ספורט אולימפיענפים אחרים

בשנתיים האחרונות: עליה של 500% במספר המנכ"ליות בספורט

בשנת החולפת שר הספורט מיקי זוהר הכפיל את תקציב הנשים בספורט, תוך מתן תיעדוף משמעותי לליגות העל ולקבוצות הנערות: ''הנתונים משקפים מדיניות אסטרטגית ועקבית. שוויון מגדרי הוא המשימה של כולנו''

לרגל יום האישה הבינלאומי שחל היום (שישי), משרד התרבות והספורט מציג עלייה של 500% במספר המנכ"ליות בהנהגת הספורט בישראל בתוך שנתיים: 23 מנכ"ליות, מתוכן 12 באיגודים האולימפיים. כמו כן, חל גידול של 35% בשיעור הנשים בהנהלת גופי הספורט והאיגודים: 9 יו"ר באיגודים, מתוכן 2 במרכזי הספורט ו-1 בארגון גג.

הגידול הניכר במנכ"ליות וביו"ר נשים נובע כתוצאה ממדיניות משרד התרבות והספורט לייצוג הולם של נשים בגופי הספורט. המשרד העניק תמריץ ותיעדוף למנכ"ליות באמצעות מבחני תמיכה בכל התוכניות האסטרטגיות של המשרד. תמריצים דומים הוטמעו בענפי העל ובענפים מועדפים. בשנה החולפת, שר התרבות והספורט מיקי זוהר הכפיל את תקצוב הנשים, תוך מתן תיעדוף משמעותי לליגות העל ולקבוצות הנערות.

היו"ר הילה קניסטר בר דוד (באדיבות מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל)

היקף פעילות מנהל הספורט לקידום נשים היא ענפה, וכוללת תקצוב ייעודי עבור מלגות לקורסי אימון ושיפוט לנשים בליבת ענפי הספורט הישראלי, קורסי אימון בראיה מגדרית באמצעות אתנה והתאחדות הספורט לבתי הספר, תוכניות לקידום ספורט נשים בגופי רוחב, כגון: "טופ טים" לאיתור וטיפוח ספורטאיות ביחידה לספורט הישגי ותכנית "שוות בספורט" לפיתוח מנהיגות נשים ולראיה מגדרית בספורט של אתנה.

בנוסף, יישם משרד התרבות והספורט מערך מוגנות בגופי הספורט, וקיים קורסים והכשרות של ממונה על מוגנות בספורט כתנאי סף לכל איגודי הספורט במבחן איגודים ואגודות. מונו 120 ממונות באיגודים למניעת הטרדות מיניות והוקם מרכז טלפוני לסיוע, שמופעל ע"י המועצה לשלום הילד ומרכזי הסיוע של נפגעי פגיעות מיניות.

שר התרבות והספורט מיקי זוהר יחד עם כנרת צדף ונאור גלילי (יח"צ)

שר התרבות והספורט, מיקי זוהר: "אני מברך על עליית שיעור הנשים בתפקידי ניהול בכירים בתחום הספורט. הנתונים משקפים מדיניות אסטרטגית ועקבית, שנועדה לטפח מנהיגות נשים, ולעודד יותר ילדות, נערות ונשים לעסוק בספורט. שוויון מגדרי הוא המשימה של כולנו"

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button