גביע המדינהכדורגל ישראלי

בשל הבחירות המקומיות: משחקי גביע המדינה בסכנת דחייה

המשטרה הודיעה כי בשל הבחירות המקומיות לא תוכל לאבטח משחקים שיתקיימו ביום שלישי הקרוב - כולל ארבעה משחקים בגביע המדינה בכדורגל וכן משחק ליגה של מכבי ת''א בכדורסל. האם יימצא פתרון לנושא?

משטרת ישראל הודיעה היום (רביעי) להתאחדות לכדורגל כי בשל הבחירות המקומיות, היא לא תוכל לאבטח גם את המשחקים באותו יום, על רקע כמות השוטרים הגדולה שתידרש לאבטח את כל מוקדי הבחירות ברחבי המדינה, ביום השבתון בישראל (27 בפברואר).

באותו יום יתקיימו ארבעה משחקים בשמינית גמר גביע המדינה בכדורגל: מכבי נתניה נגד הפועל ירושלים (נתניה), הפועל נוף הגליל מול הפועל ראשון לציון (גרין), מכבי תל אביב נגד מכבי יפו (בלומפילד) והפועל חיפה מול מכבי פתח תקווה (סמי עופר). בנוסף, אמור להתקיים באולם זיסמן משחק ליגה בין מכבי עירוני רמת גן למכבי תל אביב.

מההתאחדות לכדורגל נמסר בתגובה: "קיבלנו היום את המכתב מהמפכ"ל לפיו משטרת ישראל לא תוכל לאבטח אירועי ספורט ב-27.2, מועד הבחירות לרשויות המקומיות. אנחנו פועלים מול כלל הגורמים הרלוונטיים לנוכח האמירה הברורה של משטרת ישראל, כדי לקבל החלטה מושכלת, כאשר בטחון כלל המשתתפים הוא בראש מעייננו".

מפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי בסמי עופר (באדיבות דוברות המשטרה)

מדוברות המשטרה נמסר: "משטרת ישראל נערכת בכוחות מתוגברים לקראת הבחירות לרשויות המקומיות על מנת להבטיח הליך בחירות תקין, שמירה על הסדר הציבורי ובטחון הציבור לבטח בתקופה מורכבת ומאתגרת זו לצד אירועי הלחימה וההתראות לפיגועי טרור בכלל רחבי הארץ.

"במהלך יום הבחירות יפעלו ברחבי מדינת ישראל 19,000 שוטרים ושוטרות מכל מחוזות המשטרה כולל תגבור מטות שיופנו לטובת משימת אבטחת יום הבחירות, לנוכח הערכות המבצעית הנרחבת של משטרת ישראל בתקופת המלחמה והיקף הכוחות שיפעלו במהלך יום הבחירות, לא ניתן יהיה להציב כוחות משטרה באירועי הספורט המדוברים באותו יום. לאור האמור פנתה משטרת ישראל ביום ה-7.2.24 להתאחדות לכדורגל בבקשה לדחיית המשחקים שנועדו ליום הבחירות, פניה זו נענתה בשלילה.

"לנוכח תשובת ההתאחדות פנה המפכ"ל לשר לביטחון לאומי ולשר התרבות והספורט, ליו"ר ההתאחדות לכדורגל וליו"ר מנהלת הליגות בכדורסל, והודיע כי לא ניתן יהיה לאבטח את אירועים אלו בשל המחסור בשוטרים. על כן יש לדחות את אירועי הספורט שנקבעו ליום הבחירות בשל הנימוקים המוזכרים לעיל, על מנת לתת מענה ביטחוני הולם לאתגרים והאיומים הקיימים".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button