כדורגל ישראליליגת העל

בשל העומס הצפוי באירופה: ליגת העל תקוצר בעונה הבאה?

בשל השינוי הצפוי במבנה התחרויות של אופ''א, שיגדיל את כמות המשחקים של קבוצות ישראליות, במנהלת הליגות בוחנים את האפשרות להעלות את מספר הקבוצות בפלייאוף העליון ל-8 וכך ליגת העל תתקצר ב-3 מחזורים

ישיבת דירקטוריון מנהלת הליגות תתכנס בשבוע הבא ותדון באפשרות לשנות את מבנה הפלייאוף, בשל השינוי שצפוי במבנה התחרויות של אופ"א בעונה הבאה. בשל השינויים של התאחדות הכדורגל האירופית, בליגת האלופות, בליגה האירופית ובקונפרנס ליג ישוחקו 8 משחקים בשלב הבתים במקום 6.

לכן, בניגוד לשיטה הנוכחית שבה מתקיימים 26 מחזורי ליגה סדירה בשני סיבובים ולאחר מכן 6 קבוצות הולכות לפלייאוף העליון (שני סיבובים) ו-8 לפלייאוף התחתון (סיבוב אחד), האפשרות הנבחנת היא להפוך את היוצרות וכך במקום 36 משחקים בפלייאוף העליון ו-33 בתחתון, יתקיימו יתקיימו 33 בעליון ו-31 בתחתון, כך שהליגה תקוצר למעשה בשלושה משחקים כדי להפחית את העומס מהנציגות באירופה.

נציין כי מועד משחק אלוף האלופים בין האלופה למחזיקת הגביע, בכל שיטה שתיבחר, ייערך בכל מקרה ב-15.7.2024. לגבי תאריך פתיחת העונה יש הבדלים במבנה שייבחר – בשיטה הקיימת העונה בליגת העל תצא לדרך כבר ב-24.8.2024 ותגיע לסיומה ב-24.5.2025. מנגד, בשיטה "החדשה" שתעמוד לדיון בשבוע הבא, הליגה תצא לדרך שבוע לאחר המועד הנוכחי, ב-31.8.2024 ותסתיים ב-17.5.2025. 

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button