כדורגל ישראליליגת העל

בני סכנין: "מנשה זלקה התגרה בנו ויצר מתיחות עם האוהדים"

המועדון הגיב לביזוי ההמנון ולהתנהגות הקהל כלפי קפטן הפועל חדרה: ''הוא הפנה לעבר האוהדים תנועה מגנה, העלה סטורי על הר הבית ב-2021 ונוצרה מתיחות עם אוהדים מהחברה הערבית. ההמנון? הייתה בעיה בווליום''

אוהדי בני סכנין עוררו סערה גדולה כאשר המשיכו אמש (שבת) לעודד בזמן שירת ההמנון באצטדיון בנתניה ואף שרקו בוז וקיללו את קפטן הפועל חדרה, מנשה זלקה, במהלך המשחק שהסתיים ב-0:1 למארחת. בהודעה של בני סכנין נכתב: "באשר לאירועי אתמול במשחק מול חדרה, מועדון בני סכנין הינו חלק מכלל החלקים אשר מרכיבים את הספורט הישראלי בפרט והחברה הישראלית בכלל, המועדון חי וחווה את כל מה שעבר ועובר על המדינה והחברה ורוחו כרוח כלל החברה הישראלית".

בנוגע להשמעת ההמנון, טוענים בסכנין: "לאחר בירור, חלק מהאוהדים שרו בקריאות עידוד ותופפו בתנופה גבוהה עם עליית השחקנים על כר הדשא, הם המשיכו לשיר ולתופף באותו קצב גם בעת השמעת ההמנון, רובם המוחלט טוענים שהסיטואציה לא הייתה ברורה כי אין נהוג להשמיע את ההמנון במשחקים מול חדרה. יש לציין נקודה חשובה, הקול של הרמקול היה נמוך והתוכן לא היה ברור. מועדון בני סכנין, ההנהלה, השחקנים והקהל נכחו רבות במשחקים בהם הושמע ההמנון ותמיד הייתה התנהגות והתנהלות מכבדת מצד המועדון".

צפו באוהדי בני סכנין מקללים את מנשה זלקה (מתוך הרשתות החברתיות, שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)

בנוגע למנשה זלקה, מסרו בסכנין: "בחודש מרץ 2021 השחקן העלה סטורי בו הביע עמדה בנושאים אשר קשורים להר הבית ומסגד אלאקסא ובו הוא הכניס את עצמו לנושאי דת ופוליטיקה. היו התכתבויות בינו לבין אוהדים עם תוכן הקשור לסטורי שלו, הסטורי אשר העלה יצר אווירה לא נעימה בין השחקן לבין אוהדים מוסלמים ואוהדים מהחברה הערבית. במשחק מול חדרה בנתניה בשנה שעברה בדקה 60 ברגע שהשחקן הוחלף היו קריאות בוז מצד הקהל של סכנין כלפי השחקן  גם על רקע ה'סטורי' שהוא העלה וגם כתגובה להתגרותו בהם במשך התנהלות המשחק, כולל תנועה מגונה ויריקה מהצד שלו לעבר קהל סכנין (לטענתם) וזאת כאמור באותו משחק בעונה שעברה".

בסכנין סיכמו: "אירועי אתמול בעניין הקפטן זלקה אין להם ואין בהם שום התייחסות או אמירה כל שהיא לשירותו הצבאי והם אך ורק על רקע דברים שקשורים בעברו של השחקן עם אוהדי סכנין (הדברים הוסברו בשורות הקודמות). חשוב לציין שאין בכך לגיטימציה לקהל לקלל שחקן על רקע דברים שהם מעבר לספורט".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button