כדורגל ישראליליגה לאומית

בעלי טבריה תקפו בחריפות: "7 באוקטובר של הכדורגל הישראלי"

אחרי העלייה, אריה קלמנזון ומיקי ביתן, תקפו: ''ביזיון לכדורגל הישראלי. כל מי שהיה מעורב צריך להיחקר. היום זה אנחנו, מחר למישהו אחר''. יו''ר אום אל פאחם, אחמד אבו אלעם: ''שני הליצנים האלו הם הראשונים שצריכים להיחקר''

המחזור האחרון של הליגה הלאומית ששוחק אתמול (שישי) היה דרמטי – אך האם היה גם לא ספורטיבי? עירוני טבריה עלתה לליגת העל לראשונה בהיסטוריה אחרי 1:4 על מכבי הרצליה, אבל חגיגת השערים של בני יהודה, שניצחה 1:6 את הפועל אום אל פאחם במשחק שהיה יכול להיגמר בתוצאה גבוהה אף יותר, העיב על החגיגות והביא לחילופי האשמות קשים בין ראשי שני המועדונים במהלך השידור בערוץ הספורט.

שחקני עירוני טבריה חוגגים עליית ליגה (אסף הופמן)

אחד מבעלי טבריה אריה קלמנזון תקף: "אחרי שישי כזה, קשה לחייך. דווקא בגלל שעלינו ליגה, אני יכול לדבר בלי שיגידו שאני מתבכיין. מה שקרה היום זה ביזיון עצום של ההתאחדות, המנהלת והבקרה. אומר היו"ר של אום אל פאחם כבר שבועיים שאין לו משכורות ואין מי שישחק, ואף אחד לא עושה כלום. היה פה ביזיון היום. הגיע לנו לעלות, הקארמה שיחקה היום, אבל אם לא יחקרו את מה שקרה ויטפלו בזה אז זה ביזיון. אין קשר ללכלוך. שבועיים אומר היו"ר שלהם ששחקנים לא רוצים לשחק ואין משכורות. תקדימו לו כסף, הבקרה והמנהלת. לא הגיוני להגיע למצב כמו זה שהיה היום. אני לא אעזוב את זה, דורש שיחקרו. זה ביזיון לכל המערכות – ה-7 באוקטובר של הכדורגל הישראלי. אני אומר את זה אחרי שעליתי, לא כבכיינות".

שותפו מיקי ביתן הוסיף: "ידעתי כבר במחנה האימונים שהקבוצה תעלה. בדרך היו מהמורות וזה נגמר בהפרש שערים, אבל זו חוויה גדולה של שלוש שנים מליגה א'. היה כיף. היום זה פיק גדול עם 2,500-3,000 אוהדים. אני הייתי עוזב את הכדורגל היום אם לא היינו עולים, חד וחלק. תיאמנו את זה בינינו לאור מה שקרה. ישבנו במגרש ולא הייתה הרגשה טובה. אני הייתי עוזב כל עוד לא היו חוקרים שחקנים ועושים פעולות בדיקה. אם היה אצטדיון ביתי ומתקנים בצפון היה הרבה יותר קל, אבל נמשיך הלאה. לא נתבזה בליגת העל".

מאמן עירוני טבריה, אלירן חודדה (אסף הופמן)

יו"ר הפועל אום אל פאחם אחמד אבולעם לא נשאר חייב והגיב: "אריה הבכיין הכי גדול בכדורגל הישראלי. כבר שלושה שבועות הוא מתבכיין כמו זקנה ומנסה לזרוק את האשמה על האחרים. הוא הראשון שצריך לחקור אותו ולהביא אותו למשרד חקירות. את כל התוצאות האחרונות שלו צריך לחקור. הוא יודע את זה ולכן תוקף אחרים. אני שלם עם התוצאה שלנו, היה צריך להיות גם 0:17. הקורה הצילה אותנו, המשקוף הציל אותנו, כחילה הציל אותנו. יש שחקנים שלא שיחקו כל הפלייאוף. לבוא ולהטיל אשמה? זה כי אנחנו ערבים. אני אחשוף הרבה דברים עליהם. אם לא ההגנה והשוער שלי, שני הליצנים האלה לא היו עולים ליגה".

מאמן טבריה אלירן חודדה אמר: "קיבלתי עדכונים כל הזמן, כל שער השפיע. לא רוצה להתעסק במה שהיה שם, רוצה להגיד תודה ענקית לבעלים שלנו, בלעדיהם והשקט לא היה עובד. אני בא לאימון כאורח, מגיע מילה טובה לכולם. ראינו שבני יהודה מובילים 0:5, אז יצאנו קדימה והיינו צריכים להגיב תוך כדי משחק. מה שהיה פה זה מטורף, היכולת של כולם להתמודד עם הסיטואציה הזו, חשבתי שזה דוקים כבר שם. עשינו היסטוריה עבור המועדון הזה, לפני 3 שנים היה על סף פירוק. לא מתאמנים ולא משחקים בטבריה, אבל עבדנו קשה ונשארו צנועים, והקארמה הייתה איתנו. כל תוצאה שעודכנתי משם הגבתי בהתאם, לקחתי בחשבון מה יהיה שם ובוא נגיד שאני לא מופתע מהתוצאה באום לא פאחם".

כתבות קשורות

Back to top button
Isport

FREE
VIEW