ג'ודוענפים אחרים

ג'ודו: מדליות ארד לתמר מלכה ותמנע נלסון לוי באליפות אירופה

הג'ודאית בת ה-23 זכתה במדליה ראשונה בקריירה באליפות אירופה. מאוחר יותר, הג'ודאית בת ה-29 זכתה במדליה רביעית בקריירה במסגרת הזו. פליקר, שמאילוב, ראשוני, פרימו ושולמן הודחו בשלבים המוקדמים של התחרות

שלושה חודשים לפני המשחקים האולימפיים בפריס, אליפות אירופה בג'ודו יצאה לדרכה היום (חמישי) בזאגרב ושתי ישראליות זכו במדליית ארד – תמר מלכה ותמנע נלסון לוי. שאר הישראלים שהתחרו היום הודחו בשלבים מוקדמים יותר, הן בנשים והן בגברים.

תמר מלכה (עד 48 ק"ג) פתחה את הסיבוב הראשון כשהיא עם שני עונשים, אך התעשתה וחזרה לעצמה, הביאה את הקרב נגד ארסין הטורקייה לשלב ניקוד הזהב, בו השיגה וואזרי בזכות ריתוק, ועלתה לשמינית הגמר. מלכה עלתה לרבע הגמר לאחר שהשיגה איפון בקרב נגד לאפוורטה קומאס הספרדיה, כשברבע הגמר היא ניצחה בזכות עונש שלישי שספגה יריבתה הפורטוגלית, והעפילה לחצי הגמר באליפות אירופה. בחצי הגמר היא הפסידה באיפון בתוך עשר שניות. בקרב על הארד, זכתה מלכה בניקוד הזהב בדרך למדליית הארד.

הצוות הישראלי (איגוד הג'ודו)

תמנע נלסון לוי (עד 57 ק"ג) גברה על פודולאק הפולנייה אחרי קרב עיקש מאוד מצד שתיהן, כשנלסון לוי ניצחה בשלב ניקוד הזהב בזכות ריתוק. בסיבוב השני נלסון ניצחה גם בו בזכות ריתוק, הפעם על גראבנר האוסטרית, ועלתה לשלב רבע הגמר. ברבע הגמר פגשה את בילודיד האוקראינית, והקרב ביניהן הגיע לשלב ניקוד הזהב. למרות קרב טוב יותר שלה, נלסון לוי הפסידה וירדה לבית הניחומים, שם היא גברה על יריבתה הגרמניה בדרך לקרב נוסף על הארד. בקרב האחרון ניצחה נלסון לוי בניקוד זהב וזכתה במדליית הארד.

שירה ראשוני (עד 48 ק"ג) הודחה בסיבוב השני אחרי שניצחה את ראקל בריטו, אבל לאחר מכן הפסידה בעונשים לפרנצ'סקה מילאני האיטלקייה. גפן פרימו (עד 52 ק"ג) החלה את דרכה בסיבוב השני, אבל שם גם הסתיימה דרכה בעקבות הפסד לאיידאן ואלייבה האזרית.

ברוך שמאילוב (עד 66 ק"ג) קיבל את שרלי יאנג הבריטי בפתיחת יום הקרבות שלו וניצח בווזארי. לאחר מכן, עלה לקרב נגד מאריץ שץ הגרמני וגבר עליו בווזארי. בעקבות זאת, עלה לרבע הגמר, שם פגש את אלברטו גאייטרו מרתין הספרדי, לו הפסיד ונפצע, מה שהוציא אותו מהמשך התחרות. באותה קטגוריית משקל, טל פליקר הופיע מול אוסקר פירטלסון האסטוני בסיבוב הראשון וניצח אותו בווזארי, כך שעלה לסיבוב הבא למפגש נגד בוגדן איאדוב האוקראיני – ושם הוא נעצר עם הפסד בווזארי.

אריאל שולמן (עד 66 ק"ג), שמתחרה בהיעדרו של ים פולצ'ק הפצוע, גבר על אמיל יארינג ההולנדי בסיבוב הראשון, אך הפסיד ליורה ורשטראטן בשלב הבא.

Back to top button
Isport

FREE
VIEW