כדורגל ישראליליגת העל

בעקבות אירועי טרנר: המנהלת קנסה את ב"ש ומכבי חיפה

יו''ר המנהלת ארז כלפון שיגר מכתב זועם לנשיא מכבי חיפה יעקב שחר ולנשיאת הפועל ב''ש אלונה ברקת: ''שחקניכם ביישו את הכדורגל הישראלי והפכו משחק עונה למפגן מחפיר של אלימות, ביריונות ופרחחות''

בעקבות האירועים הקשים בסיום המשחק באצטדיון טרנר בין מכבי חיפה להפועל באר שבע, שהסתיים ב-1:2 לאדומים, במנהלת הליגות בכדורגל הוציאה הבוקר (שלישי) מכתב רשמי בנושא ובו קנסה את הקבוצות ב-250,000 ש"ח כל אחת עקב האלימות בתום המשחק. במנהלת הבהירו לקבוצות כי הם מצפים מהן להשית את העונש על השחקנים. 

במכתב זהה שהוציא יו"ר מנהלת הליגות ארז כלפון לנשיא מכבי חיפה יעקב שחר ולנשיאת הפועל באר שבע אלונה ברקת, נכתב: "כמו כל אוהדי הכדורגל, נדהמתי גם אני לצפות אמש בשחקניכם, לצד אנשי הצוות, אשר ביישו את הכדורגל הישראלי, כשבמו ידיהם, הפכו את משחק העונה למפגן מחפיר של אלימות, בריונות ופרחחות. הפריבילגיה להופיע על במת הספורט המרכזית של מדינת ישראל, ועל אחת כמה במועדון פאר של הכדורגל הישראלי, אינה מסתכמת בזכות לקבלת אהדה, מחמאות וגילויי הערצה".

המכתב שנשלח לקבוצות (מנהלת הליגות)

עוד נכתב: "פריבילגיה זו נושאת עמה את האחריות והחובה לשמש דוגמה חיובית, ספורטיבית והוגנת למיליוני אוהדים, ובהם ילדים, ילדות ובני נוער אשר עיניהם נשואות אל כוכביהם ובכך – כשלו אמש שחקניכם ואנשי הצוות חמורות. אין בכוונתי לעבור על כך לסדר היום; לאור ההתנהלות המחפירה, כמו גם הפגיעה הקשה בתדמית הליגה והענף, החלטתי בשלב ראשון להפחית מהתשלומים המגיעים לקבוצתכם סך של 250 אלף ש"ח. הסכומים אשר יופחתו ויופנו על ידי המנהלת לעמותות הנאבקות באלימות במדינת ישראל".

כלפון סיכם: "כבעלים של מועדון גדול בכדורגל הישראלי עם מאות אלפי אוהדים, אני מצפה מכם כי תשיתו את ההפחתה הזו באופן אישי על כל השחקנים ובעלי התפקידים שהשתתפו באירועי האלימות בסיום המשחק אתמול ותטפלו בהם ביד קשה, ללא קשר להחלטות בית הדין. האירועים אתמול הם יריקה בפרצופם של אוהדי הכדורגל, להם השחקנים חייבים התנצלות עמוקה. עם קבלת דוחות השופט והמשקיף אפעל מול התובע להחמרת הענישה כנגד כל השחקנים ובעלי התפקידים שהיו מעורבים באירועי האלימות בסיום המשחק אתמול".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button