ענפים אחריםשחייה

גורבנקו: "לפי התוצאות כרגע, אני לא מועמדת למדליה בפריס"

שלושה שבועות לפני המשחקים האולימפיים, איגוד השחייה קיים אירוע מיוחד. השחיינית הבכירה של ישראל הבהירה: ''לא אשתתף באליפות ישראל''. יו''ר האיגוד ביכמן הדגישה: ''המטרה - שלושה-ארבעה גמרים''

איגוד השחייה יוציא למשחקים האולימפיים בפריס את המשלחת הגדולה אי פעם והיא מורכבת מ-20 ספורטאים: 17 שחיינים ושחייניות (אנסטסיה גורבנקו, אביב ברזלי אנדי מורז, לאה פולונסקי, איילה ספיץ, דריה גולובטי, תומר פרנקל, דניס לוקטב, גל כהן גרומי, מירון חרותי, מרטין קרטאבי, אדם מראענה, דוד גרצ'יק, בר סולובייצ׳יק, אלכסיי גליבינסקי ואיתן בן שטרית.), שתי נציגות מהשחייה האומנותית – שלי בובריצקי ואריאל נשיא, ושחיין המים הפתוחים מתן רודיטי. היום (שלישי) קיים האיגוד אירוע מיוחד במכון וינגייט.

אנסטסיה גורבנקו ולאה פולונסקי חוגגות (סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)

מנכ"ל הוועד האולימפי גילי לוסטיג אמר: "הספורט הישראלי הוא ב-180 מעלות הפוך ממה שקורה אצלנו במדינה. לצערי המצב במדינה לא טוב, אבל הספורט הישראלי מצליח מאוד. השחייה הישראלית היא בכיוון קדימה. מתן רודיטי בצמרת העולמית במים פתוחים והיינו קרובים למדליה בטוקיו כשמתן סיים רביעי. יש לנו צוות שחייה אמנותית הטוב ביותר שהיה לנו אי פעם ובשחייה אני רוצה גמרים. יש לנו הרבה שחיינים שעשו קריטריונים אישיים. אנסטסיה גורבנקו היא שחיינית על. היא הוכיחה שהיא יודעת להתחרות בכל הסגנונות. לשים על הכתפיים של מדליה? בוא נחכה לפריס".

ממלאת מקום יו"ר איגוד השחייה, עדי ביכמן, הוסיפה: "אנחנו אחרי אליפות אירופה הטובה ביותר בכל הזמנים מבחינת ישראל, אבל אליפות אירופה לא משקפת משחקים אולימפיים. איגוד השחייה שולח 20 ספורטאים לפריז. אם נהיה ריאליים אנחנו מציבים יעדים של שלושה גמרים. אנחנו מצפים לשיאים אישיים ולשיפור מיקום. רק הפתעה תוכל לשפר את מתן רודיטי מהמקום הרביעי בטוקיו. עד היום ישראל עשתה חמישה גמרים בבריכת השחייה ואנחנו מקווים לעוד שלושה גמרים בפריס".

מתן רודיטי (צילום: איגוד השחייה)

השחיינית מספר 1 במשלחת, אנסטסיה גורבנקו, אמרה: "אני מתרגשת וכיף להיות כאן עם כל החברים שלי, אני מתאמנת יותר ושוברת את השיאים שלי, אבל אי אפשר לדעת. הרבה שחיינים מגעים לשיא שלהם בגיל 25 ואני עוד צעירה. התבגרתי וצברתי יותר ניסיון. המטרה שלי זה לעלות לגמרים. כמות השליחים שהכנסנו למשחקים מראה על העומק, אני לא מסכימה שאני הפנים של הנבחרת, יש כאן שחיינים שהגיעו להישגים וזה ממש לא רק אני. אנחנו חוזרים להיות נבחרת ומושכים אחד את השני. זה מאוד משמעותי ומרגש לעשות הישגים בתקופה הזאת והוכחנו שישראל גם על המפה בשחייה. לפחות לפי התוצאות כרגע, אני לא מועמדת למדליה".

שחיין המים פתוחים מתן רודיטי סיכם: "אני צריך להיות שם ברגע האמת ולקבל החלטות טובות, כדי לשפר את המקום הרביעי  שהשגתי בטוקיו. משפיע כל מה ששומעים על נהר הסיין, אבל אני מנסה פחות להתעסק בזה. מאמין שאם כל האימונים שעשיתי בכל מיני מקומות, לא משנה איפה שאשחה אתן את הכל ".

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW