כדורגל ישראלינבחרת ישראל

גאנדלמן: "לא הייתה הקטנת ציפיות, לא באנו להעביר את הזמן"

הנבחרת הצעירה פתחה את היורו עד גיל 21 עם 1:1 מול אלופת אירופה גרמניה. תורג'מן: ''לא מסתכל מי היריבה, מתרכז בעצמי''. למקין: ''לא היה קל לעשות את הסוויץ' מהמונדיאליטו''. דיווח מיוחד מגיאורגיה

נבחרת ישראל הצעירה השיגה אתמול (חמישי) נקודה ראשונה ביורו עד גיל 21 לאחר תיקו 1:1 נגד גרמניה, אלופת אירופה המכהנת. דניאל פרץ הציל בדקה השלישית פנדל של יוסופה מוקוקו, דור תורג'מן העלה את ישראל ליתרון בדקה ה-20, יאן ביסק השווה בדקה ה-26 ל-1:1, ישראל נותרה ב-10 שחקנים עם הצהוב השני של עדן קארצב. דניאל פרץ הציל פנדל שני של יאסיק אנגקאם בדקה ה-85. משפחת לוזון המורחבת הגיעה במיוחד לכותאיסי כדי לפצות בגיא. נכחו ביציע אבי, עמוס וגם עומרי, בנו של עמוס. ביציעים גם נכחו חלק מההורים ובנות הזוג של שחקנים, ביניהם ההורים של עומרי גאנדלמן, עדן קארצב, אמו של עידן ג'ורנו וחיים רביבו, אביו של רוי.

עומרי גאנדלמן סיכם: "לא מופתע מהחבר'ה פה. כל הזמן דיברנו בחדר הלבשה שאנחנו מאמינים, גם במחצית שירדנו ב-1:1 עם 10 שחקנים ידענו שאמנם לא יהיה קל, אבל יש פה חבורה של גברים שמראים אופי. דיברנו על זה שאם נהיה יחד ונשים לב לדקויות ולפרטים הקטנים, אנחנו נוציא מפה נקודות. אני אוהב את דניאל פרץ, כמה אופי, כמה אישיות. איזה בנאדם, מגיע לו כל כך. לא הייתה הקטנת ציפיות, אולי ככה זה יצא החוצה, אבל אני יכול להגיד לך שמה שאנחנו מדברים בכל אסיפה, בינינו בחדר הלבשה, ובינינו השחקנים יחד עם הצוות וגיא שאנחנו לא באים לפה להעביר את הזמן".

דניאל פרץ (ההתאחדות לכדורגל)

גאנדלמן הוסיף: "לא גרמניה, לא צ'כיה, לא אנגליה מעניינות אותנו. אנחנו מסתכלים קודם כל על עצמנו ויודעים מה אנחנו שווים. אני חושב שהיום, אמנם לא שלוש נקודות אלא נקודה, אבל יצאנו מפה עם הרבה דברים טובים. הראינו אופי ואנחנו לוקחים את האופי הזה וממשיכים הלאה. יש לנו שלושה ימים להכין את עצמנו לאנגליה, נבוא ונראה את אותו אופי ונקווה והוציא הפעם 3 נקודות. לא אכנס לדברים של שיפוט, הרגשנו ש-50:50 בפאולים קטנים זה הלך לטובתם, אבל אני שמח שבסופו של דבר גם זה לא הכריע אותנו, הרבה בזכות דניאל. אנחנו לא רוצים להתרכז בשיפוט אלא בעצמנו. אנחנו מקווים עוד לעשות דברים יפים".

סתיו למקין אמר: "כיף להתחיל טורניר חדש, גם ברגל ימין כמה שאפשר, אני כבר פה ממוקד בנבחרת הזאת. קשה, אבל צריכים לעשות את הסוויץ', לא רק אני עשיתי , הרבה שחקנים עשו. גם רביבו עם סוויץ' הרבה יותר קשה, היה לי שבוע בבית ועשיתי את הסוויץ'. אני כבר מזמן ממוקד בנבחרת הזאת. יש הבדל גדול מאוד ברמה, התמודדנו עם זה יפה. הרגשתי שבמחצית הראשונה עמדנו טוב, אני בטוח שיכולנו גם להמשיך לשחק ברמה יותר טובה אם במחצית היינו מסדרים דברים קצת יותר ועולים למחצית השנייה ב-11 שחקנים, אולי היינו נראים קצת יותר טוב, אבל אני שמח שבכל זאת, גם ב-10 שחקנים, הצלנו לשמור על התוצאה. אולי זאת תהיה נקודה קריטית מאוד להמשך. העצירות של דניאל נתנו הרבה ביטחון וזה הציל אותנו בסופו של דבר. אם היינו מקבלים גול, היינו מפסידים בסופו של דבר כנראה. נעשה את ההכנות לאנגליה, עושים את הסוויץ'. ממחר נתמקד רק בהם, נתכונן כמו שצריך ונהיה מוכנים להם כמו שצריך".

