ג'ודוענפים אחרים

בפעם השנייה: מדליית ארד לרז הרשקו בגראנד סלאם באקו

רגע לפני יום הכיפורים, הג'ודאית הישראלית הכניעה את היפנית שרה אסאינה, בעברה אלופת העולם, ועלתה על הפודיום באזרבייג'ן שנתיים אחרי הפעם הראשונה: ''שמחה שסיימתי על הפודיום אחרי יום רע מאוד''

הג'ודאית רז הרשקו זכתה היום לפני כניסת החג (ראשון) במדליית הארד והעניקה לנבחרת הישראלית מדליה שלישית בגראנד סלאם באקו, לאחר זכייתן של תמנע נלסון לוי וגילי שריר במדליית הארד ביומיים האחרונים.

הרשקו שהתחרתה בקטגוריית המשקל מעל 78 ק"ג, החלה את יום הקרבות בסיבוב השני עם ניצחון ביתרון עונשים על אוקסנה דיאצ'נקו המולדובית, אך נוצחה לאחר מכן בידי אליס סטארטסייאבה הרוסייה שהתחרתה תחת דגל האיגוד העולמי.

בעקבות ההפסד נשרה לבית הניחומים, בו גברה בניצחון באיפון על הילאל אוצ'טרוק הטורקיה. בקרב על המדליה התמודדה הרשקו מול שרה אסאיינה היפנית, אלופת העולם בשנים 2017-2018 וב-2021. שתי היריבות ספגו שני עונשים כאשר דקה לסיום הקרב ספגה היפנית עונש שלישי לחובתה, שהעניק לישראלית את מדליית הארד והמקום על הפודיום.

רז הרשקו עם המדליה והצוות (איגוד הג'ודו בישראל)

המאמן הלאומי של נבחרת הנשים, שני הרשקו: "עברנו יום לא פשוט, בסופו של דבר אנחנו נמדדים ומתקדמים דווקא בימים כאלה, לא מושלמים, כשבסיומם למרות הכל מסיימים עם מדליה יוקרתית לרז שבזמן הנכון בקרב הנכון נותנת את הקרב הכי טוב שלה בתחרות. זה ה-DNA שלנו בנבחרת, כל עוד יש סיכוי נלחמים באמונה שאפשר להצליח. גאה מאוד ברז על המדליה הזאת".

רז הרשקו אמרה: "שמחה שסיימתי על הפודיום אחרי יום רע מאוד, דברים לא התחברו לי ולא הצלחתי להביא את היכולת שלי. שמחה לזכות במדליה ובפעם הראשונה לנצח יפנית בקרב כל-כך משמעותי. שמחה שעומד לצידי צוות שיודע לדחוף אותי ולא לתת לי לוותר ועל זה אני רוצה להודות להם. בראש ובראשונה לשני הרשקו המאמן שלי והמאמן הראשי של הנבחרת למאמנים עידו בר וצ'רלס צ׳יבאנה. רוצה להודות לנותני החסות שלי: לחברת נסטלה, INX, superplay, אדידס ישראל ואופרייט ליס".

מוקדם יותר היום בתחרות התחרתה אלופת העולם ואלופת המאסטרס 2023, ענבר לניר, אשר סיימה את דרכה מוקדם מהצפוי. לניר הפסידה באיפון לקרול גימנס הברזילאית בקטגוריית המשקל עד 78 ק"ג בסיבוב הראשון והודחה מהמשך התחרות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW