כדורגל ישראלינבחרת ישראל

גיא לוזון: "האולימפיאדה רק בקיץ הבא, מה שחשוב זה ההווה"

הנבחרת הצעירה תתארח ביום שלישי אצל בולגריה בפתיחת קמפיין מוקדמות יורו 2025. המאמן הוסיף: ''זו נבחרת חדשה, מה שעשינו לא רלוונטי. כיום הנבחרות זה חלון הראווה מספר 1 ליציאה לחו''ל. היורו הקודם לא מעניין''

אחרי שהגיעה עד לחצי גמר היורו עד גיל 21 בקיץ האחרון, הנבחרת הצעירה תפתח ביום שלישי את קמפיין מוקדמות יורו 2025 במשחק חוץ מול בולגריה. הנבחרת תמריא ביום ראשון לסופיה, כאשר בבית הישראלי משחקות גם גרמניה, פולין, קוסובו ואסטוניה.

המאמן גיא לוזון אמר היום (חמישי) לקראת המשחק: "זאת ההתכנסות הראשונה של נבחרת חדשה לחלוטין. היחידים שהיו ביורו הם עידן טוקלומטי, איתן אזולאי ותומר צרפתי. הנבחרת חדשה מהסיבה ששלחנו באהבה 4 שחקנים לנבחרת הבוגרת – אוסקר גלוך, סתיו למקין, רוי רביבו ודור תורג'מן – והם היו אמורים להיות הבסיס של הנבחרת הזאת. נבחרת חדשה, נכיר את השחקנים, נעשה את הדבר הטוב שאנחנו יכולים".

לוזון המשיך: "אני צריך להכיר את הנבחרת שלי. עם הזמן אדע את העוצמות שלנו, ברור שהציפייה בגדול היא לנצח כמה שיותר משחקים כדי לעלות, זאת האמת. רוצים לעלות ליורו בסופו של דבר, נהיה יותר חכמים עוד כמה משחקים. גרמניה או פולין עדיין לא שיחקו משחק רשמי וגם בנבחרות חדשות. נכיר אותן לאורך הקמפיין".

המאמן גיא לוזון (אסי קיפר, ההתאחדות לכדורגל)

על השפעת ההצלחה ביורו הקודם, אמר המאמן: "תמיד יש ציפיות. צריך להבין שכל מה שעשינו עד עכשיו לא רלוונטי. לא נקבל שום פס עודף או קרן נוספת בזכות מה שהיה בעבר. זה יפה, טוב להיסטוריה ולהיסטוריונים, לא ישפיע על העתיד בכלום. נצטרך להיות במיטבנו. במלוא הצניעות, במלוא הצניעות. אנחנו נבחרת ישראל, ננצח כל משחק בינלאומי שיש לנו".

לוזון הוסיף: "לא כל השחקנים משחקים אבל זה טבעי לנבחרת צעירה בתחילת קמפיין. נצטרך להיות במיטבנו. שום דבר לא יספק תירוץ משכנע. השחקנים לבוגרת? זה מה יש, נתרכז במי שנמצא. אנחנו רוצים להיות מאושרים, נבחרת ישראל הפכה לחלון הראווה ליציאת שחקנים לאירופה. הרבה שחקנים יצאו לאירופה הודות לקמפיינים של הנבחרות הצעירות. זה צריך להיות אתגר גדול, להיות בנבחרת ישראל ולהציג את יכולותיך. זה חלון ראווה מספר 1 לחו"ל וזה החלום של כל שחקן כדורגל".

המאמן סיכם את התחושות, במבט על המשחקים האולימפיים בקיץ הבא שבהם תשתתף הנבחרת האולימפית לראשונה מאז 1976: "בכדורגל אתה נמדד כמו התוצאה האחרונה שלך, כמו המשחק האחרון. לא משנה את מי אתה מאמן. אני תמיד בחיים. לא רוצה לחזור לליגת העל כרגע, יש לי אולימפיאדה באופק. ההעפלה לאולימפיאדה היא היסטוריה, הטורניר עצמו הוא העתיד. אני מתרכז בהווה".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW