כדורגל עולמיליגה אנגלית

"גינוי" מביש של הפרמייר ליג וההתאחדות, מנור סולומון ביקר

ביזיון: המוסר הכפול של הכדורגל האנגלי נמשך, בפרמייר ליג ''כואבים את המשבר המתגבר'' ובהתאחדות החליטו על דקה דומיה מביכה ואיסור על הכנסת דגלי ישראל. לאחר ה''גינוי'' של טוטנהאם, גם הישראלי הגיב

בושה וחרפה: המוסר הכפול של הכדורגל האנגלי נמשך במלוא עוזו, בניגוד מוחלט לספורט האמריקאי – שם כל הליגות המקצועניות ומרבית הקבוצות פרסמו גינוי חד משמעי לטבח הנורא ומתקפת הפתע האיומה של חמאס בשבת האחרונה. היום (חמישי) פרסמו הן ההתאחדות האנגלית והן פרמייר ליג "גינויים", אם אפשר לקרוא להודעות המביכות הללו ככה, לאירועים הקשים.

בנוסף, התאחדויות אנגליה ואוסטרליה הסכימו כי דקת דומיה תיערך לפני המשחק ושחקני שתי הנבחרות יעלו למשחק עם סרטים שחורים. עוד נכתב כי תיאסר הכנסת דגלי ישראל ופלסטין לאצטדיון, בעוד תותר אך ורק הנפת דגלי המדינות המשתתפות במשחק בלבד. נזכיר כי הקשת בוומבלי הוארה בעבר אחרי מתקפות טרור בצבעי איטליה, צרפת, טורקיה, בלגיה, אוקראינה וכן במקרים נוספים במטרה להזדהות עם מדינות בשעותן הקשות – כמו רעידת האדמה במרוקו, אלא שכנראה דם של יהודים וישראלים לא שווה דבר.

בהודעה המבישה של ההתאחדות האנגלית נכתב: "ביום שישי נזכור את הקורבנות החפים מפשע מהאירועים המחרידים בישראל ובפלסטין. המחשבות שלנו איתם, עם המשפחות שלהם ועם החברים שלהם באנגליה ובאוסטרליה, ועם כל מי שנפגע מהקונפליקט המתמשך. אנחנו קוראים לאנושיות ולסיום מרחץ הדמים, הפחד והסבל. שחקני אנגליה ואוסטרליה יענדו סרטים שחורים לפני שריקת הפתיחה בוומבלי וגם תהיה דקת דומייה לפני כן. אחרי שיחות שנערכו עם השותפים ומחזיקי המניות השונים, הוחלט כי תתאפשר הכנסת דגלים של הנבחרות המשתתפות במשחק בלבד, כמו גם תלבושות מקוריות או חיקויים שלהן, וכל סממן אחר לא יהיה ניתן להכניס מול אוסטרליה וגם במשחק מול איטליה ב-17.10. הצלב האדום הבריטי שולח במקביל קריאה לסייע לכל מי שנפגע מהמשבר באזור והמסר הזה יוקרן באצטדיון ביום שישי".

בהודעה המביכה של הפרמייר ליג נכתב: "הפרמייר ליג מזועזעת וכואבת מהמשבר בישראל ובעזה, ומגנה ברחיפות את מעשי באלימות הנוראיים והאכזריים נגד אזרחים חפים מפשע. אנחנו מקווים לשלום, והסימפתיה שלנו מעומק הלב היא עם הקורבנות, משפחותיהם והקהילות שנפגעו. כאות כבוד לכל הנפגעים, שחקני הפרמיירליג, מאמנים ושופטים יענדו סרטים שחורים על הזרוע ויכבדו עם דקת דומייה במשחקים המתקיימים במחזור הקרוב. הליגה תתרום גם לצלב האדום הבריטי על מנת לתמוך במאמצי הסיוע לנזקקים".

אם חשבתם שטוטנהאם, קבוצתו של מנור סולומון, תהיה שונה – טעות בידכם. מטעם המועדון נמסר: "המועדון ומשפחת הכדורגל שלנו מזועזעים וכואבים מהמשבר המתגבר בישראל ובעזה, ומגנים בחריפות את מעשי האלימות הנוראיים והאכזריים נגד אזרחים חפים מפשע. הסימפתיה שלנו היא עם הקורבנות, משפחותיהם והקהילות שנפגעו. אנו נצטרף למועדונים חברינו לענוד סרטי זרוע שחורים ולשמור דקת דומייה במהלך המשחק הבא שלנו בפרמייר ליג עם פולהאם, כאות כבוד. אנו מקווים לשלום". סולומון עצמו הגיב עם סרטון שהעלה ובו המסר: "עולם הכדורגל מעולם לא עצם עין לפשעים נגד האנושות. אל תעשו את זה עכשיו. אופ"א, השתיקה שלך רועמת. דורשים דקת דומיה, עבור ישראל".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button