יורו 2024כדורגל עולמי

גאווה לאומית וציפיות שרק עולות: גרמניה פתחה את היורו בסערה

ה-1:5 הגדול על סקוטלנד במשחק הפתיחה הרים לשמיים את הציפיות במדינה לקראת המשך הטורניר, אך בשמינית הגמר עלולים הגרמנים לפגוש משוכה קשה בדמות ספרד. שליח ''ישראל ספורט'' בגרמניה מדווח מהמדינה שנמצאת האופוריה מוחלטת

נבחרת גרמניה מוכנה ליורו. המארחת פתחה אמש (שבת) את הטורניר בסערה בניצחון 1:5 מול סקוטלנד ובכל המדינה מרגישים את האווירה מרגע הנחיתה בכל עיר במדינה הענקית. ברחובות רואים מכוניות עם דגלי גרמניה, וגם מדינות משתתפות אחרות, כמו טורקיה שרבים מבני עמה מתגוררים במדינה.

בכל רחבי המדינה ישנם מתחמי אוהדים והשיא של אותם מתחמים הוא המשחקים של נבחרת גרמניה בטורניר. ההייפ סביב הנבחרות גבוה מאוד וכולם מצפים שהנבחרת הלאומית תגיע לשלבים המאוחרים של הטורניר אחרי שלא הצליחה בשנים האחרונות לעבור שלב בתים בגביע העולמי. 

מרכז הקונגרסים בדיסלדורף (רועי ינקלוביץ)

תקוות רבות יש לגרמנים מאמן הנבחרת יוליאן נגלסמן ולכוכבים הצעירים ג'מאל מוסיאלה ופלוריאן וירץ ולוותיקים יותר כמו תומאס מולר, טוני קרוס ואילקאי גונדואן. גם לירוי סאנה כבר לא צעיר, אך עדיין מהכוכבים הבולטים של הנבחרת הגרמנית. אם הכל ילך כשורה ונבחרת גרמניה תסיים ראשונה בבית, היא צפויה להיפגש עם נבחרת ספרד ברבע הגמר, שזאת תהיה כבר משוכה מאוד קשה.

לעת עתה האופוריה בגרמניה חוגגת ואפשר להבין אותם. אחרי שבטורנירים האחרונים שבהן השתתפה הנבחרת היא כשלה כבר מהמשחק הראשון, עם הפסד למקסיקו ברוסיה ב02018 והפסד ליפן בקטאר 2022 בגביע העולם. לב הטורניר הוא בחבל הרוהר, שם ארבעה אצטדיונים מארחים משחקים ביורו: דילסדורף, קלן, דורטמונד וגלזנקירשן. חבל הרוהר ידוע באהבתו העזה לכדורגל וצפויים משחקים מרתקים באזור ובטורניר כולו.

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW