אתלטיקהענפים אחרים

גירמה אמרה יהיה הנציג השלישי של ישראל בריצת מרתון בפריס

איימרו עלמיה סיים שביעי במרתון טוקיו, וכך נקבע שיריבו הוא זה שיצטרף לטפרי ואיילה במשחקים האולימפיים בקיץ 2024: ''זכות גדולה לייצג את ישראל, על אחת כמה וכמה בתקופה הקשה שבה אנחנו נמצאים''

איימרו עלמיה (הפועל אתלטי אורן כפר סבא) סיים הלילה (בין שבת לראשון) בזמן של 2:06:27 שעות ובמקום השביעי את מרתון טוקיו. המשמעות היא, שגירמה אמרה (הפועל אתלטי אורן כפר סבא) יהיה הנציג השלישי בריצת המרתון לגברים במשחקים האולימפיים בפריס.

כידוע, המאבק הישראלי על הכרטיס השלישי והאחרון למרתון האולימפי היה בין גירמה אמרה ואיימרו עלמיה. אמרה מחזיק בשיא אישי של 2:05:52 שעות, שיא אישי מהיר יותר מזה שיש לעלמיה- 2:06:04 שעות- ולכן הוא זה שתופס את הכרטיס השלישי. בכך, נסגרה השלישייה שתייצג את ישראל בריצת המרתון לגברים בפריז: מארו טפרי (מכבי תל אביב), גשאו איילה (מכבי תל אביב) וגירמה אמרה. חשוב לציין שאיימרו עלמיה ישמש כמחליף ויכין את עצמו הכנה מלאה למרתון האולימפי, וזאת במקרה שיהיו בלת"מים. לונה צ'מטאי סלפטר (מכבי תל אביב), שזינקה גם היא במרתון טוקיו, לא סיימה את הריצה.

גשאו איילה, איימרו עלמיה וגירמה אמרה מצביעים על דגל ישראל (איגוד האתלטיקה)

גירמה אמרה ציין: "אני מאוד שמח להגיע בפעם השנייה למשחקים האולימפיים. זו תמיד זכות גדולה לייצג את ישראל, על אחת כמה וכמה בתקופה הקשה שבה אנחנו נמצאים. אני מבטיח לתת את כל כולי ולעשות את המקסימום כדי לייצג את המדינה בכבוד על הבמה הגדולה בעולם".

מנכ"ל איגוד האתלטיקה, גל לוי, אמר: "היום נסגרה באופן סופי נבחרת המרתון גברים שתייצג את ישראל במשחקים האולימפיים בפריס. לאורך השנה וחצי האחרונות התנהל מאבק צמוד בין ארבעת האתלטים המובילים שלנו. כללי המשחק היו ידועים מראש ושקופים לכולם לאחר שהם אושרו על ידי היחידה לספורט הישגי והוועד האולימפי בישראל. אני גאה מאוד בכל ארבעת האתלטים ואני בטוח שהשלישייה שתייצג את ישראל בפריז תגיע להתחרות ולהיות משמעותית. הציפיות שלנו מהנבחרת גבוהות מאוד".

המנהל ההישגי של איגוד האתלטיקה ואחראי על תחום הריצות הבינונית וארוכות, איתי מגידי, הוסיף: "המרתוניסטים של ישראל באולימפיאדה יובילו את נבחרת האתלטיקה במשחקים וההישג המשמעותי מבחינתנו צפוי להגיע מהמקצוע הזה. כשמגיעים לפריז עם סגן אלוף עולם (מארו), מס' 4 בכל הזמנים באירופה (גשאו) ומדליסטית באליפות עולם (לונה)- השמיים הם הגבול. נעשה הכנה מותאמת למסלול המאתגר ברחובות פריז בשלהי אוגוסט ונקווה לפודיום ראשון לענף".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button