כדורגל ישראלינבחרת ישראל

גאנדלמן: "עוד תקרה שנשברה, הנבחרת עשויה מחומר אחר"

הנבחרת הצעירה לא מפסיקה לחגוג את ההעפלה ההיסטורית לחצי גמר היורו עד גיל 21. הקשר הוסיף: ''הוכחנו כבר שאנחנו עשויים מחומר אחר, נדע לעשות את הסווייץ'. רוצים להגיע לגמר, כל אחד רוצה לשחק באולימפיאדה''

הנבחרת הצעירה של ישראל רשמה אמש (שבת) את אחד הרגעים הגדולים בהיסטוריית הכדורגל הישראלי כשגברה בדו קרב פנדלים 3:4 על גאורגיה (0:0 בסיום 120 הדקות) ברבע גמר טורניר היורו ותפסה את הכרטיס ההיסטורי אל ארבע האחרונות של האירוע היוקרתי.

אחד מהשחקנים הבולטים בסגל של הנבחרת הצעירה הוא עומרי גאנדלמן, שכבש את שער הניצחון על צ'כיה שהעלה את הנבחרת לרבע הגמר. שחקנה של מכבי נתניה אמר: "עוד תקרה שנשברה, לבוא לפה לאצטדיון עם אווירה מטורפת ולהשיג כרטיס לחצי גמר לארבע הגדולות של אירופה, זה משהו באמת בלתי נתפס. התחושות באמת מדהימות גאה להיות חלק מהדבר הזה. אני חושב שהתמקמתי יפה והגעתי לכדור ופתאום הכדור נפל לי והשחקן הגאורגי הצליח להקדים לפני. לא ראיתי את זה עדיין אבל בטוח שאחרי ההחמצה הזאת כמה לבבות היו בטירוף. אני שמח שבסוף זה נגמר בצד שלנו. גם היום הגעתי למצבים שרציתי, זה לא נכנס, אבל גם היום הרגשתי ממש כיף על המגרש. כיף לשחק עם החבר'ה האלה, כיף לשחק תחת גיא לוזון שבאמת יכול להגיד שהוא מוציא מאיתנו את המקסימום. הוא איתנו על המגרש, נושם אותנו וחי אותנו".

הנבחרת הצעירה חוגגת (אסי קיפר, ההתאחדות לכדורגל)

גאנדלמן הוסיף: "היה לי ברור שאני הולך לבעוט ברגע שהגענו לדו קרב, לקחת אחריות בטח במעמד כזה. אני יכול להגיד לך שברגע שאתה שם את כדור לנקודה, פתאום אתה לא שומע את כל ה-45 אלף גאורגים ששורקים לך בוז. כל כך שמח שזה נכנס, באמת יצאנו כל השחקנים פה ווינרים. להבקיע 4 מ-4 פנדלים באצטדיון כזה ועם קהל שדוחף את גאורגיה. חבורה של גברים, גם דניאל שלקח פנדל שהעלה אותנו לחצי גמר. כמו שאמרתי, חבורה של אנשים עם אופי יוצא דופן. סרטון המוטיבציה? אני עושה הרבה הליכות עם דניאל והוא אומר לי תשמע, אתה לא מבין מה עלה לי בראש ומה אני הולך להכין לכם. הוא שיתף אותי ואמרתי לו שזה רעיון מטורף. זה מראה לך איזה שחקנים יש פה ומה מה הם חושבים ואיך בעצם גם מחוץ למגרש, בגלל שאנחנו אנחנו באמת מלאי אמונה וחושבים על דברים, איך באמת להכניס את כולם לאווירה הזאת. זה באמת סרטון מדהים ומרגש".

הקשר המשיך: "כל המדינה מאחורינו, אתם לא מבינים כמה דוחפים אותנו, ספורטאים אולימפיים ששלחו לנו את הסרטונים האלה… לראות אותם ולשמוע אותם מדברים על האולימפיאדה. זה היה מצמרר. יש להם חלק ענק בהצלחה שלנו בטורניר הזה, להם ולכל התושבים והאזרחים במדינה. המשפחה שלי? אין לי מילים להסביר את האהבה שלי אליהם, איך דוחפים אותי ואיך הם מגיעים לכל משחק ונשארים בגאורגיה עוד 3 ימים ועוד 3 ימים, רק בשביל לבוא ולראות אותי בקריירה שלי, מגשים את החלום, הולך להיות בחצי גמר אירופה בשבילם. אני נרגש כל פעם לראות אותם שם באנרגיות. אמרתי לא פעם שהם הכוח שלי. כיף שיש לי משפחה כזאת".

הנבחרת הצעירה חוגגת (אסי קיפר, ההתאחדות לכדורגל)

גאנדלמן סיכם: "אנגליה או פורטוגל? האמת שקשה לבחור בין היריבות, כל יריבה תהיה קשה. מי שנקבל, אנחנו נסתכל להם בלבן של העיניים ונקווה לעלות גם לגמר. הוכחנו כבר שאנחנו עשויים מחומר אחר וכן, אנחנו נחגגו היום ונהנה מזה כי אלו רגעים שלא קורים כל יום, אבל אנחנו מהר מאוד נדע לעשות את הסוויץ' ולהתכונן הלאה. ברגע שנגיע לבאטומי, נדע להתכונן כבר לחצי גמר כמו שעשינו אחרי ההייפ הגדול שהיה פה אחרי צ'כיה שעלינו לרבע ואמרו עשינו היסטוריה והכל, אבל ידענו לעשות את הסוויץ'. אני בטוח שנעשה את זה גם לקראת חצי הגמר. אולימפיאדה? זאת המטרה בסופו של דבר. זו במה ענקית, כל שחקן פה רוצה להוכיח את עצמו ולהוכיח שהוא ראוי לרמות הכי גבוהות. באים לכל משחק כדי להוכיח".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button