כדורגל ישראליליגת העל

"בתרבות טובה של כדורגל, כולם יודעים שבלי עבר אין עתיד"

אירוע השקת מיזם האגדות של ההתאחדות לכדורגל הפגיש דמויות אגדתיות, כולל גיורא שפיגל: ''חוויה לראות שחקנים ששיחקתי איתם ואימנתי אותם''. מישל דיין: ''יוזמה מבורכת, זה דבר שנהוג בכל העולם''

ההתאחדות לכדורגל  השיקה השבוע באולם ה-vip באצטדיון בלומפילד את מיזם "LEGENDS" – אגדות שהיו באמת, קהילת שחקני ושחקניות נבחרות ישראל לדורותיהם. מתוך רצון להעניק במה למי שייצגו אותנו בכבוד רב, לבנות תרבות ומורשת שיעצימו את הכדורגל הישראלי מבחינה מקצועית, חברתית ותדמיתית, ולהעניק השראה לדורות הבאים, יזמה ההתאחדות את המיזם המכובד שדומה למיזמים שקיימים באירופה ובעולם, בפיפ"א ובאופ"א. תומר קשטן קיבל את מגן האגדות על שם אביו דרור קשטן ז"ל.

כיבדו בנוכחותם באירוע שחקני עבר רבים של הנבחרת, ביניהם רפי כהן, ניר דבידוביץ', עבאס סואן, חיים רביבו, אבי נמני, דדי בן דיין, מישל דיין, דני נוימן, ז'אן טלסניקוב, מאור בוזלגו, אושרת עיני, פיני בלילי, יעקב הלל, שמעון גרשון, ברק יצחקי, טל בן חיים הבלם, גיורא שפיגל, מוטל'ה שפילגר, איציק ויסוקר, שמוליק רוזנטל, משה אוננה, גידי דמתי, עופר מזרחי וכן יוסי בניון המנהל המקצועי של נבחרת ישראל ומאמן הנבחרת אלון חזן, שניהם אגדות עבר ועוד שחקני עבד רבים. כמו כן מאמן הנבחרת בעבר שלמה שרף ושופט העבר אברהם קליין. 

גיורא שפיגל (צילום: קמליה אמנות הצילום)

דני נוימן אמר ל"ישראל ספורט" על האירוע: "ההתאחדות עושה כבוד, אנחנו מעריכים את זה מאוד. יפה מאוד שלא שוכחים. אירועים כמו אלה, אם ימשיכו בדרך הזאת, זה נהדר. אני חושב ששינו זוארץ עושה עבודה יוצאת מן הכלל, הוא איש מדהים שהעבר חשוב לו מאוד לא פחות מהעתיד ולכן יש אירועים כאלה. אני מקווה מאוד שזה יהיה סנונית ראשונה מהרבה מאוד דברים טובים שיעשו".

מישל דיין הוסיף: "יוזמה מבורכת. בכל זאת, זה נהוג בכל העולם, באירופה בכל העולם. אני חושב שלזכור את העבר זה דבר כל כך חשוב, כי יש הרבה דורות של שחקנים היום של ילדים שלא מכירים את העבר. אני מברך את מי שהרים את המיזם הזה. אני חושב שזה באמת שאפו גדול עדיף מאוחר מאשר אף פעם לא, זה גם משהו".

אברהם קליין מקבל מגן הוקרה (צילום: קמליה אמנות הצילום)

שופט העבר אברהם קליין אמר: "אני מרגיש נהדר, קודם כל שמח שעשו את האירוע הזה. אני אמרתי ליושב ראש וגם לסגן שלו, שזה המדינה היחידה שלא עשתה את זה. בכל העולם עושים את זה".

גיורא שפיגל סיכם: "אירוע יפה. הייתה לי באופן אישי חוויה לראות שחקנים ששיחקתי איתם, שחקנים שאימנתי, כמה דורות, וכן ירבו אירועים כאלה. אני מאוד מקווה שזה מקרב אותנו לתרבות, לתרבות טובה. בתרבות טובה של כדורגל שכולם יודעים שבלי עבר אין עתיד, כדאי מאוד לשמור על זה".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW