כדורגל ישראליליגת העל

גולדהאר: "הרגשנו שיש צורך לשנות, קראנקה לא אשם בהכל"

בעלי מכבי תל אביב הסביר את הפרידה מהספרדי והחלפתו ברובי קין: ''נשקיע במשאבים שלא השקענו לפני ונבנה קבוצה ראויה. לא רציתי למכור את גלוך ולא משנה בכמה כסף, ניסיתי לשכנע אותו להישאר - אך הוא רצה להתקדם''

מכבי תל אביב ערכה היום (שלישי) מסיבת עיתונאים ובה הוצג המאמן החדש רובי קין שמונה במקומו של אייטור קראנקה, אשר פוטר מתפקידו בתחילת השבוע למרות שהחזיק בחוזה לעונה הבאה. אחרי שלוש עונות ללא תואר ועונה נוספת שבה סיימה הקבוצה במקום השלישי – וגם הודחה בחצי גמר גביע המדינה – הבעלים מיץ' גולדהאר דיבר במסיבת העיתונאים דרך הזום ואמר: "לא היינו מרוצים מהעונה שעברה והרגשנו שאנחנו צריכים לפתוח דף חדש עם מאמן חדש. רובי ואני נפגשנו וירטואלית מספר פעמים במהלך התהליך ונדהמתי מהשאפתנות שלו. הוא אדם עם אופי מנצח וביחד עם הניסיון והידע שלו והרגשתי שהאינטרסים שלנו דומים, שאיפות דומות, ורצינו לתת הזדמנות לרובי כמאמן ראשי ולנו להרוויח מהניסיון שלו והאופי המנצח שלו".

הבעלים הוסיף: "לרובי תהיה קבוצה ראויה. אנחנו משקיעים בדאטה וניתן לכם יותר מידע בהמשך, זה מאוד מרתק. ג'ק ואני נהיה מסביבו, כולנו יחד. אנחנו נרגשים לקראת זה. היה קשה להיות נוכח אחרי הקורונה, אני מחשיב את זה כחלק מהתמיכה הכללית. אני מאוד מחויב להמשיך להיות מעורב כמועדון ולהשקיע במקומות הנכונים בייחוד באדם כמו רובי. קשה מאוד לקבל ולחיות עם המצב הנוכחי שבו לא זכינו באליפות שלוש שנים. אני לא מרוצה, רובי ואני דיברנו על זה, לי זה מאוד חשוב לנו להתמקד בעצמנו ולא ביריבות שלנו. אנחנו צריכים להשתפר, יותר יש לנו הרבה עבודה וכולנו מחויבים לה. מחויבות, כבוד אחד לשני, למועדון, לספורט, ועם שאיפות גדולות ורצון גדול לנצח. נעשה את השינויים הנדרשים והתוצאות יבואו".

על חילופי המאמנים הרבים בתקופתו, אמר גולדהאר: "זה לא מדויק ומוצא מהקשרו, כי חצי מהמאמנים עזבו מבחירה, חלקם כי הם קיבלו הצעות ממועדונים גדולים יותר והם הוחלפו. אם רוצים לדייק בפרטים צריך להסתכל על ההקשר. כן, היו לנו החלטות שאני מתחרט עליהן ואנחנו לא מושלמים, אנחנו רוצים לתקן טעויות במהלך התהליך שלנו, אבל יש לנו גם חמש אליפויות, גביעים ועלייה לשלב הבתים של ליגת האלופות. בשאר המקרים סיימנו במקום השני ואולי פעמיים בשלישי. אז צריך להכניס הכל להקשר. צריך להשתפר וללמוד מטעויות. אבל אני אומר בביטחון שנתגבר על זה".

הבעלים התייחס גם לדברים שפגעו בצהובים בעונה החולפת: "איבדנו את המאמן שלנו וזה תפס אותנו בהפתעה, איבדנו את אחד הכישרונות הגדולים שלנו ושיצאו מישראל באמצע של העונה, היו לנו נפילות במהלך המשחקים וזה היה על קראנקה. אם מסתכלים על זה במונחים של שחור ולבן, סיימנו משחקים בשוויון שהיינו צריכים לנצח, תחברו הכל וזו השנה שעברה שלנו. אם תריצו אחורה את הקלטת תראו שיכולנו לעשות דברים אחרת, זה לא אידיאלי לחפש מאמן חדש אחרי שאיביץ' הלך, לא רציתי לאבד את אוסקר תמורת כל סכום, הוא לא היה מוכן להישאר והייתה לו הזכות לעזוב, היו משאים ומתנים בחוזה שלו, ניסינו לשכנע אותו להישאר. לא הצלחנו להחתים אותו על חוזה חדש".

בן מנספורד, מיץ' גולדהאר וג'ק אנגלידיס (ישי נאמן)

על הרכש לקיץ ותפקידו של בן מנספורד אחרי עזיבת שרון תמם וברק יצחקי, אמר גולדהר: "אם היית לא שם את המילה מחנה אימונים הייתי אומר שכן, יהיו הודעות בהמשך, בתקווה שבקרוב. אנחנו בוודאות רוצים שרובי יהיה מעורב ויתן את הדעה שלו. כן יהיו הודעות על שחקנים. בן חזק מאוד בתחום השחקנים, ורובי כמובן. אנחנו לא מחפשים כרגע מנהל מקצועי כי אנחנו מרגישים שרובי יכול לכסות את זה. יש דברים שהזכרתי לגבי דאטה שאנחנו מנתחים בהחלטות לגבי החתמת שחקנים, אז זה המבנה כרגע במועדון". מחאות הקהל? אני מכבד את הדעה של כולם, ומבין שיש דעה נוספת. זה מראה שלאנשים אכפת וזה חלק גדול מכדורגל, רגשות ואמוציות ואני מבין את זה. גם לי מאוד אכפת. האינטרס שלנו לעשות את הטוב ביותר למועדון ואנחנו עובדים עם כל המידע שיש לנו, לא כל המידע שלנו יכול להתייחס לכל הרגשות, אנחנו עושים את הטוב ביותר למועדון ומכבדים דעות אחרות. אני מבין את זה".

הבעלים נשאל אם הוא מאוכזב מהשחקנים: "כן, אני כן. אני חושב שהשחקנים מאוכזבים מעצמם גם. זה לא אומר שלקראנקה אין לו חלק באחריות כמו לכולנו באספקטים מסוימים וגם לשחקנים אבל אנחנו ביחד. אנחנו קבוצה מאוד מאוחדת, יש קשיים שעברנו וכולנו יודעים איפה אפשר להשתפר אבל צריכים אפילו להיות קרובים יותר, אנחנו יחד וככל שאנחנו ביחד יותר אנחנו חזקים יותר". גולדהאר גם נשאל האם מכבי תל אביב יכולה להצליח באירופה, אחרי שלא הצליחה בשנה שעברה למרות הסכומים שהושקעו: "ברור שזה אפשרי, וכן הכמות כספים שהושקעה שנה שעברה הייתה משמעותית. אנחנו ממוקדים בדרך ומסתכלים קדימה. זו שנה חדשה, התחלה חדשה, אנחנו מתרגשים ונוריד את הראש שלנו ונעבוד להשתפר תחת הנהגתו של רובי".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Isport

FREE
VIEW