כדורגל ישראליליגה לאומית

ברדה: "זה יותר מספורט", שרצקי: "למדינה לא אכפת מק"ש"

מאמן קריית שמונה אחרי עליית הליגה: ''לפני המשחק נורו 75 פגזים על העיר, מקדישים את העלייה לתושבים. הון אנושי כזה לא אימנתי''. הבעלים הודה: ''פגעו חמישה טילים במגרש שלנו, השמחה הזאת מהולה בעצב''

עירוני קריית שמונה ירדה בעונה שעברה מליגת העל לליגה הלאומית אחרי שנים 13 ארוכות ומוצלחות מאוד בליגה הבכירה, שכללו אליפות היסטורית. העונה, אחרי ששיחקה והתאמנה מאז ה-7 באוקטובר מחוץ לעיר שחוותה בעצמה מתקפות רבות של טילים, תסתיים בסופו של דבר בחזרה של קריית שמונה לליגת העל אחרי שנה אחת בלבד. השחקנים ואנשי המועדון חגגו במשך דקות ארוכות באצטדיון בנתניה, שהיה הבית של הקבוצה במרבית העונה החולפת, כאשר גם הבעלים איזי שרצקי ירד מהיציע לכר הדשא והשתתף בשמחה.

המקלחת הקרה של שי ברדה (אסף הופמן)

המאמן שי ברדה, שחטף מקלחת קרה משחקניו, אמר: "אני בהחלט מתרגש. אני חושב שזה מגיע למקום הזה ולמועדון הזה. הסיפור של העונה נמצא כאן לידי. לפני שנדבר על הסיטואציה של המועדון. יכול להיות ששי ברדה בפרונט, אבל תכירו את יד ימיני, מאנו הרוניאן. זו עלייה שלישית שלו. הצוות עובד קשה. ואני חושב שהדבר שקרה היום במדינה זה מה שמאפיין את קריית שמונה. לפני המשחק זה 75 פגזים שמנסים למחוק את העיר והצפון. העלייה הזו היא הרבה מעבר לספורט".

על הדרך שהקבוצה עברה העונה: "השתדלנו לא להשתמש בתירוצים ולא להחדיר כמה יש קושי, אלא לנסות לחבק ולעשות את הדבר שבעיניי הכי חשוב. להסביר שהקושי האמיתי אצל החיילים והמשפחות שלהם. לעבוד קשה. יש פה הון אנושי שלא היה לי בשום קבוצה שהייתי בה. יכול להיות שבירושלים או נתניה היו שחקנים מוכשרים יותר, אבל מבחינת ההון האנושי לא יצא לי עוד".

שחקני קריית שמונה חוגגים עליית ליגה (אסף הופמן)

על היחסים עם שרצקי: "אני ואיזי מדברים בטלפון, פעם בשבועיים נפגשים. זו זכות גדולה לעבוד אצל חתן פרס ישראל, אני מעריך אותו מאוד. לא היה רבע של בעיה, ההפך. רק דברים טובים. הוא תמיד נרתם לעזור. כל מה שרצינו, בעיקר בסיטואציה מורכבת שלנו. הבן אדם הזה נותן את כל כולו למועדון הזה. אני מקדיש לו את העלייה הזו כי אני יודע כמה הוא רצה את זה. אני חושב שבמסיבת העיתונאים הראשונה הכרזנו שזה מה שאנחנו רוצים לעשות עבור איזי ותושבי הצפון. יש לי זכות לעבוד עם האיש הזה".

המאמן סיכם: "אני מקווה שהכל יהיה בסדר ואמשיך עונה הבאה. יש אופציה, צריך לשבת ולראות את המטרות לשנה הבאה. זו זכות להישאר כאן, יש כאן שבעה שחקני בית שמשחקים. אני חושב שהבסיס הכי חשוב זה שחקני הכדורגל שעשו עונה נהדרת. קריית שמונה חזרה לליגת העל בזכות והיא בעזרת השם תיתן את חותמה. אני רוצה להקדיש את העלייה לכל תושבי הצפון, כל השנה סבלו רק מידיעות רעות על פיצוצים. שיהיה להם קצת רגעים של נחת. ולאלה שרוצים ברעתנו – עם ישראל חי".

איזי שרצקי עם השחקנים (אסף הופמן)

הבעלים איזי שרצקי אמר: "מגיע לנו להיות אלופים. האמנתי שנחזור, ברור, אבל השמחה הזו מהולה בעצב גדול. היו הרבה תושבים פה, העיר הזו זה משהו. לפני חודש חגגנו 25 שנה לבית בתיה. זה אסון מה שקורה לעיר, למדינה לא אכפת מקרית שמונה, גם קודם. ראש העיר אמר לי שתרמתי יותר כסף לעיר מאשר המדינה. ברור ששי ברדה ימשיך בעונה הבאה, הוא עשה עבודה מצוינת. הבקענו הכי הרבה, ספגנו הכי קצת. אבו רומי, יאיר מרדכי, בן לולו, כולם שחקנים מעולים שלנו".

שרצקי הוסיף: "הסגל הצעיר ימשיך לקבל במה. כשלקחתי אליפות עם רן, חייבתי אותו לשים שחקני נוער בהרכב. שיחקו אצלנו שיר צדק, דני עמוס. מי לא שיחק". הבעלים, שתרם רבות לעיר עצמה ואף זכה בפרס ישראל, אמר: "ברור שאני מאושר, אבל עוד פעם האושר הזה מהול בעצב. העיר הזו גמורה. במגרש עצמו נפלו חמישה טילים. זה לא קל לנו. בתקווה שנשחק בשנה הבאה בבית".

כתבות קשורות

Back to top button
Isport

FREE
VIEW