כדורגל ישראליליגת העל

בני סכנין הגיעה להסדר טיעון בעקבות זריקת החזיזים בדוחא

הקבוצה מהמגזר ספגה קנס בסכום זעום של 20,000 ש''ח על זריקת החזיזים והדלקת האבוקות מול מכבי ת''א בהתאם לתיקון התקנון והוראת השעה, שבלעדיהם - טענו הדיינים - העונש של הקבוצה היה כבד יותר

בני סכנין עמדה היום (רביעי) לדין משמעתי בגין התפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות ופגיעה ע"י אוהדים, במשחק שלשום מול מכבי תל אביב. הקבוצה מהמגזר הגיעה להסדר עם תובע ההתאחדות לכדורגל, עו”ד גלעד ברגמן, על קנס בגובה 20 אלף ש"ח וכלל לא הגיעה לדיון. הקנס הזעום נגזר בגין הפרת חובת הקבוצה הביתית ובהתאם לתיקון התקנון והוראת השעה בנושא, כך שלהסדר הטיעון ניתן תוקף של פסק דין. 

בהחלטתו של הדיינים נכתב: "לולא הוראת השעה היה עונשה של סכנין כבד יותר ולו עקב המעשים החמורים והעובדה שמדובר בהעמדתה והרשעתה ה-13 רק העונה עקב מעשי אוהדיה. אולם כאמור עקב מרחב התמרון שנותר בידינו עקב הוראת השעה ותיקנון התקנון הוחלט כי נקבל בלית ברירה את בקשת הצדדים להסדר הטיעון התואם את הוראת השעה".

יו"ר בני סכנין, מוחמד אבו יונס (ישי נאמן)

עוד נכתב: "לאחר שחזינו בסרטונים וקראנו את דוחות השופט והמשקיף, הרי שנעיר כי 'אווירת המלחמה' שהייתה באצטדיון וכמות החזיזים שהתפוצצו הביאו לכך שדומה היה שאנו נמצאים בשדה קרב ולא במשחק כדורגל בליגת העל. נוסף לכך המהומה בסיום כתוצאה מהחזיזים, והרי שהמצב רחוק מלהיות אידאלי בלשון המעטה לקיום משחק כדורגל באופן תקין והולם".

כזכור, בדו"ח השופט נכתב כי במהלך המשחק נשמעו קולות נפץ כתוצאה מהפעלת נפצים או חזיזים ביציע הדרומי שאוכלס באוהדי סכנין. בדקה ה-86 הושלכה כוס מפלסטיק עם משקה שפגעה ברועי משפתי. בדקה ה-95 הושלך חזיז או נפץ שהתפוצץ בתוך רחבת השער הדרומית והושלך מכיוון יציע שאכלס חלק מאוהדי סכנין. עם שריקת הסיום החלה מהומה בסמוך לשער הדרומי, כשמאבטחים אחזו במשפתי והזיזו או דחפו אותו והופרדו בידי כוחות האבטחה וחברי ההנהלה.

כתבות קשורות

Back to top button
Isport

FREE
VIEW