כדורגל ישראלינבחרת ישראל

התרסקות מפוארת: נבחרת ישראל הושפלה עם 4:1 מול איסלנד

חלום היורו התנפץ לרסיסים עם תצוגת נפל נוספת: ערן זהבי כבש פנדל (31), אבל החמיץ אחד נוסף שיכל לקבוע 2:2 (80). רוי רביבו (73) הורחק עם עבירה חסרת אחריות. אלברט גודמונדסון עם שלושער אמלל את הנהגה הישראלית

אין קלישאה אחת שנבחרת ישראל דילגה עליה הערב (חמישי): ספיגת שערים ממצבים נייחים לפני ההפסקה אחרי שכבר הובילה מפנדל של ערן זהבי, בעיטה בדלי באפשרות לחזור כשזהבי החמיץ פנדל (80) שבע דקות לאחר שרוי רביבו הורחק באדום חסר אחריות ולבסוף התפרקות בדקות הסיום. הנבחרת של אלון חזן אמנם נראתה יותר טוב מהיריבה במשך כ-35 דקות, למרות בחירות ההרכב התמוהות – כולל ספסולו של אוסקר גלוך – אבל אחריהן קרסה בכל רגע חשוב באצטדיון פרנץ סוסה בבירת הונגריה.

כאמור, ערן זהבי כבש ראשון בפנדל (31), אבל בהמשך הפך לדמות הטראגית של המשחק עם החמצה של פנדל נוסף (80) שהיה יכול לקבוע 2:2. אלברט גודמונדסון, שחקן גנואה שעתיד לעבור בקיץ תמורת 25-30 מיליון יורו, כיכב בצד השני עם שלושער (39, 83, 87) וגם הגביה את הקרן שהובילה למהפך מרגלי ארנור טרוסטאסון (42). רוי רביבו הורחק בדקה ה-73 באדום ישיר אחרי עבירה חסרת אחריות. קמפיין מוקדמות היורו הסתיים עם אכזבה גדולה, אבל התבוסה הערב – בצ'אנס הנוסף לעלות לאליפות אירופה בפעם הראשונה אי פעם – האפילה עליו. למזלה של נבחרת ישראל, משחק הידידות מול בוסניה – שהודחה מול אוקראינה במשחק המקביל – בוטל בשל המלחמה.

שחקני נבחרת ישראל (אסף הופמן)
אוהדי נבחרת ישראל (אסף הופמן)
דור פרץ מול איסלנד (אסף הופמן)
רוי רביבו מרחף (אסף הופמן)
אלי דסה ורוי רביבו במאבק על הכדור (אסף הופמן)

מהלך המשחק

דקה 1: השופט האנגלי אנתוני טיילור הוציא את ההתמודדות לדרך באצטדיון פרנץ סוסה בבודפשט.

דקה 8: ענאן חלאיילי דהר בעוצמה, הרוחב שלו מצא את גדי קינדה, אך הבעיטה של חברו לקבוצה נבלמה על ידי ההגנה האיסלנדית.

דקה 15: כדור חופשי של רוי רביבו מצא את הראש של מיגל ויטור, הנגיחה של הבלם הלכה מעל המשקוף.

דקה 28: איבוד כדור מיותר של גדי קינדה סידר לסיגורדסון בעיטה מחוץ לרחבה, גלזר הדף רע ואוסקרסון רשם את החמצת חייו מכמה מטרים מול שער ריק החוצה.

דקה 31: נבחרת ישראל עולה ל-0:1! ערן זהבי סחט עבירה ברחבה לאחר מסירה של ענאן חלאיילי, ניגש לבעוט מהנקודה בעצמו וכבש לאחר פנדל מושלם לפינה.

דקה 34: אלברט גודמונדסון הגיע למצב בעיטה מזווית קשה, מיגל ויטור גלש והרחיק לקרן.

דקה 39: איסלנד משווה ל-1:1! גבי קניקובסקי ביצע עבירה כ-22 מטר מהשער. אלברט גודמונדסון עקף את החומה בבעיטה החופשית ושלח את הכדור לחיבורים, עומרי גלזר הגיב באיחור.

דקה 42: איסלנד עולה ל-1:2! המהפך האיסלנדי הושלם. ארנור טרוסטאסון בעט מהאוויר מ-13 מטר אחרי קרן, הכדור פגע ברגל לבנה, שינה קצת כיוון ונעצר ברשת.

דקה 45: מזל גדול לישראל. ארנר הארלדסון היה חייב להעביר כדור רוחב לאורי אוסקרסון הפנוי, אבל מסר לאלברט גודמונדסון שבעט החוצה ממצב לא נוח.

שחקני איסלנד חוגגים (אסף הופמן)
מאמן הנבחרת אלון חזן (אסף הופמן)
ענאן חלאיילי מול אלברט גודמונדסון (אסף הופמן)
מיגל ויטור מול איסלנד (אסף הופמן)
פנדל אחד כבש והשני החמיץ. ערן זהבי (אסף הופמן)

דקה 48: ארנר הרלאדסון עבר את גדי קינדה יפה, דהר קדימה, בעט מכ-20 מטר ועומרי גלזר הדף לקרן.

דקה 50: אוסקר גלוך התגבר על ארנר הראלדסון, בעט משמאל מ-22 מטר והשוער עצר.

דקה 53: גדי קינדה בעט בשמאל מכ-18 מטר והשוער האקון ואלדימארסון קלט.

דקה 60: דאבל פס נפלא בין אלון תורג'מן לאוסקר גלוך הסתיים ברוחב טוב של האחרון, ענאן חלאיילי הגיע ראשון ובעט טוב, אך השוער האיסלנדי זינק בצורה נהדרת ומנע שער בטוח.

דקה 70: אוסקר גלוך סיפק פעולה אישית נפלאה, שהסתיימה עם מסירה טובה לרמזי ספורי ובעיטה של הקשר הלכה גבוה.

דקה 73: אדום לנבחרת ישראל! רוי רביבו תיקל מעט בחריפות, טיילור בחר לשלוף אדום מעט גבולי למגן מכבי תל אביב.

דקה 80: פנדל לנבחרת ישראל! איזה פספוס. ערן זהבי בעט כדור חופשי שפגע ביד של אחד מהשחקנים האיסלנדים בחומה. אנתוני טיילור נקרא לעמדת ה-VAR והצביע על הנקודה הלבנה, אבל זהבי בעט שטוח והחוצה.

דקה 83: איסלנד עולה ל-1:3! אלברט גודמונדסון דהר מעיגול האמצע לעומק החשוף, עבר את מיגל ויטור בקלילות וכבש מול עומרי גלזר.

דקה 87: איסלנד עולה ל-1:4! ת'ורסטיינסון בעט שטוח מחוץ לרחבה, עומרי גלזר הדף לאמצע ואלברט דוד גלגל לרשת החשופה

הרכבים

נבחרת ישראל: עומרי גלזר, אלי דסה, מיגל ויטור, שון גולדברג, רוי רביבו, גדי קינדה (רמזי ספורי, 62), דור פרץ (מוחמד אבו פאני, 71), גבי קניקובסקי (אוסקר גלוך, 46), ענאן חלאיילי (ליאל עבדה, 71), ערן זהבי, דור תורג'מן.

איסלנד: האקון ואלדימארסון, ארון תראנדרסון, דניאל גרטרסון, סווריר אינגסון, ויקטור פאלסון, ארנר הארלדסון, ארנור סיגורדסון, ווילום ווילומסון, אורי אוסקרסון, אלברט גודמונסון, ארנור טראוסטאסון.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button