ג'ודוענפים אחרים

ג'ודו: שגיא מוקי הפסיד בקרב על מדליית הארד באליפות אירופה

המדליסט האולימפי מטוקיו נוצח בקרב האחרון בבית הניחומים וסיים במקום החמישי, סגן אלוף אירופה ב-2021 טוהר בוטבול סיים את דרכו בזאגרב בתום הקרב השני שלו. אכזבה לגילי שריר שהייתה פייבוריטית לזהב

יומה השני של אליפות אירופה הסתיים היום (שישי) עם המקום החמישי אותו השיג שגיא מוקי. המדליסט האולימפי מטוקיו, שהתחרה בקטגוריית המשקל עד 81 ק”ג, החל את יום הקרבות בסיבוב השני עם ניצחון באיפון על ביראץ' גליסון מאירלנד, המשיך עם ניצחון בשמינית הגמר על מיקלו שבידרק האוקראיני, אך נעצר ברבע הגמר כאשר הפסיד לאיטלקי אנטוניו אספוסיטו.

בעקבות ההפסד נשר לבית הניחומים, בו ניצח ביתרון עונשים את אטילה הונגברי ההונגרי והעפיל לקרב על מדליית הארד. בקרב על המדליה התמודד מול אלוף אירופה ב-2023 הטורקי וידאט אלביירק, כאשר המפגש האחרון בין השניים התקיים בגראנד סלאם תל אביב 2023 בו גבר מוקי על הטורקי בדרך לזכייה בזהב. הפעם ידו של הטורקי הייתה על העליונה כאשר הקרב נכנס לגולדן סקור ובו שני עונשים לחובת מוקי ועונש לאלברייק. בתוך הגולדן סקור ביצע הטורקי תרגיל שזיכה אותו בוואזרי ובמדליית הארד.

בלבן: גילי שריר (באדיבות איגוד הג'ודו)

טוהר בוטבול (עד 73 ק"ג), שב-2021 זכה במדליית כסף באליפות אירופה, העפיל אוטומטית לסיבוב השני ובקרב הראשון שלו פגש את הטורקי בילאל צ'ילוגלו. לאחר 6:45 דקות בקרב, בוטבול הפיל את צ'ילוגלו אל הקרקע וניצח, בסיום הקרב השניים לחצו ידיים. בשמינית הגמר נכנע בוטבול לחריסטוב הבולגרי בניקוד זהב וסיים את דרכו בתחרות.

סגנית אלופת אירופה, גילי שריר (עד 63 ק"ג), כיוונה למדליה אירופית שלישית ברציפות אחרי שזכתה בארד ב-2022 ובכסף ב-2023, אבל הפסידה בשני ווזארי לכריסטינה קבאנה פרס והודחה בסיבוב השני. גם ענבל שמש מתחרה בקטגוריה זו ופתחה מהסיבוב השני במפגש נגד דאלי לילואשווילי על המזרן. שמש ניצחה בווזארי ועברה לסיבוב השלישי, שם פגשה את דנה פול מגרמניה, אלא שבשלב זה היא הפסידה וסיימה את התחרות בגלל ווזארי של היריבה.

מאיה גושן (עד 70 ק"ג) הוגרלה לקרב פתיחה מול סבינה גרצ'אק מהונגריה, אבל לצערה הפסידה בעונשים והודחה כבר בתום הקרב הראשון שלה.

Back to top button
Isport

FREE
VIEW