טניסענפים אחרים

בפעם הראשונה בקריירהה: קרלוס אלקראס זכה ברולאן גארוס

בסיומו של משחק הפכפך, הספרדי (3 בעולם) חזר מפיגור 2:1 במערכות ל-2:3 מול אלכסנדר זברב הגרמני (4 בעולם) עם 3:6, 6:2, 7:5, 1:6 ו-2:5. זברב היה על סף זכייה בגרנד סלאם ראשון, אך לבסוף אלקראס זכה במייג'ור שלישי

אחרי ההשוואות הרבות ללרוג'ר פדרר, לרפאל נדאל ולנובאק דג'וקוביץ', קרלוס אלקראס בן ה-21 הוכיח היום (ראשון) פעם נוספת שהוא הולך בדרכם של הגדולים ביותר כשלראשונה בקריירה זכה ברולאן גארוס עם ניצחון 3:6, 6:2, 7:5, 1:6, 2:6 על אלכסנדר זברב המצוין בתום קרב ענק נוסף.

אלקראס זכה בווימבלדון באליפות ארצות הברית ב-2022, בווימבלדון ב-2023 וכאמור כעת ברולאן גארוס. אם הספרדי יניף את אליפות אוסטרליה הקרובה הוא ישלים את כל הרביעייה, כל זאת כשהוא עדיין יהיה בן 21. מנגד, לאחר שנכנע לדומיניק תים בגמר ארה"ב ב-2020, זברב הפסיד בגמר גרנד סלאם שני בקריירה.

מהלך המשחק

אלקראס פתח את הגמר בסערה ושבר כבר במשחקון הראשון, אך זברב השיב מלחמה, ושבר בחזרה מיד. במשחקון שלאחר מכן, אלקראס זכה רק בנקודה וזברב עלה ל-1:2. לאחר מכן, גם הגרמני זכה רק בנקודה והספרדי איזן ל-2:2. אלקראס שבר תוך כדי שהוא משאיר את זברב על האפס בדרך ל-2:3, בהמשך הספרדי לא התקשה במשחקון ההגשה הבא ועלה ל-2:4. במשחקון הבא הספרדי כבר הוביל 0:30 ופשוט ענה בצורה בלתי נתפסת לכל חבטה של זברב, כולל להגשות העוצמתיות שלו, אך הגרמני הצליח לגרור את המשחקון לשוויון ולצמק ל-4:3. בתום משחקון נהדר עם קרב אדיר על הרשת, אלקראס שמר על משחקון ההגשה ועלה ל-3:5, אלא שהספרדי הצליח לשבור וניצח את המערכה 3:6. 

המערכת השנייה נפתחה עם משחקון של 11 דקות ובו הגרמני השיג נקודת שבירה, אך הספרדי הציג אופי ועלה ל-0:1. במשחקון השני זברב הסתדר יותר בקלות ושמר על ההגשה, כשמיד לאחר מכן אלקראס עשה את אותו הדבר ולמרות כמה ראלים ארוכים, ווינר נפלא על הקו נתן לו את ה-1:2. זברב שמר על ההגשה, השיג את השבירה הראשונה במערכה ועלה ל-2:3. הגרמני שמר על ההגשה שלו מיד לאחר מכן כדי לעלות ל-2:4 אחרי משחקון נהדר. טעות כפולה של אלקראס אפשרה לזברב לרשום שבירה נוספת כשהגרמני עלה ל-2:5. זברב הגיש וניצח על האפס במשחקון מושלם, 2:6 לזברב. 1:1 במערכות.

אלקראס עלה ל-0:1 בפתיחת המערכה השלישית, זברב המשיך להראות יכולת נהדרת והשווה ל-1:1. השניים שמרו על ההגשות עם 2:2 והספרדי כמעט נשבר, אך הצליח להתאושש ועלה ל-2:3. הספרדי דהר קדימה, השיג שבירה ראשונה במערכה ועלה ל-2:4. אלקראס כבר התקרב לניצחון במערכה עם 2:5, כשזברב הצליח לצמק את זה ל-5:3 במחשבה שהקץ נדחה, אך לגרמני היו תכניות אחרות כששבר את הספרדי והשווה בחזרה ל-5:5 נהדר במערכה שהולכת צמוד-צמוד. זברב ניצל דקות חסרות ביטחון של אלקראס והצליח לשבור פעם נוספת בדרך ל-5:6. למרות שכבר היה מרחק נקודה משבירה, אלקראס שוב קרס ברגעי האמת וראה את זברב מנצח 5:7 ועולה ליתרון 1:2 במערכות בגמר הרולאן גארוס.

במערכה הרביעית, קיבלנו פתיחה מרהיבה של אלקראס, שהגיש ראשון ועלה ל-0:1, רק כדי להשיג שבירה מיד לאחר מכן ועלות ל-0:2 מהיר מאוד. הפעם זברב לא הגיב וראה את הספרדי מגיש על האפס כדי לעלות ל-0:3. אלקראס פשוט נראה בלתי ניתן לעצירה במערכה הזו ועם שליטה בלעדית שבר פעם נוספת, 0:4. זברב מיד שבר בחזרה וצימק ל-4:1, אך עם אופי אדיר אלקראס מיד שברה בחזרה וקבע 1:5. זברב התקרב להשיג עוד שבירה, אך הספרדי שוב הראה אופי ושמר על שבירה בדרך ל-1:6 ו-2:2 במערכות.

זברב פתח את המערכה החמישית והמכרעת עם שמירה על ההגשה, אך אלקראס לא נבהל ושמר גם הוא על ההגשה בדרך ל-1:1. אלא שאז שגיאה כפולה של זברב סידרה לאלקראס שבירה והוא עלה ל-1:2 חשוב. הגרמני סחט את המיץ מהספרדי במשחקון ההגשה הבא, אך המדורג 3 בעולם התעשת ועלה ל-1:3. זברב שמר על ההגשות שלו וכך גם אלקראס שעלה ל-2:4, כאשר לאחר מכן הספרדי השיג שבירה נוספת מול הגרמני שכבר נראה לא בכיוון. לבסוף, עם שמירה על ההגשה, אלקראס ניצח 2:6 ו-2:3 במערכות.

Back to top button
Isport

FREE
VIEW