כדורגל ישראליליגת העל

"גם אם זהבי לא יכבוש עכשיו 50 משחקים, לא צריך לנחם אותו"

בלם מכבי ת''א עידן נחמיאס, שהוצב בעמדת המגן הימני, הוסיף לאחר ה-0:1 על הפועל ב''ש: ''זהבי? המנטליות שלו מעולם אחר. אני חושב שלקחתי את ההזדמנות. הקהל? האהבה שלי למכבי ת''א קיבלה עוד בוסט לאחרונה''

עידן נחמיאס היה אמש (שבת) אחד המצטיינים בשורות מכבי תל אביב, שעלתה למקום הראשון בטבלה – לפחות זמנית. הבלם שרק לפני פחות מחודש היה קרוב לעבור למכבי נתניה ביום האחרון של חלון ההעברות, מצא את עצמו לפתע בעמדת המגן הימני על רקע החוסרים בסגל של רובי קין – והפתיע עם יכולת מצוינת שסייעה לצהובים לנצח 0:1 את הפועל באר שבע ולעלות לפחות זמנית לפסגת ליגת העל על חשבון מכבי חיפה. אחרי המשחק הוא התייצב למסיבת העיתונאים והתייחס למגוון נושאים שעל הפרק.

נחמיאס אמר: "יודעים שאני פה תמיד בשביל הקבוצה, אתן את המקסימום תמיד בכל משחק, בכל עמדה, לא משנה לי איפה אני עולה. אמרו לי בתחילת השבוע באימונים שאני כנראה אפתח כמגן ימני מול הפועל באר שבע, למרות שבדרישות שלהם הם ביקשו ממני יותר ליישר לקו של שלושה בלמים כאשר הקבוצה תוקפת. הייתי אמור לא לעלות יותר מדי אבל זיהיתי אופציה לצאת קדימה בגול, לא פחדתי לעשות את זה וכשראיתי את הכדור בדרך קיוויתי שערן או מילסון, אחד מהם, ייתן גול ויסדר לי בישול. נורא ניסיתי להתרכז בפעולות שלי ולשחק פשוט כי זו עמדה שחדשה לי. אני שמח שאני יכול להראות עוד עמדה כי כל החיים שיחקתי רק כבלם. אני חושב שעשיתי עבודה טובה ואני לוקח מכאן את השער הנקי".

הבלם/מגן הוסיף: "הבאנו שלוש נקודות בשיניים, הייתה ירידה בסוף אבל זה לגיטימי כי אחרי החמצת פנדל המומנטום יכול להתהפך ואני שמח שלא ספגנו בדקות האלה לאחר מכן. עשינו הרבה עבודת הגנה ולפעמים צריך לנצח משחקים בשיניים. מבחינה אישית, אני מרגיש מאוד טוב במכבי תל אביב, הצד החברתי אצלי מאוד משמעותי, ברגע שאני מרגיש טוב ובבית ואני יכול להביא את עצמי ב-100%, אני מרגיש מאוד שלם וגם הצוות, הכל נורא ברור לי. אני לא צריך להמציא דברים ופתאום לעבור חמישה שחקנים. אני יודע מה האופציות שלי, מתי לצאת עם הכדור ומתי פחות ואיפה יש שטחים במשחק. זה עשה אותי שחקן יותר טוב ויותר שקט גם".

על כך שכמעט עזב ביום האחרון של חלון ההעברות: "צריך להפנות את השאלה הזאת למאמן כי תמיד כשהוא נותן לי לשחק מתחילת העונה אני חושב שנתתי 300% בכל משחק ותמיד אתן, גם אם יהיה יום פחות טוב בעבודה או נפילה כזאת, תמיד אתן את כולי, ואני שמח שעד עכשיו אני משחק טוב כל פעם שהוא נותן לי ולוקח את ההזדמנות הזאת. מתקשים לייצר שערים בהתקפה? אנחנו לא מבקיעים הרבה מנייחים, עובדים על זה באימונים, מנסים לשפר את זה ואני מקווה שבהמשך המשחקים נחזור להבקיע במצבים נייחים. הרעיונות היו טובים מול באר שבע, אולי עוד טיפה להשתפשף על זה, אני בטוח שנעבוד על זה עוד ונבקיע במשחקים הבאים".

המחווה של אוהדי מכבי ת"א לאוהדים שנפלו ונרצחו (ישי נאמן)

על מאבק האליפות, אמר נחמיאס: "אני בטוח שזה יהיה עד הסוף, לא יודע אם רק מול מכבי חיפה, הפועל באר שבע מצוינת וגם הפועל חיפה עושה תוצאות מצוינות. נתרכז בעצמנו ונקווה שבסוף נהיה אלופים ולא משנה כמה יהיו איתנו בתחרות". על החמצת הפנדל של ערן זהבי, שסגר משחק שביעי ברציפות שבו הוא לא מצליח למצוא את הרשת: "ערן זה ערן זהבי, אם הוא לא יבקיע 40 או 50 משחקים, המנטליות זה לא משהו מהעולם הזה. לא צריך לבוא ולנחם אותו. אני מכיר את ערן. אחרי החוץ הלכתי אליו ואמרתי לו חכה אנחנו נשים את הגול עכשיו. אבל לא צריך לנחם אותו או משהו, ערן זה ערן".

לסיום, הבלם/מגן התייחס למחווה של הקהל לאוהדים שנפלו ונרצחו במלחמה: "המחווה הייתה מאוד מרגשת, דאגתי להסביר לסבוריט שהיה לידי, נורא התפעלנו שנינו ביחד. המחוות האלה זה משהו שהמועדון יודע לעשות, גם הקהל וגם המועדון עצמו. במלחמה כל השחקנים נרתמו, היינו בכל כך הרבה מקומות, בשבעות, בלוויות, בניחומים שלא נדע, ועד היום דואגים להיות בקשר עם המשפחות. אני אישית בקשר עם אבא שמאוד קרוב אליי, אבא של אדיר פורטוגל ז"ל וגם אריאל זוהר שהמשפחה שלו נרצחה, אז באמת שהמועדון נורא דאג שנהיה חלק מזה והשחקנים נרתמו ומבחינתי כמה שאני אוהב את מכבי תל אביב, זה נתן לזה עוד בוסט מטורף לכל המחוות שהאוהדים עושים לאוהדים האחרים שנפלו במלחמה הזאת וכל פעם זה מרגש אותי מחדש". 

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button