במגרש הפוליטי

ג'ורג' וואה: "אני מאחל הצלחה לנבחרת ישראל מול אנגליה"

נשיא ליבריה, מגדולי הכדורגלנים האפריקאים בעברו, קיבל היום את פרס ידידי ישראל והתרגש: ''נמשיך לתמוך בישראל ולחזק את הקשרים בין שתי המדינות''. הנוכחים בטקס לא שכחו את חצי גמר אליפות אירופה

נשיא ליבריה ג'ורג' וואה ביקר היום (רביעי) במוזיאון ידידי ישראל בירושלים, יחד עם שר החוץ אלי כהן. מייקל אוונס, נשיא FOZ ערך לנשיא ליבריה ולשר החוץ הישראלי סיור מקיף במרכז המדיה של ידידי ישראל והראה להם את הקמפוס ואת הדירות שהקימו למען שורדי ושורדות השואה.

בסיום הביקור העניקו נשיא ידידי ישראל, מייקל אוונס ושר החוץ אלי כהן לנשיא ליבריה, ג'ורג' וואה, את פרס ידידי ישראל היוקרתי על פעילותו להידוק הקשרים בין ישראל לליבריה. פרס ידידי ישראל, שנוסד על ידי הנשיא התשיעי של מדינת ישראל ויו"ר FOZ הבינלאומי לשעבר, שמעון פרס ז"ל, הוענק במהלך השנים ל-23 מנהיגי עולם, כולל נשיא ארה"ב לשעבר ג'ורג' בוש, נשיא ארה"ב לשעבר דונלד טראמפ וסגן הנשיא לשעבר מייק פנס.

בטקס הודה נשיא ליבריה ג'ורג' וואה על הפרס ואמר: "אני מתרגש ונפעם לקבל את פרס ידידי ישראל היוקרתי ולעמוד בשורה אחת עם מנהיגים רמי מעלה אחרים שקיבלו את הפרס. ליבריה אוהבת ועומדת לצד ישראל, נמשיך לתמוך בישראל ולחזק את הקשרים בין שתי המדינות".

בשיחה לאחר הטקס, דיברו הנשיא וואה ומייקל אוונס על כדורגל. וואה, שחקן כדורגל בין הטובים שקמו באפריקה, האפריקאי היחיד שנבחר לכדורגלן השנה בעולם של פיפ"א, ציין כי הוא שמע על העפלת הנבחרת הצעירה של ישראל לחצי גמר אליפות אירופה בכדורגל וכי מאחל לנבחרת הישראלית לנצח היום.

שר החוץ אלי כהן בטקס הענקת פרס ידידי ישראל לנשיא ליבריה: "ליבריה היא אחת מהידידות הגדולות של ישראל ביבשת אפריקה. אני מודה לנשיא ליבריה, ג'ורג' וואה, על התמיכה בישראל במוסדות הבינ"ל .סיכמנו כי נפעל ביחד להעמיק את שיתופי הפעולה הכלכליים בתחומי האנרגיה, החקלאות והמים, תוך שימוש בידע ובניסיון הישראלי וקידום משלחות מסחריות בישראל ובליבריה״.

השר כהן הודה למוזיאון ידידי ישראל שאירח היום את טקס הענקת פרס ידידי ישראל לנשיא ליבריה, וציין את חשיבות הפעילות של ארגון ידידי ישראל למדינת ישראל ובראשם ד"ר מייק אוונס ומייקל אוונס נשיא ידידי ישראל foz.

נשיא FOZ, מייקל אוונס, אמר "אני רוצה לברך את נשיא ליבריה ג'ורג' וואה לרגל הזכייה. אסור לשכוח כי ליבריה היא אחת משתי המדינות האפריקאיות היחידות שהצביעה בעד הקמת מדינת ישראל בהצבעת החלוקה באו"ם. אזרחיה שומרים חסד מיוחד למדינת ישראל לאור הקשרים הכלכליים מסחריים בין שתי המדינות ומאז בחירתו לנשיא דאג ג'ורג' וואה להדק את הקשרים ולחזק את הידידות החמה בין שתי המדינות".

מוזיאון ידידי ישראל בנחלת שבעה בירושלים הוא מרכז היסטורי חווייתי המאפשר למבקרים בו, להכיר את הגיבורים והסיפורים של הלא יהודים אשר חרטו על דגלם לפעול ולסייע בהקמת מדינת ישראל זאת באמצעות 7 מיצגי מולטימדיה אור-קוליים מתקדמים המשלבים סאונד, אפקטים ייחודיים וטכנולוגיה חדשנית.

מרכז מורשת ידידי ישראל הוקם בשנת 2015 על ידי המייסד ד"ר מייק אוונס, סופר רבי מכר מספר אחד, ומועמד לפרס נובל לשלום על המאבק באנטישמיות. מרכז מורשת ידידי ציון הוא פלטפורמה המוקדשת למאבק באנטישמיות וב-BDS, ועוסקת בחיזוק המודעות לתמיכה ההיסטורית של ידידי ישראל הנוצרים. מרכז המדיה המתקדם במרכז מקיים עשרות אירועים, פעילויות ומסיבות עיתונאים בהתאם לחזון מוזיאון FOZ.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Isport

FREE
VIEW