כדורגל ישראליליגת העל

ברדה: "זה מצמרר, קיוויתי שהסרטון יגיע אל אוהד ויוכל לעזור"

מאמן הפועל ב''ש הוסיף לקראת המשחק ביום ראשון נגד מכבי חיפה: ''לחודש וחצי בלי פעילות קבוצתית יש מחיר. המנכ"ל שלנו שוחח עם הזרים, כאב לראות את התמונות מחיפה''. שמיר: ''צריך להעריך את הזרים שפה''

המשחק המרכזי של מחזור חזרת ליגת העל יתקיים ביום ראשון ב-20:30 בין האלופה מכבי חיפה לסגניתה הפועל באר שבע, שתי קבוצות שמבחינתן בהחלט אכזבו בחמשת המחזורים הראשונים. הקבוצה מבירת הנגב נפרדה במהלך החודשיים האחרונים, מאז פרצה המלחמה שכפה ארגון הטרור חמאס על ישראל, משני זרים – כריסטופר פטרסון ופטריק קלימלה – ומדורגת כרגע רק במקום השישי בטבלה.

המאמן אליניב ברדה אמר היום (חמישי) במסיבת העיתונאים לקראת המשחק: "זאת תקופה קשה לכולם, אנחנו מבינים שתהיה פה לחימה ממושכת, ואנחנו אולי יכולים לתת קצת אסקפיזם לאוהדים, עם כל הקושי שיש וכל המורכבות שיש בעניין הזה. אנחנו נתכונן בצורה הכי טובה שאנחנו יכולים. בהתחלה היינו ללא זרים, קיבלנו עוד שבוע להתארגן כולם ביחד וזה דבר טוב. כמובן שלא כולם מגיעים באותו כושר, ננסה לחבר את כולם".

השחקנים עם איתן יהלומי (באדיבות הפועל ב"ש)

על מצבם של הזרים, אמר ברדה: "כמו שאתם יודעים נשארנו עם 4 זרים ועם זה נרוץ. היינו בקשר לאורך כל התקופה עם השחקנים והיו לנו תכניות עבודה בשבילם כדי לשמור על כושר. כמובן שזה נפגע כשאתה לא מתאמן כחלק מהקבוצה, אבל נצטרך לחבר את כולם ולהכניס אותם לכושר ולתיאום. הראש עכשיו במצב של הישרדות, אבל אנחנו נמצאים בסוג של שגרת חירום. השחקנים קיבלו תדרוך מקיף מגיא פרימור, הכל נעשה בהוראות של פיקוד העורף. אנחנו לא עושים משהו שאסור, בואו נקווה שלא תהיה אזעקה שתתפוס אותנו באמצע משחק".

על העזיבה של פטרסון וקלימלה, אמר המאמן: "לגבי שניהם היה סיכום הדדי על היפרדות. ברגע שהבנו שהם לא רוצים לחזור אז שני הצדדים באו אחד לקראת השני. אנחנו מאוד שמחים עם הזרים שחזרו. אני מאוד מקווה שכן נוכל להתחזק בינואר, אבל יש עוד המון זמן. נצטרך להתאזר בסבלנות". על "סערת השלט" בהשוואה למה שקרה עם הזרים במכבי חיפה: "אנחנו יודע שגיא פרימור, המנכ"ל של המועדון, דיבר עם כל הזרים. כמובן שזה כאב לראות את התמונות, אבל מעבר לזה אני לא רוצה להיכנס לעניינים של מכבי חיפה".

הביקור של הפועל ב"ש אצל אוהד מונדר (דוברות שניידר)

על כך שאוהד מונדר שמע על הברכות של הקבוצה כשהיה בשבי, בהם סרטון שצילם ברדה עצמו: "זה פשוט היה מצמרר. בשבילנו זה להקדיש 20 שניות של ברכה, וכשאתה שומע על מה זה עשה לו ואיך הוא הגיב, זה באמת המעט מעט שאנחנו יכולים לעשות. רק מחכים שיחזור הקהל ושהוא יוכל לבוא שם למשחקים. להגיד שהאמנתי שהוא יראה את זה? קיוויתי, ואם זה טיפה יכול לעזור לו, זאת הייתה כל המטרה".

לקראת המשחק מול הירוקים, אמר המאמן: "מצפה להתמודדות ספורטיבית לגמרי, אנחנו באווירה של אחדות, באווירה של ביחד. זה לא פשוט לשחק נגד יציעים ריקים, צריך יהיה להביא את האנרגיות שלנו. הלוואי והיו לי כמה משחקי הכנה להכין את השחקנים, אבל אין תירוצים, מבחינתנו באים למשחק הזה ולעשות את המקסימום שלנו. כולם יצטרכו לתת את המקסימום שלהם בתקופה הזאת".

הביקור של הפועל ב"ש אצל אוהד מונדר (דוברות שניידר)

הקשר עדן שמיר אמר: "לא חשבנו פעמיים בכלל אם ללכת לבקר את אוהד מונדר. הלכנו לשם והתרגשנו שם יותר מכל משחק הכי חשוב שיש. לא ידענו איזה ילד נפגוש, ופגשנו ילד מקסים, חכם, אהוב. לאט לאט נפתחנו אחד לשני, אמא שלו וסבתא שלו גם היו איתנו בחדר. היה מפגש מצמרר, מפגש שמכניס אותך לפרופורציות. זה הדגיש אצלי כמה חשוב להחזיר את החטופים הביתה, כל אחד הוא עולם ומלואו. חשוב לשים דגש וכל הזמן להזכיר את זה".

על החשיבות של הכדורגל עבור הקהילה, אמר שמיר: "מאז ה-7 באוקטובר כולנו קיבלנו חותמת על כמה השפעה יש לנו. חיילים שאתה מבקר בבית חולים ומתרגשים כמו ילדים קטנים, משפחות שבאות אלינו לאימון עם סיפורים נורא קשים מאותו יום. ההבנה על כמה טוב אנחנו יכולים לעשות לאנשים קיבלה מאז חותמת. בגלל זה חשוב לחזור למשחקים, כי זה משהו שיכול לעשות טוב, לשמור לאנשים את הנפש במקום טוב יותר. זה נורא נורא חשוב".

עדן שמיר בפעולה (האתר הרשמי של הפועל ב"ש)

על הכושר שלו אחרי הפציעה, אמר הקשר: "אני אחרי שתי פציעות, היום אני מרגיש טוב. ההפסקה הזאת נתנה לי קצת זמן להתחזק, לצערי זה קרה בנסיבות כאלה. אני יכול לעמוד לרשות אליניב. הזרים?צריך להעריך את זה שהם פה. כשאתה מגיע למדינה זרה ואתה חווה את מה שחווית, מאוד קשה לחזור לפה. ברגע שהם הגיעו, אפשר היה לראות על כולם שהם מחוייבים למטרה ושהם פה במאה אחוז ושהם איתנו. אנחנו עוזרים להם במה שצריך, מרגיעים אותם, ואנחנו כולם ביחד".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button