כדורסלליגת העל

בעקבות התקרית האלימה: היציע המערבי ייסגר לשלושה משחקים?

האירועים סביב המשחק בהיכל שלמה במוצ''ש לא יורדים מסדר היום: תובע איגוד הכדורסל העמיד לדין את הפועל תל אביב על תקיפת אוהדי הפועל חולון. הסגולים עשויים להיקנס על הקריאות בטקס לעומרי שוורץ ז''ל

תובע איגוד הכדורסל עו"ד איתמר ליפנר שלח היום (שני) כתב אישום נגד הפועל תל אביב והפועל חולון על אירועי המשחק ביניהן במוצאי שבת האחרונה. את הפועל תל אביב מאשים התובע בגין "פגיעה על ידי אוהדים" ובגין "התפרעות אוהדים", עקב השלכת מוט וחפץ נוסף במהלך המשחק וגם בעקבות הקטטה שהתרחשה בין שני הקהלים בסיומו. את חולון מאשים התובע ב"התנהגות בלתי ספורטיבית של אוהדים" ו"קריאות גזעניות"

בכתב האישום נכתב: "לאחר המשחק פרצו אוהדי הפועל תל אביב למגרש, חלקם בפנים רעולות, ורצו אל עבר יציע אוהדי הפועל חולון. לאחר שאותם אוהדים ניסו להכות את אוהדי חולון במוטות, גנבו את דגל הפועל חולון ורצו חזרה ליציע הפועל תל אביב. התנהגות אוהדי הפועל תל אביב לאחר המשחק חורגת מ'התפרעות רגילה' של אוהדים, אותה לצערנו אנו רואים מדי פעם במגרשים. גם עברה המשמעתי העשיר של הקבוצה בכל הנוגע להתנהגות אוהדיה עומד נגדה, ועל כן אני מבקש מבית הדין הנכבד לגזור על הפועל תל אביב קנס כספי כבד בפועל, וכן להורות על סגירת היציע המערבי למשך שלושה משחקים".

אוהדי הפועל חולון (אתר FIBA)

עוד נכתב: "על מנת שלא להותיר את הדבר ללא התייחסות, אציין כי ביום 10 בינואר 2024 ניתנה החלטה בבית הדין העליון אשר ממירה את עונש סגירת היציע אשר נגזר על הפועל תל אביב בדרבי, בעונש על תנאי אשר יופעל במקרה של עבירה שעניינה השלכת אבוקות או חפצים מסוכנים באולם המשחק. לאור ניסוחה הדווקני של הוראת בית הדין העליון, ספק אם ניתן להפעיל תנאי זה והוא נותר בעינו כעונש על תנאי".

התובע דורש להטיל על חולון קנס כספי כבד וכותב בכתב האישום: "בטרם פתיחת המשחק, בעת טקס לזכרו של חייל אוהד הפועל תל אביב שנרצח, עומרי שוורץ ז"ל, קומץ אוהדי הפועל חולון פרצו בשירת 'תנו לצה"ל לנצח, לזיין את הערבים'. יצוין כי משפחתו של החייל נכחה באולם". 

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button