כדורגל ישראליליגת העל

בני לם: "מכבי תל אביב הטובה בארץ, אבל אפשר לנצח אותה"

מאמן מכבי פ''ת לקראת המפגש עם מוליכת הטבלה (ראשון, 20:00): ''יש עניין של חוסר ביטחון במשחק שלנו. לא מרגיש לחץ, מבואס. מנסים לתת הרגשה לשחקנים שהם מסוגלים לעשות את זה. בכדורגל הכל אפשרי''

מכבי פתח תקווה חזרה בצורה מאכזבת מהפגרה וסופרת כבר שלושה הפסדים רצופים, כאשר ביום ראשון (20:00) היא תארח את המוליכה מכבי תל אביב, שניצחה בשמונת משחקיה האחרונים בכל המסגרות. מהסגל של המאמן בני לם ייעדרו ג'ראד קאסה ורוני לאופר הפצועים, כאשר גם קפטן המשנה טל בן חיים ושחקן ההתקפה אנאס מחאמיד, נמצאים בספק גדול בשל פציעות. במקביל, מאימון הבוקר נעדר המגן השמאלי ירדן כהן, שאשתו כורעת ללדת.

המאמן בני לם אמר לקראת המשחק: "מכבי תל אביב היא הקבוצה הטובה בארץ היום, גם לאור התוצאות שלה וגם סגל השחקנים שם. אנחנו נעשה את הכל במגרש, גם בשביל הכבוד של מכבי פתח תקווה, כדי להביא את הנקודות וזה לא חשוב נגד מי משחקים. נבוא למשחק, כמו שבאנו נגד מכבי חיפה בתחילת העונה. אנחנו נותנים את הביטחון לשחקנים ומדברים איתם שזה אפשרי. בכדורגל הכל אפשר. יש לנו עוד יומיים עד המשחק ונראה מה צריך לעשות, נראה מה הכי טוב לנו, נבדוק מי בריא ומי פצוע ואז נחליט".

שחקני מכבי פ"ת חוגגים (שאול גרינפלד)

לם הוסיף: "מדברים הרבה לראש של השחקנים ומנסים לתת להם את ההרגשה שאפשר לנצח את מכבי וכבר עשינו את זה מול מכבי חיפה. נצטרך להביא את השחקנים לרמת יכולת שכולם נותנים 120 אחוז ומשחקים אחד בשביל השני ובכדורגל הכל יכול לקרות". על ההפסד להפועל תל אביב: "בסך הכל, בסוף מדובר על לשים כדור ברשת. אנחנו צריכים את זה כמו אוויר לנשימה, את הכדור הזה ברשת. ברור לי שאם הגול הזה היה נכנס זה היה משחרר קצת לחץ והיינו מביאים תוצאה יותר טובה. אנחנו צריכים להבקיע, נכון שאנחנו סופגים גולים, ףאבל במשחק כמו ששיחקנו מול הפועל, היינו צריכים להבקיע שערים".

המאמן הודה: "לא מרגיש לחץ, מרגיש כאב, מבואס מזה שאנחנו לא לוקחים נקודות במשחקים האחרונים ואני מקווה שמשחק אחד יבוא וזה ישתחרר לנו. ברגע שאין לי את כל הקבוצה וחסרים לי שחקנים בגלל פציעות, אני לא מקבל את כולם בריאים זה בעייתי בקבוצה כמו שלנו, כי הקאדר לא גדול. ג'ארד קאסה בחוץ לחודשיים, אנאס מחמיד חסר ומאור לוי רק חוזר לאט לאט וטל בן חיים עם פציעה. זה מתסכל אותך כי אתה רוצה את כולם איתך בשביל תחרות בריאה, כמו בתחילת העונה. בספיגות זה הרבה עניין של חוסר בטחון ואם אנחנו ניתן את הגול זה גם ייתן ביטחון לחלק האחורי ולשוער".

שחקני מכבי פ"ת חוגגים (שאול גרינפלד)

לם המשיך: "ברגע שאתה לא כובש יש עניין של חוסר ביטחון במשחק שלנו, גם בחלק האחורי ואני מקווה שבזה נשתפר". המאמן גם התייחס לכך שאולי דווקא משחק מול קבוצה גדולה כמו מכבי תל אביב יכול להדליק מחדש את שחקניו: "אם לי זה עושה משהו, אני מאמין שגם לשחקנים שלי. משחק כזה עושה לי משהו, אתה רוצה להראות שגם מכבי פתח תקוה יכולה לנצח את מכבי תל אביב. צריך להבהיר לשחקנים שבכדורגל הכול אפשרי".

המאמן התייחס לירידה בכושרו של החלוץ הצעיר עידן טוקלומטי ואמר: "גם כשהוא פחות טוב ממה שהוא היה, עדין רואים שיש לו יכולות מצוינות ושהוא שחקן מצוין. גם נגד הפועל תל אביב ראית את המהירות שלו והכניסה פנימה. הוא צריך משחק אחד שייתפס לו והוא יחזור לעצמו. זה לא רציני להגיד בתחילת העונה שהוא שחקן מצוין ועכשיו להגיד אחרת. מדובר בילד בן 18 שמטבע הדברים עובר ימים כאלה וימים כאלה. הוא יחזור לעצמו. יכול להיות שבסביבה שלו מדברים על ענייני תג המחיר, אבל מבחינתו הוא מנסה לנטרל את זה. בשביל שהוא יהיה טוב, אנחנו צריכים שהקבוצה תיראה יותר טוב ויהיה לו יותר קל".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button