אתלטיקהענפים אחרים

בסימן הוקרה לצה"ל: מלקמו ג'מבר ניצח במרתון ווינר ירושלים

כ-40,000 רצים השתתפו היום במרתון ווינר ירושלים הבינלאומי ה-13, שהתקיים השנה בסימן הוקרה והצדעה לצה''ל ולכוחות הביטחון וההצלה, ובקריאה לשחרור החטופים. ג'מבר עצר את השעון על 2:35.39 שעות

מספר שיא בכל הזמנים: כ-40,000 איש, מתוכם כ-15 אלף רצים מקרב חיילי צה"ל במילואים ובסדיר, אנשי כוחות הביטחון וההצלה וכ-1,800 רצים מחו"ל, רצו במסלול עוצר נשימה ועברו בין היתר במשכן הכנסת, לאורך חומות העיר העתיקה, בריכת הסולטן, משכנות שאננים, הר ציון, המושבה הגרמנית, רחביה, טיילת ארמון הנציב, גבעת התחמושת, גן סאקר, הר הצופים, הר הזיתים ואתרים נוספים.

לצד הרצים הרבים, השתתף השנה גם ראש העיר ירושלים, משה ליאון, אשר רץ עם מספר החזה 10 במקצה של ה-5 ק"מ, יחד עם מאמנו שנפצע בקרבות ברצועת עזה, איציק וקסלר. בסיום האירוע אמר ליאון כי "מאז היווסדו, מרתון ירושלים הפך להיות אחד מאירועי הספורט החווייתיים והמקצועיים ביותר עבור כל אצן ואצנית בישראל וברחבי העולם.

"אני גאה בעובדה ששברנו שיא של כל הזמנים בכמות הנרשמים למרתון ושקיימנו אותו בהצלחה גדולה, במיוחד בתקופה זו, וגאה אף יותר שהוא התקיים בסימן הוקרה והצדעה לצה"ל ולכוחות הביטחון וההצלה. תודה לאלפי חיילי צה"ל במילואים ובסדיר ולרצים מכוחות הביטחון וההצלה, שבאו לקחת חלק באירוע הספורט הגדול ביותר במדינה, בבירת הספורט של ישראל. כולנו תקווה לחזרתם של כל החטופים לביתם ולמשפחותיהם במהרה, ולשיבתם של כל חיילינו בריאים ושלמים מהחזית. נתראה במרתון הבא במרץ 2025".

ראש העיר משה ליאון עם מלקמו ג'מבר (צילום: sportphotography)

יו"ר הטוטו, שבתאי צור: "הטוטו מודה לכ-40 אלף רצים ועשרות אלפי צופים שהגיעו הבוקר לומר תודה לאנשי כוחות הביטחון ולהשתתף במרתון Winner ירושלים ה-13. זו הייתה חוויה ספורטיבית ומרגשת שמוכיחה – עם ישראל חי!".

מנכ"ל הטוטו, מאיר ברדוגו: "במרתון Winner ירושלים ה-13, שהתקיים היום בהשתתפות של כ- 40 אלף איש, ניצחו לא רק הרצות והרצים עם המדליות על הפודיום, אלא גם ואולי בעיקר הרוח הישראלית, הרוח הירושלמית. אני מודה לעשרות אלפי החיילים ואנשי כוחות הביטחון שלקחו חלק בחוויה העוצמתית של מרתון Winner ירושלים, חיזקו , והעניקו השראה לכולנו".

המנצח במרתון ווינר ירושלים הוא: מלקמו ג'מבר, בן 33 מישראל, בזמן של 2:35:39. למקום השני הגיע נגה מקטה, בן 36 מישראל, בזמן של 2:41:33. למקום השלישי הגיע יותם קפלן, בן 31 מישראל, בזמן של 2:43:38.

מרתון ווינר ירושלים (צילום: sportphotography)

היום חל יום האישה הבינלאומי, ובמקום הראשון בקרב הנשים זכתה נעה בקרמן, בת 35 מישראל, בזמן של 2:55:42. במקום השני זכתה Elena Tolstykh, בת 40 מרוסיה, בזמן של 2:58:22. במקום השלישי זכתה Anna Prais, בת 48 מישראל, בזמן של 3:22:41.

מרתון ווינר ירושלים הבינלאומי כלל שישה מקצים: מרוץ מרתון מלא (42.195 ק"מ), מרוץ חצי מרתון (21.1 ק"מ), מרוץ 10 ק"מ, מקצה 5 ק"מ, מרוץ משפחות של 1.7 ק"מ ומקצה הקהילות הייחודי למרתון ירושלים.

המקום הראשון במקצה המרתון המלא זכה בסכום של 3,750$, המקום השני זכה בסכום של 2,500$ והמקום השלישי זכה בסכום של 1,250$.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button