טניסענפים אחרים

בפעם השביעית: נובאק דג'וקוביץ' עלה לגמר הרולאן גארוס

הטניסאי הסרבי האגדי רחוק ניצחון אחד משיא הגרנד סלאמים אחרי שניצח 3:6, 7:5, 1:6, 1:6 בחצי הגמר את אלקראס (1 בעולם), שנפצע במערכה השלישית ודידה עד לסיום. ''נולה'' יפגוש הגמר את קספר רוד

שלב חצי גמר הגברים נפתח הערב (שישי) עם הניצחון 1:3 של נובאק דג'וקוביץ' על קרלוס אלקראס שנפצע במהלך המערכה השלישית ודידה עד לסיום, בדרך לגמר. בהמשך, קספר רוד עלה לגמר שני ברציפות ברולאן גארוס עם 0:3 קליל על אלכסנדר זברב. הנורבגי ינסה למנוע מהסרבי האגדי להפוך באופן בלעדי לשיאן הזכיות בטורנירי הגרנד סלאם.

קרלוס אלקראס (1, ספרד) – נובאק דג'וקוביץ' (3, סרביה) 6:3, 5:7, 6:1, 6:1

הציפייה הגדולה הייתה לקבל קרב ענקים – אלקראס המדורג ראשון בעולם פוגש את "נולה" המחזיק בשיא זכיות טורנירי גראנד סלאם יחד עם רפאל נדאל הפצוע שנותח לא השתתף באליפות צרפת הפתוחה השנה. אלא שאחרי שתי מערכות מעולות, פציעה מתסכת הכריעה את הספרדי בן ה-20 והסרבי המשיך לגמר השביעי שלו בצרפת. המשחק נפתח בצורה שקולה וכל אחד מטניסאי הצמרת ניצח מערכה אחת. דג'וקוביץ' את הראשונה (3:6) ואלקרס את השנייה (5:7). אלא שאז הכל השתנה בגלל פציעה של הספרדי. אלקראס, לאחר תנועה לא נכונה, אחז ברגלו וסימן כי נפגע. המשחק נעצר כדי לבדוק את מצבו של הספרדי הצעיר, והוא התעקש להמשיך לשחק עד הסוף, למרות ההגבלה בתנועה. בשתי המערכות הבאות, הפציעה שיחקה תפקיד מרכזי, וניכר היה שאלקראס חסר סיכוי. הסרבי בחר שלא לרחם על יריבו, העביר הילוך ומחץ את הספרדי עם 1:6, 1:6, בדרך ל-1:3 במערכות וכאמור מקום בגמר.

קספר רוד (4, נורבגיה) – אלכסנדר זברב (22, גרמניה) 3:6, 4:6, 0:6

המשחק התחיל מבולגן עם שבירה כבר במשחקון ההגשה השני כשרוד עלה ל-0:2, אך איבד את ההגשות לזברב מיד לאחר מכן ושבר שוב בדרך ל-3:6 במערכה הראשונה. הגרמני היווה יריב ראוי יותר במערכה השנייה, אך במשחקון ההגשה הרביעי שלו זברב נשבר והנורבגי ניצל זאת לנצח 4:6 ולהשיג יתרון 0:2 במערכות. המערכה השלישית כבר הייתה לפרוטוקול בלבד עם 0:6 מהדהד. רוד עם גמר שני ברציפות בפריס.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button