ג'ודוענפים אחרים

גילי שריר זכתה במדליית ארד בגראנד סלאם באקו בג'ודו

הישראלית ניצחה בקרב על המקום השלישי במשקל של עד 63 ק''ג את האוסטרית לוביאנה פיובסנה והפכה למדליסטית השנייה של ישראל בתחרות. בגברים, מוקי נעצר בסיבוב ה-3, בוטבול הודח בקרב הראשון

מדליית ארד לגילי שריר שזכתה היום בצהריים (שבת) במקום השלישי בגראנד סלאם באקו. זוהי המדליה השנייה של הנבחרת לאחר זכייתה של תמנע נלסון לוי אתמול במדליית הארד. מוקדם יותר היום בתחרות התחרו טוהר בוטבול, שגיא מוקי, ענבל שמש ומאיה גושן שהפסידו בסיבובים המוקדמים.

שריר, שהתחרתה בקטגוריית המשקל עד 63 ק"ג, החלה את יום הקרבות בניצחון ביתרון וואזרי על מגדלנה קראסקובה האוסטרית, אך הפסידה לאחר מכן בעונשים לסופי אוזבס ההונגריה בשלב רבע הגמר. בעקבות ההפסד נשרה לבית הניחומים, בו גברה בניצחון בעונשים על קמילה בדורובה הרוסיה, שהתחרתה תחת דגל האיגוד העולמי.

בקרב על המדליה פגשה להתמודדות את לובג'אנה פיובסנה האוסטרית, דקה וחמישים שניות מפתיחת הקרב הצליחה הישראלית להטיל בוואזרי את פיובסנה האוסטרית, שמרה על היתרון עד לסיום הקרב וזכתה במדליה. מאמן נבחרת הנשים שני הרשקו אמר: "שמח מאוד עבור גילי על מדליה איכותית ויוקרתית. גילי שומרת על יציבות ברצף תחרויות מה שמראה על הרמה הגבוהה אליה הגיעה. נבחרת הנשים מסיימת את היום השני עם מדליה שנייה והפנים קדימה לקראת היום השלישי".

גילי שריר עם המדליה והצוות (איגוד הג'ודו בישראל)

שריר עצמה אמרה: שמחה שסיימתי על הפודיום אחרי יום פחות טוב שלי, אבל מאוכזבת מההפסד ברבע הגמר. אני רוצה להודות לצוות הנבחרת בראשותו של שני הרשקו, למאמנים עידו בר וצ׳ארלס צ׳יבאנה. לפיזיו יונתן לוי ולשאר הצוות שמלווה מהארץ. למאמן האישי שלי אייל בכר ויחד איתו במועדון טל דרור. למשפחה שלי שאני הכי אוהבת בעולם וכמובן לנותני החסות שלי: חברת סייברארק ומור השקעות על התמיכה הלא מובנת מאליה".

טוהר בוטבול שהתחרה בקטגוריית המשקל עד 73 ק"ג, החל את יום הקרבות בסיבוב השני בו הפסיד לדניל לברנטיב מרוסיה. שגיא מוקי שהתחרה בקטגוריית המשקל עד 81 ק"ג, החל את יום הקרבות בסיבוב השני עם ניצחון מרשים באיפון על אוסקרי מקינן מפינלנד, אך הפסיד לאחר מכן לנורבק מורטוצ'איב האוזבקי וסיים את דרכו בתחרות.

ענבל שמש, שהתחרתה בקטגוריית המשקל עד 63 ק"ג, החלה את היום הקרבות בניצחון ביתרון עונשים בסיבוב הראשון על דיינה פאול הגרמניה, אך הפסידה לאחר מכן ללובג'אנה פיובסנה האוסטרית (שנוצחה בידי שריר בקרב על הארד). מאיה גושן, שהתחרתה בקטגוריית המשקל עד 70 ק"ג, החלה את יום הקרבות עם ניצחון בעונשים לאחר שהובילה בוואזרי על שאנטל ווריט האמריקאית, אך הפסידה לאחר מכן לברברה מאטיץ' הקרואטית וסיימה את דרכה בתחרות.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button