יורו 2024כדורגל עולמי

גארת' סאות'גייט: "מעדיף שהאש תופנה כלפיי ולא כלפי שחקנים"

מאמן נבחרת אנגליה עקץ את המבקרים אחרי ה-0:0 מול סלובניה: ''לא רואה נבחרת אחרת שהעפילה וככה מתייחסים למאמן, זה יוצא דופן''. קיין: ''בעבר העלינו את הרמה בנוקאאוט''. שליח ישראל ספורט מדווח

אחרי ניצחון דחוק על סרביה ו-1:1 לא מרשים מול דנמרק, באנגליה קיוו שנבחרת שלושת האריות תרים את הרמה – אך אמש (שלישי) האנגלים שוב איכזבו והפעם סיימו ב-0:0 נגד סלובניה. בעקבות ה-0:0 במשחק המקביל בין דנמרק לסרביה, אנגליה עלתה מהמקום הראשון בבית – אבל אין ספק שזה כלל לא מעניין את האוהדים והתקשורת האנגלים שמצפים להרבה יותר מסגנית אלופת אירופה. אנגליה תפגוש בשמינית הגמר או את הולנד את השלישית בבית ה' (בלגיה, רומניה, סלובקיה או אוקראינה).

גארת' סאות'גייט, שבסיום הושלכו לעברו כוסות ריקות מהיציע, התייחס לביקורת הנרחבת כלפיו בממלכה: "אני גאה בשחקנים, הם שמרו על קור רוח. התמודדנו בצורה יוצאת דופן ובסבלנות עם הכדור, שלטנו לחלוטין במחצית השניה, יצרנו מצבים אבל לא כבשנו. אני מאוד מרוצה ממה שעשינו, השתפרנו רבות מהמשחק האחרון. עכשיו אנחנו שולטים בגורל שלנו כי ניצחנו את הבית שלנו. אני מבין את הכעס של האוהדים, הכי חשוב שהאוהדים מאחורי הקבוצה. אני מבין את היחס כלפיי ומעדיף שהאש תופנה כלפיי ולא כלפי השחקנים. זה יוצא דופן, לא רואה נבחרת אחרת שהעפילה וככה מתייחסים למאמן".

סאות'גייט הוסיף: "יש לנו מספר שחקנים שיכולים להשפיע על המשחק, הערב המשחק היה יותר באגפים. הציפיות מאיתנו גבוהות. היה כיף לשחקנים, אנחנו צריכים לדאוג שזה יישאר ככה. יש לנו הרבה כבוד לכל הנבחרות, נראה לאן נגיע בטורניר. העפלנו לשלב הבא, זאת הייתה מטרה וסיימנו במקום הראשון, שגם זו הייתה מטרה. קול פאלמר הראה מה שהוא יכול להציע, אנחנו יודעים שיש לנו אופציות של שחקנים שיכולים לעשות השפעה מהספסל. אני מודה לאוהדים, הם היו אדירים במהלך המשחק. למרות שלחלקם יכול להיות שיש משהו נגדי, העבודה שלי היא להדריך את הנבחרת דרך כל זה. אני מאוד מרוצה מאיך שניהלנו את המשחק".

הקפטן הארי קיין אמר: "המטרה לפני תחילת הטורניר הייתה לסיים במקום הראשון בבית, וזה מה שעשינו. היה משחק קשה. הייתה לנו הרבה יותר אנרגיה, היינו טובים יותר עם הכדור, אבל פשוט לא הצלחנו למצוא את הרשת. אנחנו צריכים לשפר את הפעולות בשליש האחרון. הגענו לכמה מצבים טובים במשחק, אך הייתה חסרה רגל מסיימת. בסך הכל, סלובניה התגוננה בצורה טובה והקשתה עלינו מאוד. השלב הראשון נגמר ועכשיו מתחיל החלק הקשה יותר בטורניר, כל המשחקים שלפנינו הולכים להיות לא קלים, ואנחנו נצטרך להשתפר".

קיין המשיך: "השינוי לאחר החילופים? השחקנים שעלו נכנסו טוב למשחק. הם שמרו על אנרגיה גבוהה, הביאו מימד אחר למשחק. בסוף זה מה שאנחנו צריכים. אנחנו צריכים שכל מי שעולה על המגרש ייתן את כולו ואת מה שהוא יודע". הבלם ג'ון סטונס סיכם את התחושות במחנה האנגלי: "הדרך אף פעם לא קלה, כשאנחנו המטרה וכולם רוצים לנצח אותנו. אני חושב שהיה שיפור גדול, מצאנו שחקנים חופשיים ויכולנו לכבוש. אני מבין את התסכול של האוהדים, אבל זה כדורגל, אף פעם לא קל".

מאמן נבחרת סלובניה מתיאש קק חגג העפלה ראשונה של הסלובנים לשלבי הנוקאאוט של טורניר גדול: "הפסדתי בהתערבות, אארח ארוחת צהריים. לא ציפיתי שנגיע לנוקאאוט. שיחקנו נגד נבחרת מאוד חזקה הערב, השחקנים האנגלים משחקים כל 3-4 ימים, השחקנים שלנו לא. אני מאוד גאה בנבחרת הזאת. לפעמים אנחנו ממהרים יותר מדי, חייבים להיות מודעים לכך שמאגר השחקנים שלנו ממש קטן. המחמאות לאנשי ההתאחדות שבחרו בי כמאמן. אני מקבל את האחריות והפריבילגיה לבקר אותי ולכבד אותי כשזה מגיע לי, אנחנו מרוצים וכל העולם מרוצה. הערב היו פה 15 אלף אוהדים, אנחנו מדינה קטנה עם לב גדול, אנחנו גאים בנבחרת. מקווה שזאת תהיה התחלה של תקופה יפה לכדורגל הסלובני. למדתי מכל מקום שאימנתי, תרשה לי להיות גאה מאוד בנבחרת שלנו. הם נותנים לנו אופטימיות לכדורגל הסלובני".

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW