כדורגל ישראליליגת העל

גולדהאר: "בגלל הנסיבות זו אליפות מאוד מיוחדת ובלתי נשכחת"

לאחר שזכה באליפות שישית מאז לקח את המועדון, בעלי מכבי ת''א התייחס ארוכות לשלל נושאים שעל הפרק - אך לא לעתידם של זהבי וקין: ''נחליט לאחר סיום העונה''. וגם: הגעתו לישראל והבעיה בצירוף שחקנים זרים

אחרי שלוש שנים שבהן צלחת האליפות נדדה למכבי חיפה, מכבי תל אביב זכתה אמש (שבת) באליפות ה-24 בתולדות המועדון עם 0:3 על הפועל באר שבע, שני מחזורים לסיום העונה. זוהי האליפות השישית בעידן מיץ' גולדהאר והבעלים התייצב בפני התקשורת לאחר המשחק באצטדיון בלומפילד: "זה תהליך מדהים, כל אליפות שונה וזו בטוח שונה מכל האחרות. כמובן בגלל הנסיבות אבל היא מאוד מיוחדת. הרבה אנשים הושפעו ולהביא קצת שמחה, סיבה לחגוג, זה הישג מדהים של הרבה אנשים. זה מיוחד, זה נוגע עמוק מאוד השנה"

על תזמון ההגעה שלו לישראל והזכייה בתואר, הוסיף הבעלים היהודי-קנדי: "זה הפך את זה למספק יותר, שום דבר לא בא בקלות. התזמון של ההגעה היה טוב. רציתי להגיע כבר תקופה, הלוואי והייתי יכול להגיע יותר, לצערי הנסיבות מבחינתי לא מאפשרות תמיד אבל הייתי חייב להיות פה שנהיה כולנו ביחד. כולנו ביחד, יחידה אחת, וקשה לא להיות פה. היה נהדר להגיע לפה ולהרגיש את כל התמונה. אותו דבר עם ג'ק אנגלידיס, אז נהדר גם עבורו להיות פה בשלושת השבועות האחרונים".

על השאלה כמה מיוחדת האליפות הזו, אמר גולדהאר: "בהרבה מובנים העונה הזו הייתה סוריאליסטית. זה כן שם דברים בפרספקטיבה. לא שיחקנו בבית באירופה בגלל מה שקרה פה, אבל אנחנו רק משחקים כדורגל. זה כלום בהשוואה לחיים האמיתיים והמוות שאנחנו מתמודדים איתו פה. הטירוף שיכול לקרות בעולם. אני לעולם לא אשכח את העונה הזו, העונה הזו מחוברת לעד למצב העצוב והקשה הזה. היינו סבלניים וניסינו לעשות דברים כדי להפוך את האוהדים שלנו גאים".

על כך שיסגור בקרוב 15 שנים כבעלים ולקראת העתיד, אמר הבעלים: "זה מרגיש כמו אתמול. אלה 15 שנה נהדרות. זו חוויה מדהימה להיות מעורב בכזה מועדון גדול, במדינה שקרובה לליבי, להיסטוריה המשפחתית שלי. זה מיוחד מאוד עבורי. תמיד יש עוד להשיג, יש עוד הרבה פוטנציאל עבורנו. אני שמח מאוד שזכינו באליפות אבל תאמינו או לא, יש עוד הרבה עבודה. אליפות לא הופכת את הכל לבדיוק מה שאנחנו רוצים. אנחנו שמחים אבל רוצים להשתפר. גורם לי להרגיש חי לנסות ולעשות דברים טוב יותר".

מיץ' גולדהאר ורובי קין עם צלחת האליפות (ישי נאמן)

על עתידו של ערן זהבי, אמר גולדהאר: "הייתה לנו שיחה, נסיים את העונה הזו ואם יהיה משהו להודיע נעשה זאת בשמחה כמובן. ערן הוא חלק עצום בקבוצה הזו העונה וגם בשנים קודמות. הוא נתן הרבה העונה, הוא אדם מאוד תחרותי. הוא ווינר ובחור חכם. הוא נתן הרבה לקבוצה ואנחנו מעריכים את זה. בעונה הבאה נתרכז לאחר שני המשחקים הבאים".

על המאמן רובי קין, אמר הבעלים: "תמיד אמרנו, כפי שרובי אמר, שנסיים את העונה ונתמודד עם דברים. רובי עשה עבודה נהדרת, ואגיד לכם משהו, הוא בחור קשוח. אדם די מיוחד. אני לא יודע כמה אנשים היו נשארים העונה. אומר שהוא פה בשביל הכדורגל. הוא התחייב לאימון הקבוצה. אם בתחילת העונה היינו אומרים שהבחור הזה התחייב לאימון הקבוצה 'לא משנה מה' לא היינו יודעים מה אומר 'לא משנה מה'. אנשים יכולים להגיד את זה ואז כשקורה משהו הם בורחים. אנחנו היינו צריכים לבקש ממנו לעזוב. לא משנה מה, כולנו צריכים לזכור את החלק הזה כי זה האופי שאנחנו מדברים עליו".

מכבי ת"א מניפה את צלחת האליפות (מוטי קדוש)

על סגל הקבוצה, אמר הבעלים: "יש לנו קבוצה נהדרת עם הרבה כישרון. יש כל מיני נסיבות שמובילות לבחירת ההרכב בכל משחק אז לא אכנס לזה אבל יש לנו סגל טוב. אנחנו תמיד רוצים להשתפר ויש מקום לשיפור אבל זה סגל מצוין שאפילו לא מיצה את הפוטנציאל, שלו אז אנחנו צריכים לעבוד קשה יותר. להוציא יותר ממה שיש לנו וגם למצוא דרכים אחרות להשתפר".

כנשאל על עתידו במועדון, סיפר גולדהאר: "אני תמיד אומר שככל שאני נהנה מהחוויה הזו אז אמשיך. אני יכול להגיד לכם כרגע שאני נהנה. אני אסיר תודה ומבורך על 15 השנים האחרונות והאוהדים המדהימים שלנו. זה חלק גדול מבחינתי להיות מחובר כך לאוהדים שלנו. מאמנים באים והולכים, שחקנים, אבל האוהדים הם לכל החיים. אני מרגיש את זה ומודה להם על התמיכה שלהם".

ערן זהבי משקה את יונתן כהן (ישי נאמן)

לסיום נשאל הבעלים על תפקוד הקבוצה בימים שלאחר פרוץ המלחמה וסיפר: "אני כל כך גאה בשחקנים שלנו. אי אפשר לדמיין כמה מהר הם נרתמו. היו להם תוכניות איך לעזור. זה הדבר בכדורגל, זה באמת יכול לעשות הבדל אם אתה באמת רוצה לעשות הבדל חיובי. צריך רק לעשות דברים בדרך ראויה, להתחייב לערכים כמו מוסר עבודה, כבוד. ראיתי את זה אצל השחקנים וזה עשה אותי גאה מאוד, וגאה להיות הבעלים של מכבי תל אביב".

כתבות קשורות

Back to top button
Isport

FREE
VIEW