כדורגל ישראלינבחרת ישראל

גיא לוזון: "זאת הזדמנות של פעם בחיים, לא נפספס אותה"

מאמן הנבחרת הצעירה דיבר לקראת חצי גמר היורו מחר (רביעי, 19:00) מול אנגליה: ''לא צריך להיות גאונים כדי להבין את פערי הרמות, ננצח דרך ערמומיות. אם נוכל לשמח את הפצועים בפיגוע, עשינו את שלנו''

הנבחרת הצעירה של ישראל תעשה מחר (רביעי, 19:00) היסטוריה כשתעלה לשחק בחצי גמר אליפות אירופה עד גיל 21 מול אנגליה, אולי המועמדת הבכירה לזכייה בטורניר. שוער נבחרת הנוער תומר צרפתי צפוי לפתוח במקומו של דניאל פרץ המוצהב, רוי רביבו ישוב מהשעיה בשל צהובים ויפתח במקום עילאי חג'ג', כאשר ישנה התלבטות לגבי זהות המחליף של עדן קארצב המוצהב.

המאמן גיא לוזון אמר לקראת המשחק: "מבחינת ההרגשה שלנו אנחנו דרוכים מאוד, אנחנו לא לחוצים מדי, לא רגועים מדי, מבחינה מנטלית אנחנו במצב אופטימלי. זה חשוב במעמד כזה. אני חושב שהצלחנו לבוא מוכנים מנטלית לשני המשחקים האחרונים במיוחד – גם מול צ'כיה וגם מול גאורגיה. צריכים להמשיך באותה דרך. זו היריבה הטובה בטורניר, יריבה ששלל כוכבי פרמייר ליג משחקים אצלה, אבל אנחנו נישיר מבט ונבוא בכל הכוח. האולימפיאדה זו הזדמנות של פעם בחיים, וגם להגיע לגמר אירופאי זו הזדמנות אדירה".

המאמן גיא לוזון (אסי קיפר, ההתאחדות לכדורגל)

לוזון הוסיף: "החגיגות שלי? מה שאני מרשה לעצמי אני מרשה לשחקנים שלי. אנחנו בעיצומו של תהליך ובעיצומו של טורניר. כשהגעת למצב שאתה שני משחקים מגביע, מי ששאנן או מרשה לעצמו לשמוח יפסיד. הפיגוע בתל אביב? ברור לנו את מי אנחנו מייצגים ובשביל מי אנחנו כאן. שולח איחולי החלמה מהירה לכל הפצועים מהפיגוע שהיה היום בארץ, לחיילים שלנו אני מאחל שיחזרו בריאים מכל חזית. אם נוכל לשמח במעט, לאחד ולגרום לקצת יותר חיוך בארץ ואפילו לשמח את הפצועים, אז עשינו את שלנו. מה שקורה פה זה כלום ליד מה שקורה בג'נין ובארץ".

המאמן המשיך: "יש פערי רמות עם אנגליה. אנחנו לא יכולים לנצח אותם בפיזיות, מהירות או בכישרון, רק בערמומיות ובחוכמה ושם ננסה לעשות את זה. בכוח זה לא יעבוד. המשחק הקודם מול פורטוגל היה בשליטה של אנגליה במחצית הראשונה, הם כבשו ולדעתי הם היו שאננים ויכלו לספוג את השוויון. אם האנגלים הצליחו לגמד את היכולת של הפורטוגלים במחצית הראשונה, שהם נבחרת מצוינת, זה אומר הרבה. אנחנו לא צריכים לדבר על הסיבות שאנחנו צריכים להפסיד, אלא על למה אנחנו צריכים לנצח".

לוזון המשיך: "איבדנו שישה או שבעה שחקנים מרכזיים לפני הטורניר. החלטנו שמהרגע שהגענו לכותאיסי אין שום משמעות לפצועים ומה שמעניין אותנו זה רק מי שכן. היו לנו צהובים, פצועים, חולים וגם בעניין הזה אנחנו מתייחסים אותו הדבר. מי שנמצא הוא הטוב ביותר. הקהל שיגיע? מרגש אותנו שכל כך הרבה אנשים מגיעים מהארץ לכאן, יתמכו בנו וירצו בטובתנו, אבל בסופו של דבר מי שיכריע את התוצאה אלה השחקנים. לא אני, לא הקהל, הם אלה שחווים את המתח וצריכים להגיב במגרש".

גיל כהן בפעולה (ליאת אבשלומי)

לסיום, המאמן נשאל מה ההבדל בין גיא לוזון של היום ליורו הקודם שהיה בו עם הנבחרת הצעירה בארץ ב-2013, והשיב: "קודם כל, הייתי יותר עצבני ולקחתי יותר דברים ללב. נרגעתי מאז, הזדקנתי באיזה 13 שנה. אני אשמח שיהיו לי הרבה טלפונים אחרי המשחק, שננצח את אנגליה ואענה לכולם, זה הכי חשוב".

הקפטן גיל כהן הוסיף: "ראינו משחקים של אנגליה ולמדנו אותם. זה יהיה משחק שונה מהמפגש הקודם, אתם תראו נבחרת שונה על הדשא. כולנו קשובים למה שקורה בארץ. עצוב לשמוע, לצערי זו המציאות שאנחנו חיים בה. שולחים החלמה והצלחה לפצועים וכוחות הביטחון".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button