כדורגל ישראליליגת העל

ברק יצחקי: "אנחנו בסכנת ירידה, צריך להחזיר את הביטחון"

מאמן בית''ר ירושלים מודע למצב הקשה של הקבוצה אחרי ה-0:0 נגד מכבי נתניה: ''לא היה קל להגיע לכאן, אבל אני מחובר למקום. צריך להחזיר ביטחון לשחקנים''. גיא צרפתי: ''הצלחנו לפחות להוציא נקודה''

רצף של ארבעה הפסדים עבור בית"ר ירושלים וחמישה הפסדים עבור מכבי נתניה הסתיים הערב (שבת) כששתי הקבוצות נפגשו באצטדיון טדי בבכורה של ברק יצחקי על הקווים של המארחת, וסיימו ב-0:0 מאכזב לקהל, אך יחסית מרצה עבור הקבוצות שקיוו בעיקר לעצור את המפולת והן סופרות חמישה משחקים ללא ניצחון.

דור מיכה בפעולה (ליאת אבשלומי)

מאמן בית"ר ירושלים ברק יצחקי אמר: "זו לא הייתה החלטה קלה עבורי להגיע עכשיו לאמן את בית"ר ירושלים אבל בסוף בגלל כל הסיטואציה שנוצרה מסביב, התוכנית שהייתה אמורה להיות בעונה הבאה הוקדמה לעונה הנוכחית. לפעמים לוקחים החלטות קשות וגם מסוכנות אבל אני כל כך מחובר למקום הזה שההתלבטות שלי לא הייתה כל כך קשה. בית"ר זה מועדון לחוץ, בטח בסיטואציה הנוכחית, אבל באנו לפה כדי לשנות דברים ולעשות דרך. המטרה כרגע זה לצבור כמה שיותר נקודות עד הפלייאוף. הקבוצה נמצאת כרגע במצב שהיא בסכנה לרדת ליגה ונעשה הכל כדי שזה לא יקרה, עם כל הלחץ והדברים שמסביב. למחצית הראשונה כמעט ולא הופענו. את כל הדברים שרצינו לעשות לא עשינו, לא עשינו את הלחץ נכון ולא עצרנו את ההתקפות של נתניה ששלטה לגמרי במשחק".

יצחקי הוסיף: "במחצית השנייה זה התאזן ואפילו היינו עדיפים. תקפנו, יזמנו, שלטנו והגענו למצבים ובסוף סיימנו בתוצאה מאופסת. עם טיפת מזל יכולנו גם להבקיע שער ולנצח. במחזור הבא מצפה לנו משחק לא פשוט מול הפועל באר שבע. ננתח את כל המשחק ונבין יותר לעומק אבל כבר עכשיו אני יכול להגיד שבמחצית הראשונה לא אהבתי את הדרך שבה לחצנו, השחקנים לא היו מספיק עם שקט כשהכדור היה אצלנו ברגליים. צריך לתת ביטחון לשחקנים שאחרי תקופה לא פשוטה עם תוצאות רעות וספיגת שערים בדקות האחרונות, דבר שמאוד מוריד את הביטחון. נצטרך לעבוד קשה ולהישאר עם העקרונות שלנו עד הסוף

הקשר דור מיכה אמר: "אלמוג כהן וברק יצחקי מעט זמן בבית"ר אבל מרגישים שינוי, הדרישות שלהם שונות לגמרי, הם רוצים קבוצה יותר אינטנסיבית שלוחצת בכל המגרש, דבר שדורש תיאום מקסימלי ובמחצית הראשונה זה פחות עבד לנו. זה דורש קצת זמן ואני מאמין שעם הזמן זה ייראה יותר טוב. אנחנו צריכים להחזיר את טדי להיות מבצר כמו פעם. סכנה של ירידת ליגה? הקו האדום קרוב מאוד וכרגע זאת הסיטואציה, אנחנו צריכים לשנות את המחשבה. כל הזמן הדיבור היה על הפלייאוף העליון, ברור שעדיין אם יתאפשר ודברים יסתדרו נשמח להיות שם, אבל כרגע אנחנו צריכים להסתכל למטה כי אנחנו קרובים לקו. נשארו לנו שלושה משחקים מאוד קשים עד תום העונה הסדירה ונעשה הכל כדי להוציא כמה שיותר נקודות".

מאמן מכבי נתניה, גיא צרפתי (ליאת אבשלומי)

מאמן מכבי נתניה גיא צרפתי אמר: "המחצית הראשונה הייתה מחצית נהדרת שלנו, הגענו להמון מצבים, לחצנו את בית”ר ירושלים והפתענו אותם בסגנון המשחק שלנו. הייתה לנו מחצית מעולה בה גם היה שער שנפסל. פתחנו את המחצית השנייה בצורה פחות טובה, בית"ר השתלטה על המשחק. לאחר מכן עשינו חילופים, הגענו למצבים והיינו שנייה מלהבקיע. בדקות האחרונות של המשחק בית"ר לחצו, בדקות האחרונות הכדורים שלהם שרקו בתוך הרחבה שלנו, אבל החברות בין השחקנים שלנו שמרה על השער שלנו ויצאנו עם נקודה".

צרפתי הוסיף: "אנחנו מנתחים את המשחקים שלנו בצורה קרה אחרי ניצחון, תיקו או הפסד. נרצה לשפר את מה שעבד טוב, ולשפר את מה שעבד פחות טוב. אנחנו צריכים לחשוב כרגע על איך מאוששים את השחקנים, יצאנו מכאן עם שחקן שהורחק באדום ושחקן הרכב שנפצע, צריך לראות איך אנחנו מחזירים את כולם לעניינים. אביב אברהם שחקן טוב, הוא לא סתם הקפטן שלנו ואני לא בא אליו בטענות על האדום. הוא עשה עבודה נהדרת היום, נמשיך קדימה ונסתדר בלעדיו במשחק הקרוב".

השוער עומר ניראון, שערך בכורה בין הקורות ושמר על שער נקי: "כיף לעזור לחברים שלי לקבוצה לשבור את הרצף אחרי כמה משחקים שספגנו. הרגשות מעורבים כי הרגיש שיכולנו לעשות יותר במהלך המשחק, אבל מצד שני גם לבית”ר היו הרבה הזדמנויות, אז אנחנו מרוצים בסופו של דבר מהנקודה בהתחשב בנסיבות. היו הרבה דקות של לחץ על השער, היו המון התקפות והזדמנויות אבל כל החבר’ה נתנו הופעה אדירה ואני שמח ששמרנו על שער נקי. פלייאוף עליון? אנחנו עוד רחוקים משם, זה כרגע לא בראש סדר העדיפויות שלנו, יש לנו עוד שלושה משחקים חשובים עד תום העונה הסדירה, אנחנו חושבים רק על להביא נקודות במשחק הבא".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button