כדורידענפים אחרים

בסכנת הדחה: נבחרת ישראל בכדוריד הפסידה ללוקסמבורג

המשחק הראשון של סער פרנקל כמאמן הלאומי הסתיים בהפסד 31:28, הנבחרת המארחת סירבה לאפשר מחוות למען שחרור החטופים. בחמישי: ישראל תנסה להפוך במפגש החוזר במוקדמות אליפות העולם

נבחרת ישראל בכדוריד קיימה הערב (רביעי) את משחקה הראשון בלוקסמבורג מול הנבחרת המקומית, בפתיחת קמפיין מוקדמות אליפות העולם. משחק שנפתח טוב, אבל הסתיים בהפסד 31:28 (14:15). מחר ייערך משחק הגומלין, באותו אולם, במטרה ובתקווה לנצח, ולהעפיל לשלב השני במוקדמות אליפות העולם – שם ממתינה נבחרת סלובקיה (צמד משחקים שייערכו בחודש מרץ).

זה היה משחק ראשון עבור סער פרנקל כמאמן לאומי (בנאום המרגש שלו לשחקנים לפני המשחק ניתן לצפות ברשתות החברתיות של איגוד הכדוריד), ועבור ולדי קופמן שהצטרף אליו כעוזר מאמן, ובכלל בסגל חדש שכולל מספר שינויים ושילוב מעניין בין דורות, כשהצעיר בחבורה הוא טל פלד השוער בן ה-19, לצד שחקנים שלא מבוגרים בהרבה ומרביתם משחקים בליגות אירופאיות, לצד ותיקים ששבו לנבחרת בקמפיין הנוכחי, בהם עמרי קושמרו שמונה לקפטן.

נבחרת ישראל בכדוריד (האיגוד הלוקסמבורגי)

הנבחרת ביקשה לעלות הערב לחימום עם חולצות והמסר לשחרור החטופים, ולאחר מכן עם דיסקיות להימנון – דבר שעורר את התנגדות מקומית (על אף שהאיגוד האירופי אישר את עניין הדסקיות). מצד שני, הנבחרת זכתה לתמיכה חמה מצד עשרות מחברי הקהילה היהודית, שהגיעו עם דגלי ישראל – ובשירה משותפת מרגשת של התקווה.

כזכור, המשחקים תוכננו להתקיים בנובמבר, אבל נדחו עם פרוץ המלחמה – ואיגוד הכדוריד נאלץ לוותר על האירוח. צמד המשחקים הועתקו ללוקסמבורג, ונערכים בשבוע מעניין במיוחד עבור הנבחרת המקומית (שנפתח בניצחון על לטביה ב-8 שערי הפרש, במסגרת מוקדמות אליפות אירופה 2026, שגם מחק פיגור של 7 שערים מהמשחק הראשון – והעלה את המקומיים לשלב השני  – בו נמצאת ישראל במוקדמות היורו). במידה מסוימת, זה הרטוריקה הזו דמתה הערב. נבחרת ישראל כבר הובילה בפלוס 5 שערים במהלך המחצית הראשונה, אבל נוצחה בסיום – והמטרה תהיה להציג יכולת טובה יותר מחר ולנצל גם את העייפות המצטברת של המארחת.

כבשו לישראל: נדב כהן 6, מוסינדי וניזרי 5 כ"א, דיין, לומברזו וגרא 3 כ"א, אור לוי 2, נציה 1. עצירות שוערים – יהב שמיר עם 6 עצירות. טל פלד 3.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Isport

FREE
VIEW