ספורט אולימפיענפים אחריםענפים נוספים

גלישת רוח: שרון קנטור ותום ראובני ייצגו את ישראל בפריס

בתום שנה של תחרויות מבחן, אישר הוועד המנהל של איגוד השייט את צמד הנציגים הישראלים בדגם IQ פויל באולימפיאדה: ''בטוחים שהצוותים המקצועיים יכינו את אותם למשימה החשובה ביותר - זכייה במדליה''

הוכרע המאבק על הכרטיסים לפריס 2024: בתום שנה של תחרויות מבחן אישר היום (שלישי) הוועד המנהל של איגוד השייט כי שרון קנטור ותום ראובני יהיו שני הנציגים הישראלים בגלישת רוח בדגם IQ פויל.

שרון קנטור, בת 21 מאביחייל, גולשת במסגרת מועדון השייט מכמורת-עמק חפר. היא החלה את דרכה בעולם הגלישה בגיל 10, כאשר הצטרפה לאחיה הגדול לחוג ושם החלה להתבלט. בגיל 15 עמדה לראשונה על הפודיום באליפות אירופה ובהמשך זכתה במספר מדליות נוספות בנוער. בשנת 2021 נכנסה לנבחרת האולימפית, תחת שרביטו של המאמן הלאומי שחר צוברי. במהלך הקמפיין הנוכחי זכתה קנטור במדליית הכסף באליפות אירופה 2023, בזהב בתחרות הקדם אולימפית במארסיי ובשבוע שעבר הוכתרה כאלופת העולם לשנת 2024.

שחר צוברי עם שרון קנטור (צילום: sailing energy)

תום ראובני, בן 23 מראש העין, גולש במסגרת מועדון השייט בהרצליה. החל את דרכו בגלישה בגיל 8. בהכנות למשחקים האולימפיים טוקיו 2020 התמודד על הכרטיס, אך לבסוף נבחר יואב כהן. עם סיום קמפיין טוקיו עבר ראובני להתאמן על דגם ה IQ פויל החדש והמשיך בנבחרת הגברים, תחת המאמן הלאומי גל פרידמן. כבר באליפות העולם בשנת 2022 סיים ראובני רביעי ולאחר מכן זכה במדליית הארד בסבב גביע העולם. באליפות העולם, שהסתיימה בשבוע שעבר, העפיל ראובני לרבע גמר שיוטי המדליות וסיים שמיני.

בחירת הנציג והנציגה נעשתה לאחר בחירה ארוך, שנועד על מנת להביא לפריז את הנציגים בעלי הסיכוי הטוב ביותר לזכות במדליה אולימפית, וזאת על פי שקלול הישגיהם בארבע תחרויות מטרה בשנה האחרונה- אליפות אירופה 2023, התחרות הקדם אולימפית ואליפויות העולם לשנים 2023 ו 2024.

לאחר גמר המבחנים האולימפיים התכנסה אתמול הוועדה לבחירת הנציגים האולימפיים, על מנת לקבל את המלצות שני המאמנים הלאומיים, שחר צוברי וגל פרידמן. בוועדה יושבים דני אורן, מנהל היחידה לספורט הישגי, שמשון ברוקמן ומוטי אמברם, חברי הוועדה המקצועית של איגוד השייט, אלי צוקרמן, המנהל המקצועי של האיגוד ומעין דוידוביץ, גולשת אולימפית לשעבר. בעמדת משקיפה בוועדה דליה בושינסקי, היועצת המשפטית של האיגוד. הוועדה קיבלה את המלצות המאמנים, העבירה את המלצתה לוועד המנהל, שכאמור אישר היום את ההמלצה.

תום ראובני (צילום: sailing energy)

יו"ר איגוד השייט, שי בובר: "בחודשים האחרונים התקיימו תחרויות המבחנים האולימפיים לנבחרות הגלישה. אני מודה לחברי הועדה לבחירת הנציגים על עבודתם. הספורטאים שלנו הוכיחו בגרות שראויה להערכה וכיבדו אחד את השני וזה לא מובן מאליו. שרון ותום ניצחו את המבחנים והבחירה שלהם היא ראויה ביותר. נותרו לנו 5 וחצי חודשים עד למשחקים האולימפיים ואני סמוך ובטוח שהצוותים המקצועיים יכינו את אותם למשימה החשובה ביותר- זכייה במדליה אולימפית".

המנהל המקצועי של איגוד השייט, אלי צוקרמן: "העבודה בנבחרות, אותה התחלנו כבר בקמפיין טוקיו, ממשיכה להוכיח את עצמה. אין ספק שלכל אחד מחברי וחברות הנבחרת יש חלק בהגעה של תום ושרון בכושר שיא לפריז והם יהוו גורם מפתח בהכנה לקראת הישג שיא במשחקים האולימפיים. בחודשים הקרובים יוחלט על הנציגים שלנו בדגמים נוספים ואני מקווה שיושגו קווטות בדגמים נוספים בתחרויות הקרובות".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW