ענפים אחריםענפים נוספים

גל צוקרמן העפילה לשיוט המדליות באליפות אירופה בקייט פויל

הגולשת הישראלית התקדמה למקום השביעי ותצטרך לצבור ניצחונות בשלושה שיוטים כדי להעפיל לגמר. שיוט המדליות צפוי להתקיים מחר (ראשון). ראם מגן זכה בארד באליפות אירופה עד גיל 21 בסירות ILCA7

גולשת הקייט פויל הישראלית, גל צוקרמן, העפילה היום לשיוטי המדליות באליפות אירופה המתקיימת בספרד, ותאבק מחר על מקום על הפודיום.

צוקרמן יצאה ליום השיוטים האחרון בבית הזהב כאשר היא במקום השמיני, בתקווה להצליח לטפס עוד כמה מקומות בדירוג הכללי. היא ביצעה שני שיוטים טובים, אותם סיימה במקומות חמש ושש ושני שיוטים חלשים יותר במקומות 19 ו- 14. בסופו של היום היא הצליחה לעלות מקום אחד בדירוג, עד למקום השביעי.

מחר יתקיימו שיוטי המדליות באליפות, כאשר צוקרמן תתחרה בחצי הגמר הראשון, ושם תצטרך לצבור ניצחונות בשלושה שיוטים על מנת להעפיל לגמר. המשימה לא תהיה פשוטה, כיוון ששתי המתחרות שהעפילו לחצי הגמר ממקומות גבוהים יותר זוכות בניצחון ובשני ניצחונות בונוס, כך שכל ניצחון שישיגו לפני צוקרמן ירחיק אותה מהגמר.

מיה אשכנזי (צילום: sailing energy)

במידה וצוקרמן תהיה הראשונה לצבור שלושה נצחונות היא תעפיל לגמר התחרות, שם ממתינות כבר לורין נולו ופואמה נוילנד הצרפתיות, שסיימו את המוקדמות במקום הראשון והשני בהתאמה.

המתחרה הישראלית השניה, מיה אשכנזי, לא הצליחה לצמצם את הפער מהפסגה וסיימה את התחרות במקום ה-15 הכללי, 5 מקומות פחות מהישג השיא שלה מהשנה שעברה. גם אשכנזי ביצעה היום שני שיוטים טובים, אותם סיימה 7 ו-8, אך שני שיוטים בעשירייה השלישית מנעו ממנה לעלות גבוה יותר.

גם דור זרקה, שהתחרה בגברים, ניסה להיכנס לעשרת הגדולים, לאחר שאתמול התמקם במקום ה-11 והיה צריך לסגור פער של שבע נקודות מהמקום העשירי. זרקה סיים את ארבעת שיוטי היום בעשיריה השניה ונדחק עד למקום ה-14 הכללי.

ראם מגן עם דגל ישראל (איגוד השיייט)

ראם מגן זוכה במדליית הארד באליפות אירופה לנוער בסירות ILCA7

אליפות אירופה לנוער (עד גיל 21) הסתיימה עם הצלחה ישראלית מרשימה, כאשר ראם מגן זוכה במדליית הארד בתחרות הכללית ומדליית הזהב בתחרות עד גיל 19. יוגב אלקלעי מסיים במקום החמישי. באליפות, שהתקיימה במיורקה, ספרד, התחרו 137 שייטים, כאשר ברוב ימי התחרות שררו רוחות קלות בלבד. מגן פתח את התחרות נפלא, כאשר הוא מסיים את היום הראשון במקום הראשון מאז לא עזב את חמשת הגדולים.

למרות יומיים הפכפכים בהמשך הצליח השייט הצעיר להתעלות ברגעי ההכרעה ואת שלושת השיוטים המכריעים של התחרות סיים בעשירייה הראשונה. השיוט האחרון היה המותח ביותר, שכן מגן פיגר בשתי נקודות אחרי המתמודד הצרפתי, בקרב על מדליית הארד. מגן סיים את השיוט במקום התשיעי והסתובב לראות היכן הצרפתי, שלא הצליח להדבק אליו, סיים ארבעה מקומות אחריו, וכך בפוטו פיניש זכה מגן במדליית הארד.
במקביל למדליה בתחרות לגילאי עד 21 זכה מגן גם במדליית הזהב בקטגוריית גילאי עד 19, כך שעמד פעמיים על הפודיום בתחרות.

ראם מגן (צילום: THOM TOUW PHOTOGRAPHY)

ראם משחזר: "היה לי ממש שבוע טוב. הקרב היה סופר צמוד ביני לבין הצרפתי על המקום השלישי ויש סיפור עצום בלהצליח לעשות את מה שהייתי צריך לעשות על מנת להביא את המדליה. אני חוזר לארץ לתקופת אימונים, אבל כל הזמן עם הפנים לאליפות העולם, שתהיה בקיץ, בתקווה להצליח להתברג שוב בפסגה".

מאמן נבחרת ה-ILCA, ארז אליהו: "ראם ויוגב עשו תחרות יפה מאוד בתנאים לא יציבים, אבל נשארו חזק בפסגה עם ביצועים מרשימים מאוד. הנבחרת מוכיחה את עצמה ויש לנו דור המשך מבטיח, שבינתיים משיג תוצאות מעבר למצופה. בעבודה נכונה נמשיך להגיע לתוצאות שיא".

גם יוגב אלקלעי מסיים תחרות מוצלחת מאוד מבחינתו, עם המקום החמישי, הישג השיא שלו בדגם, לאחר שגם הוא התחיל את התחרות היטב ולא נפל מחוץ לחמשת הגדולים לאורך כל ימי האליפות. עומר ורד וילנצ'יק פתח את התחרות בצורה חלשה מאוד, אך התקדם בהמשך וסיים את התחרות במקום ה- 23. בנשים סיימה מאיה פילניק את האליפות בדגם ILCA6 במקום ה- 29.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button