ספורט אולימפיענפים אחרים

בצרפת קראו להרחיק את ישראל מהמשחקים האולימפיים בפריס

נציגי מפלגות שמאל בצרפת קראו להטיל סנקציות על ישראל בגלל ''פשעי מלחמה בעזה'', הוועד האולימפי: ''תומכי חמאס שסירבה לגנות את הטבח של ה-7 באוקטובר". ''פפאיה'' תעניק חסות לספורטאי המשלחת

ללא בושה: 26 מחוקקים צרפתים קראו לוועד האולימפי הבינלאומי לאסור על ישראל להתחרות במשחקים האולימפיים הקרובים בפאריס על רקע המלחמה ברצועת עזה. במכתב לנשיא הוועד האולימפי הבינלאומי, תומאס באך, קראו מספר חברי אופוזיציה להטיל סנקציות על ישראל ולאסור עליה להתחרות תחת דגל ישראל וההמנון הלאומי התקווה. מדובר בחברי האופוזיציה שטענו כי ישראל לכאורה "מבצעת פשעי המלחמה חסרי תקדים נגד פלסטינים ברצועת עזה" ודורשים להטיל על ישראל סנקציות דומות לאלו שמוטלות על רוסיה ובלארוס מאז שפרצה המלחמה באוקראינה לפני שנתיים.

היו"ר יעל ארד (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)

מהוועד האולימפי נמסר בתגובה: "ישראל נמצאת תחת מתקפה של שונאי ישראל בכל העולם ומאז ה 7 באוקטובר ביתר שאת, עת נחשף פרצופו של החמאס ברצח, חטיפה ואונס של נשים, ילדים וגברים חפים מכל פשע. אנו פועלים ושומרים על ייצוג ומעמד הספורט הישראלי ברמות הגבוהות ביותר וכך נמשיך".

עוד נמסר: "חשוב להבין כי במקרה זה מדובר בקבוצה משפטנים קיצוניים הקשורה למפלגת שמאל רדיקלית בצרפת שסירבה לגנות את טבח ה-7 באוקטובר, הינה תומכת חמאס ועמדתה אינה משקפת את עמדת ממשלת צרפת. אנו עומדים בקשר מתמיד עם שגרירות ישראל בצרפת ומתייעצים גם איתם בנושא".

בוועד סיכמו: "משלחת ישראל למשחקים האולימפיים מתכוננת לאירוע הספורט הגדול בעולם, אירוע של מצוינות אנושית ואנחנו מתרגשים על הזכות להוביל את המשלחת ולייצג את מדינת ישראל".

יעל ארד ופיטר פלצ'יק (הוועד האולימפי בישראל)

בנושא אחר, חברת ההייטק הישראלית "פאפאיה", תעניק חסות למשלחת הישראלית למשחקים האולימפיים בפריס 2024. שיתוף הפעולה עם הוועד האולימפי בישראל יכלול חסות כללית לכלל המשלחת הישראלית ובנוסף חסות אישית לשלושת המדליסטים האולימפיים טוקיו 2020 – המתעמל ארטיום דולגופיאט האלוף האולימפי בתרגיל הקרקע, לוחמת הטאקוונדו אבישג סמברג מדליסטית הארד והג'ודאי פיטר פלצ'יק שותף למדליית הארד הקבוצתית של נבחרת ישראל.

פאפאיה בחרה לתמוך וללוות את פיטר, אבישג וארטיום בזכות הדרך המיוחדת שעשו, דרך של נחישות ואמונה שהכל אפשרי. יתר על כך, הם המשיכו בחודשים האחרונים לייצג את ישראל בכבוד בכל העולם, באחת התקופות המורכבות שידעה המדינה. חברת פאפאיה, שמרכז הפיתוח שלה יושב בתל אביב ופועלת מ-2019, יצרה פלטפורמה מצליחה שהופכת את עולם המשחקים היחידניים לזירה מגוונת של משחקים רבי משתתפים המבוססים על יכולות אישיות. ההתפתחות והצמיחה דרך המשחק הן ה-DNA של פאפאיה מול העובדים והשחקנים שלה.

טקס חתיכת הסכם החסות (הוועד האולימפי בישראל)

מייסד ומנכ"ל פאפאיה, אוריאל בכר: "במיוחד השנה, זהו כבוד גדול לתת רוח גבית לספורט הישראלי, ולספורטאים שהולכים לייצג אותנו מול כל העולם. מלבד חיזוק הגאווה הלאומית, אנחנו בפאפאיה מאמינים שאנשים גדלים ונבנים דרך משחקים, והאולימפיאדה, שהיא זירת המשחקים המשמעותית בעולם, מראה לנו את סיפורי ההצלחה היפים באמת. זוהי זכות להיות חלק מהמסע המטורף של הספורטאים למשחק הכי חשוב שלהם בקריירה ושלנו כחברה ישראלית".

יו"ר הוועד האולימפי בישראל, יעל ארד: "החיבוק המרגש שהמשלחת האולימפית שלנו מקבלת מחברת פאפאיה, מההנהלה ומהעובדים והמשאבים שהחברה מעמידה לרשותנו, מאפשרים לנו לטייב ולדייק עוד את ההכנות האולימפיות ולהעניק לספורטאיות ולספורטאים שלנו ולצוותים המקצועיים את כל המעטפת המקצועית שצריך שתהיה לאדם שמתעלה יום יום לקצה גבול היכולת האנושית. הידיעה שהקהילה העסקית בישראל מאמינה בנו ועומדת מאחורינו זו ידיעה מחזקת מאוד. הספורט האולימפי בישראל מנווט במים סוערים לקראת הקיץ הקרוב, שם תהיה לנו את הזכות לייצג את עם ישראל, את הסנטימנט הישראלי הכל כך ייחודי בימים אלה, את הדגל ואת הערכים שהביאו אותנו להיות מדינה כל כך ייחודית".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button