דור תורג'מן חוגג (אסי קיפר, ההתאחדות לכדורגל)

הכובש דור תורג'מן הוסיף: "ממשיך להתחרות על השער של עצמי, ממשיך לעשות את זה כמו שאני יודע. אני כל משחק מתרכז בעצמי, להראות את היכולת שלי ולא מסתכל על היריבה ומי משחק נגדי. רוצה להראות את היכולת שלי ואני שמח שזה עבד. אני מרוכז פה מאה אחוז, מה שיהיה יהיה. היינו ממש עייפים אחרי המונדיאליטו, אבל כשיש טורניר כזה אתה לא יכול לנוח שנייה ומגיעים במאה אחוז למשחק. אנחנו באים תמיד מלאי אמונה והקרבה, משחקים עם הלב. גם אחרי האדום נלחמנו כמו גברים, ושמרנו על הנקודה הזאת. נקודה חשובה מאוד, מסתכלים כבר על המשחק ביום ראשון נגד אנגליה. זה גם יהיה משחק קשה מאוד".

הקפטן גיל כהן סיכם: "לא היה פנדל לדעתי, רצתי, אי אפשר לקפוץ עם ידיים צמודות, השחקן פשוט נכנס לי במרפק והשופט ראה פנדל. הרגשנו שהשופט טיפה קל עם המשרוקית, אבל זה לא הפריע לנו. אנחנו ממשיכים לשחק כל עוד התוצאה 1:1 ויש לנו סיכוי. גם אם היו מובילים עלינו, היינו נותנים הכל. נתנו הכל ואני חושב שזה הראה על האופי המדהים שיש לנו. אנחנו ניקח את זה להמשך. לא חשוב מה אומרים, אלא חשוב מה אנחנו יודעים. אנחנו יודעים שאנחנו נבחרת מצוינת, יש לנו המון שחקנים טובים, אנחנו נבחרת מגובשת וסבבה שהמון אמרו שאין לנו סיכוי והנבחרת הגרמנית בשמיים, אבל אנחנו ידענו שאנחנו נבחרת מאוד טובה והראינו את זה גם על המגרש. ניקח את זה להמשך".

כהן הוסיף: "כמו שראיתם על המגרש, הייתה נבחרת פה שאני לא זוכר נבחרת צעירה שמשחקת ככה ברמות האלה שבאמת נתנה הכל, גם ב-10 שחקנים מחצית שלמה, שזה באמת היה דבר מאוד קשה נגד שחקנים שהם כולם ברמה מאוד גבוהה. אני מאמין שנעשה את ההפתעה הזאת ונעלה לשלב הבא. היה גשם כבד, אבל אנחנו רגילים, אין שחקן שלא שיחק תחת גשם. זה דבר שהוא חלק מתנאי המשחק ואם אתה לא מתרגל לזה, אתה יכול לקחת את הדברים וללכת הביתה. המשחק נגד אנגליה קשה מאוד ואנחנו באים כמו שבאנו במשחק הזה חזק מאוד. נמשיך, מגובשים, ניתן הכל ונקווה גם לעשות תוצאה טובה".

דניאל פרץ הודף פנדל (אסי קיפר, ההתאחדות לכדורגל)

מן העבר השני סיכם יוסופה מוקוקו: "כשמקבלים פנדל בדקה ה-3 ומחטיאים זה פוגע במשחק, היום בעטתי טוב אבל השוער לקח את הפינה הנכונה ועצר את הראשונה, ברכות לו והפנים שלנו קדימה. היה ערב חסר מזל עבורי, לצערי יש ערבים כאלה בכדורגל. יום אחד אתה גיבור ויום אחר נבל, אבל עכשיו המטרה היא שבמשחק הבא נעשה תוצאה טובה יותר ונכבוש שערים. אני קיבלתי תגובות גזעניות לצערי, כשאנחנו מנצחים כולנו גרמנים, כשמפסידים אז באים תגובות הקוף. הסתכלנו קצת על התגובות, כאלה דברים אסור שיקרו בכדורגל, ג'סי גם הסתכל, לא החטאנו בכוונה, ניסינו לעזור לנבחרת ואז כשאתה רואה כאלה תגובות, זה צורם. עברתי כבר את זה, אבל היום ניסינו לכבוש והחטאנו, הפנים קדימה".

מוקוקו הוסיף: "התגובות השליליות היו באינסטגרם מאנשים משועממים, כשאנחנו מנצחים אנחנו גרמנים, כשמפסידים אנחנו 'שחורים' או משהו כזה, אני מוצא את זה טיפשי. אנחנו כולנו בני אדם. הכל כתבו עלינו היום, אימוג'י של קוף. הגיע הזמן להגיד ממש נגד זה. תמיד צריך להילחם נגד הגזענים הטיפשים. יש ימים שאל הכדורגל לא איתך, אתה מקבל 5 פנדלים ומחטיא את כולם, אבל אני חושב שבמשחק השני אני מקווה שננצח. כבר עברתי גזענות ברשתות החברתיות שרק מחמירה. דיברתי עם יסיק אנגנקאם, עודדתי אותו גם אחרי החטאת הפנדל, אנחנו נבחרת אחת. הערב שיחקנו כדורגל אבל השערים לא נכנסו. החיובי הוא שיש לנו מוטיבציה לנצח את המשחק הבא. הייתי בועט את השני, לא פחדתי".

מאמנו אנטוניו די סלבו אמר: "שיחקנו איטי מדי, לא היינו מדויקים. יש לנו עוד הרבה עבודה לעשות, לא עשינו מספיק. פספסנו הזדמנות לנצח, היינו צריכים לנצח. הפנים קדימה למשחק הבא".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button