כדורגל ישראליליגת העל

ברקת: "הצפירה השנה תפלח יותר את ליבנו השבור והמרוסק"

בעלי הפועל ב''ש דיברה בטקס מיוחד לזכר הנופלים והנרצחים, אוהדי הקבוצה: ''מתוך האסון הגדול תבוא התקומה, השנה אנו אבלים וכואבים מכל יום זיכרון''. דנילוביץ': ''למועדון יש חשיבות מכרעת באחדות ישראל''

הפועל באר שבע ערכה הבוקר (ראשון) את טקס יום הזיכרון המסורתי לזכר אוהדי הקבוצה אשר נפלו במערכות ישראל ובפעולות האיבה. משפחות הנופלים והנופלות קיבלו בכניסתם לאירוע צעיף ייחודי מטעם המועדון שעוצב עבורם.

הטקס נערך במעמד ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', נשיאת המועדון, אלונה ברקת, מנכ"ל המועדון, עו"ד גיא פרימור, מפקד המרחב במשטרת ישראל, תת ניצב אפי שימן, מפקד תחנת באר שבע, ניצב משנה שלמה דראי, הצוות המקצועי בראשות המאמן אליניב ברדה, הנהלת המועדון, שחקני הקבוצה, אנשי מחלקת הנוער ומשפחות הנופלים. מנכ"ל המועדון פתח את הטקס בקריאת "יזכור" ולאחריו עלה לבמה ראש העיר, רוביק דנילוביץ'

ראש העיר רוביק דנילוביץ' (באדיבות הפועל ב"ש)

ראש העיר אמר: "במדינה שלנו שום דבר לא צפוי. כשאנחנו משתמשים ברצף המילים ‘עם ישראל חי’ יש לזה משמעות עמוקה, בטח עכשיו, בטח בספורט בכלל ובקבוצת הכדורגל שלנו שהיא מעבר למועדון כדורגל. יש בינינו שחקנים זרים שהפכו להיות חלק מאיתנו בלב ובנשמה. גם אני הייתי מבין את התשובה לנצח, לזכות בגביע ובאליפות, אבל גם אם לא מצליחים ומזילים דמעה אנחנו זוכרים למרות הכל שזה ספורט ומחר תתחיל עונה חדשה. אנחנו נמצאים במערכה על הקיום שלנו, הקיום של העם היהודי בארצו, כאן אסור לנו להפסיד, אנחנו חייבים לנצח. זה מה שלא מבינים לצערי בעולם. אסור לנו לוותר, זה לא משחק, זאת המערכה הגדולה שלנו".

דנילוביץ' הוסיף: "למועדון שלנו הפועל באר שבע יש חשיבות מכרעת באחדות ישראל. כפי שאנחנו מגיעים לכאן ומגלים את הפנים היפות, מכל הצבעים, הדעות, הדתות. הלב שלהם אדום, הם אחד, ביחד, תמיד. גם לנו כמועדון יש תפקיד משמעותי איך תראה החברה הישראלית ומדינת ישראל. האחדות בינינו היא קדושה, כפי שאוהדי הקבוצה באים מכל הדעות. מותר לנו להיות עם דעה שונה, אבל אנחנו עם אחד. תקשיבו לבכיין של האלמנות, של היתומים, אסור שזה יהיה לשווא. מי ייתן וזכרם של הנופלות והנופלים יהיו נצורים בלבנו לעד. יהי זכרם ברוך".

אליניב ברדה, גיא פרימור ואלונה ברקת (באדיבות הפועל ב"ש)

נשיאת המועדון, אלונה ברקת: "מה נשתנה יום הזיכרון הזה מכל ימי הזיכרון? שבכל ימי הזיכרון אנו אבלים וכואבים וביום הזיכרון הזה, נדמה כי אנו אבלים וכואבים עשרת מונים. שבכל ימי הזיכרון, אנו זוכרים ומתייחדים על מה שהיה וביום הזיכרון הזה אנו חיים את הזיכרון בכל בוקר ובוקר, ובכל שעה ושעה. ה-7 באוקטובר שהתפרץ עלינו לפני מעל ל-200 ימים, נדמה כיום אחד ארוך. סיוט שלא נגמר אשר יצר עצב שאין לו סוף. מעגל האבל התרחב לממדים מפלצתיים ונדמה שבכל שכונה ורחוב בישראל נפלו גיבורים.

