כדורגל ישראלינבחרת ישראל

גיא לוזון: "ההכנות נפגעו בגלל שחלק מהשחקנים בנוער והבוגרת"

מאמן הנבחרת הצעירה אמנם הדגיש שעשה זאת ''באהבה'', אך הבהיר: ''שלחתי את השחקנים למונדיאליטו למרות שזה פגע בנו. הנבחרות האחרות מאושרות לפגוש אותנו, אבל מי שחושב שנבוא להרכין ראש טועה''

הנבחרת הצעירה של ישראל (עד גיל 21), שתפתח בעוד 9 ימים את השתתפותה באליפות אירופה לנבחרות צעירות אשר מתקיימת בגיאורגיה, קיימה היום (שלישי) מסיבת עיתונאים לקראת פתיחת היורו. הנבחרת בהדרכתו של גיא לוזון תפתח את שלב הבתים מול גרמניה (22.6), לאחר מכן מול אנגליה (25.6) ותסיים את שלב הבתים מול צ'כיה (28.6). ביום חמישי הקרוב תקיים משחק ידידות מול נבחרת בלגיה (20:30, שלמה ביטוח).

המאמן גיא לוזון אמר: "כל הברכות והמחמאות לנבחרת הנוער, מאופיר חיים המאמן ועד אחרון אנשי הצוות. הם הביאו הרבה כבוד לכדורגל הישראלי ואנחנו גאים. הכדורגל הישראלי עובר קיץ לא רגיל. הנבחרת הצעירה נפגעה קצת בהכנות כי חלק מהשחקנים עם הבוגרת ואחרים היו עם הנוער. בניגוד לאיטליה, אנגליה או צרפת, אנחנו שלחנו את כל השחקנים למונדיאליטו למען הצלחת הכדורגל הישראלי. מאגר השחקנים בישראל הוא קטן ואותם שחקנים משרתים כמה נבחרות. הנבחרת הצעירה אחרונה בסדר העדיפויות ולא עשינו שום משחק אימון בסגל מלא לפני היורו. האימון הראשון שבו יהיה לי סגל מלא, יהיה יום לפני המשחק הראשון. אנחנו מאושרים מהצלחת הנבחרת עד גיל 20, אבל מתמודדים עם הנסיבות".

המאמן הוסיף: "פודגוראנו, ליידנר וכנעאן פצועים, כנראה שגם עבדה לא יהיה ואלו שחקנים שהיו מרכזיים בהעפלה לטורניר. בנוסף לכל הצרות, לקחו לנו שחקנים. אין מאמן באירופה שהתנהג כמוני. שלחתי את השחקנים באהבה, למרות הפגיעה בהכנות שלנו. אלו דברים שסוכמו מראש. עשיתי את זה בשביל נבחרת הנוער והרווחנו כי זכינו במקום השלישי. המצב לא אידיאלי, אבל לא נרכין ראש מול היריבות".

לוזון התייחס לשחקנים שהצטרפו מהנבחרת עד גיל 20: "החבר'ה שהיו בארגנטינה עשו מאמץ אדיר. הם היו ביבשת אחרת, זה אומר ג'ט לג וכל שעה הפרש זה יום התאוששות. ייקחו להם 5-6 ימים להתאושש. יש משחק הכנה נגד בלגיה ביום חמישי והם לא ישתתפו בו. הם לא יעשו איתנו שום אימון מרכזי עד שנגיע לגאורגיה. היריבות? אנגליה מגיעה עם שלל שחקנים מקבוצות גדולות בפרמיירליג, ליברפול, צ'לסי, מנצ'סטר סיטי… גרמניה עם סגל שכמעט כולו שחקנים עם עשרות משחקים בבונדסליגה. פגשתי את המאמנים של היריבות וכולם היו מאושרים שהם הוגרלו נגדנו. כולם מסמנים אותנו כניצחון בטוח. זה יתאגר אותנו ויחדד אותנו".

הבלם גיל כהן אמר: "קודם כול אנחנו מברכים את נבחרת הנוער, עשו הישג מדהים והיסטורי. גם אצלנו מתרגשים זו ההעפלה שלא עשינו המון שנים. נבוא הכי דרוכים למשחק הראשון וכך הלאה. תיאום בהגנה? אני לא חושב שזה כל כך משפיע כי אוטומטית כשאתה מגיע לנבחרת אתה מתחבר לשותפים להגנה. יש את החיבור והמטרות עם החבר לצידך ומכוונים אחד את השני. החיבור הוא כמעט מידי. רוצים לעבור את שלב הבתים ולכוון הכי רחוק שאפשר".

הקשר עומרי גאנדלמן הוסיף: "זה טורניר עם במה ענקית שתהיה לנו, לא כול יום הנבחרת הצעירה מעפילה ליורו כך שאנחנו מתרגשים לזה. כול השחקנים שנמצאים בסגל מבינים כמה מדויק אנחנו צריכים לעבוד כדי להגיע מוכנים. נבחרת הנוער? הייתי בקשר עם תומר צרפתי שאיתי במכבי נתניה ובירכתי אותו אחרי כל משחק על ההישג הגדול. הם חיברו מדינה שלמה. אפשר ללמוד מזה, לא רק השחקנים, אלא כל המדינה. מחכים למה שיבוא בטורניר. אין לנו בעיה עם ציפיות ואנחנו רוצים להציג את היכולת הכי טובה. הטורנירים שונים בגילאים שונים והסגלים יהיו אחרים עם שחקנים ברמות הכי גבוהות. אנחנו עובדים הכי קשה ובצורה הכי נכונה כדי להגיע הכי טובים שאפשר. רוצים לעשות משהו יפה".

על הבית שאליו הוגרלה הנבחרת: "אנגליה וגרמניה? לא חושב שיכול להיות בית קל ביורו, אבל אנחנו מסתכלים על עצמנו והתמודדנו בקמפיין מדהים עם נבחרות לא פחות חזקות וטובות. אנחנו מאמינים בסגל ובשחקנים שיש פה ורוצים להוכיח את זה. זו הבמה הכי גדולה שיכולה להיות וכשאתה מגיע מול שחקנים כאלו, בא לך להוכיח ולהראות שאתה מסוגל להתמודד ברמות האלו. הנבחרת הזאת יחידה אחת. מבחינה אישית, אמנם עונה לא קלה שהתחילה עם פציעה שגרמה לי לפספס כמה משחקים עם הנבחרת בפלייאוף, אבל אני מגיע הכי טוב שיש. יש פה חיבור מיוחד בנבחרת הצעירה ואחרי העונה הטובה אני מגיע מרוכז רק בנוגע למה שקורה פה ושם בצד את מה שעברתי. סקאוטים יצפו בנו? יש חלום, אם נבוא קודם כל כשחקנים ונבחרת אחת כמו נבחרת הנוער, שהצליחו בזכות זה, נתעצם מזה כל אחד ברמה האישית".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button