ברקת הוסיפה: "כל אחד מאיתנו מכיר מישהו, כל אחת מאיתנו מכירה משפחה שאיבדה את יקירה. מהצפון, מהמרכז, מהדרום. מהעיר, מהקיבוץ, מהכפר ומההתנחלות. בנים ובנות. אבות ואימהות. עמדו מול הרשע המוחלט. חסמו בגופם, והצילו נפשות רבות ביודעם את הסיכון הרב שלקחו על עצמם. ובכל זאת, פרצו קדימה. חתרו למגע. גיבורי האומה.  כן-אל מול הרשע המוחלט. נאמר זאת שוב ושוב. שלא נשכח. שלא יקהו תחושותינו. שלא תקהה עוצמת המגן אל מול אכזריות האויב".

הטקס לזכר הנופלים והנרצחים (באדיבות הפועל ב"ש)

נשיאת המועדון המשיכה: "ביום הזה, משפחות יקרות, אנחנו איתכם, בחיבוק, בשתיקה מלאת כאב ואהבה. אך השנה, גם אל מול התרחבות העצב והשכול, ידינו לא תתקשנה לעטוף ולחבק בזכות הערבות שבתוכנו והאחדות שנוכחת בכל מקום. ובכל זאת, מתוך האסון הגדול שהתרחש עלינו, התקומה בוא תבוא. והיא תבוא באורם הגדול של גיבורינו. אני נושאת תפילה היום, שרק נהיה ראויים לקורבנם. וכך, בכל יום ויום חייב אדם לשאול את עצמו מה המעט שאוכל לעשות? מה עשיתי היום כדי להרבות אחדות וחסד? מה עשיתי היום כדי להוריד להבות ולהרבות אור?".

ברקת סיכמה: "הצפירה השנה תצלק יותר. תפלח יותר את ליבנו השבור והמרוסק. אך יחד עם זאת, תצווה אותנו בתוקף לזכור. לזכור ולא לשכוח, מול איזה רשע אנו עומדים. לזכור ולא לשכוח מי אנחנו ולאן אנו מובילים את ארצנו ומולדתנו. לזכור ולא לשכוח את בנינו ובנותינו. הטובים ביותר שיש. אוהבי החיים ואוהבי עמם. משפחות אהובות ויקרות, ביום נורא זה. אנו מבקשים ומתפללים עבורכם נחמה. יהי זכרם של בנינו ובנותינו ברוך ושכל החטופים והחטופות יחזרו הביתה במהרה, אמן".

עדן שמיר (באדיבות הפועל ב"ש)

שחקן קבוצת נערים ב', תומר שמעוני, קרא קטע שכתב לזכרו של בן דודו, בן בנימין שמעוני ז"ל אשר נרצח לאחר שחילץ למעלה מ-12 מבלות ומבלים ממסיבת הנובה. לאחר מכן, הדר ומרטין רוזנטל הדליקו נר זיכרון וקראו קדיש לזכרו של אוהד הקבוצה, סמ"ר נועם רוזנטל ז"ל, אשר נפל במבצע "צוק איתן" וכן, הילה טוויזר, קראה קטע לזכרו של אחיה, אוהד הקבוצה, שי אל קנפו ז"ל. כמו כן, שוער הקבוצה, ניב אליאסי, הדליק נר תקווה לחיים ונשא תפילה להשבת החטופים ועדן שמיר קרא קטע אותו כתב הרב שי פירון.

הטקס לווה בקטעי ושירה ונחתם בשירת ההמנון מפי הזמרים שילה אליה ואבישי סופר.

כתבות קשורות

Back to top button
Isport

FREE
VIEW