כדורגל ישראלינבחרת ישראל

בניון: "שלמים עם הדרך וההתנהלות, אנשים מסתכלים על התוצאות"

אכזבה עצומה בנבחרת ישראל אחרי ה-2:1 לנבחרת רומניה אמש (מוצ"ש) שחיסל את הסיכויים של הכחולים-לבנים להעפיל ליורו דרך המוקדמות וכעת עוברת ההכרעה לפלייאוף ליגת האומות. ביום שני אוקראינה תשחק נגד איטליה ואם לא תנצח, היא תשחק בפלייאוף, כאשר ביום חמישי תיערך ההגרלה שתקבע מי תהיה היריבה של ישראל. המשחקים עצמם יתקיימו ב-21 וב-26 במרץ, כאשר בוודאות המשחק הראשון של ישראל יהיה ביתי, בתקווה שעד אז ניתן יהיה לשחק בארץ עם קהל.

המנהל המקצועי יוסי בניון אמר בסיום: "זה שלא ניצחנו את הגדולות בבית אלו עובדות, אין מה לעשות. כולנו מאוכזבים, הגענו למשחק מאוד חשוב היום. אם היינו מנצחים אפשר להגיד שהיינו כבר ביורו עם התוצאה של שווייץ (שלא ניצחה את קוסובו). מאכזב מאוד אבל הם היו כנראה טובים יותר אם הם ניצחו והגיע להם יותר מאיתנו אם הם ניצחו. ראיתם שלא חיפשנו תירוצים, זה מצב נתון שהיינו צריכים להתמודד איתו. הייתי מוותר על כל יורו ל-100 שנים הקרובות בתמורה למה שקרה ב-7.10, יש דברים חשובים יותר. לצערי זה קרה ובגלל זה לא שיחקנו בטדי או בלומפילד מול רומניה עם 30,000 איש".

ערן זהבי מאוכזב (אודי ציטיאט, ההתאחדות לכדורגל)

בניון הוסיף: "הגענו והאמנו בעצמנו. משחק ראשון מול קוסובו לא היינו טובים בכלל, מול שווייץ חצי שני ראינו כדורגל ולחצנו כמו שצריך, הרגשתי טוב גם היום ואין טוב מלפתוח ב-0:1 מהיר. זה היה נראה טוב והם חזרו מטעויות למשחק, הם היו טובים מאיתנו חצי שני והגיע להם אני חושב. אנחנו שלמים עם הדרך וההתנהלות. אנשים מסתכלים על התוצאה וזה בסדר גמור שכל אחד יסתכל על מה שהוא חושב. אנחנו רואים הרבה דברים בנבחרת, כל משחק הגיעו 30,000 וזה משהו שלא היה לפני".

המנהל המקצועי סיכם: "לא משנה מי יהיה פה כצוות, יש פה נבחרת לשנים הבאות". על שון וייסמן, שלא היה בסגל בשל עבירת משמעת לאור התנהגותו לאחר שער השוויון שכבש מול שווייץ: "זה סיפור מאוד פשוט, זו הייתה עבירת משמעת של שחקן והוא יודע, הוא התנצל ומבין. שמעתי וראיתי פרסומים כאלו ואחרים לטובתו ולטובת כולם אני לא אחזור למילים שאמר, גם לאלו שלא ראיתם לכיוון הצוות והספסל. לא הייתה לנו ברירה, זה העונש המינימלי שהוא קיבל כי יכול היה להיות יותר גרוע".

עומרי גלזר מול רומניה (אודי ציטיאט, ההתאחדות לכדורגל)

השוער עומרי גלזר אמר: "לא התעסקנו בכלל מה שווייץ יעשו, היינו צריכים לעשות את העבודה שלנו בעצמנו. באנו בצורה הכי טובה, כולנו מאוד רצינו. אין פה אחד שלא רצה, בין אם זה שחקנים בהרכב, בספסל או כאלה שלא היו בסגל. לצער בכדורגל לפעמים מפסידים. התחושות מאוד מאכזבות, רצינו מאוד לשמח את כולם. קשה לחשוב על זה, אבל אנחנו עדיין בתמונה לקראת מרץ. יש לנו עוד מפעל. יהיה לילה קשה בלי שינה, התחושות קשות, אבל זה הכדורגל וצריך להתרומם ולחשוב בצורה חיובית".

גלזר הוסיף: "פתחנו בצורה אדירה ואחרי ה-0:1 הייתה אפשרות לעשות את השני. אבל איבדנו את הפוקוס ובמקום להכריע, בסופו של דבר ספגנו. חיפשנו להכריע בצורה מהירה מדי ובסוף נענשו כי הימרנו. לא היה משחק מספיק טוב. כולם נתנו מעל ומעבר, אין אחד שלא רצה. אנחנו נבחרת אחת גם ברגעים הטובים וגם ברגעים הפחות טובים, אנחנו עושים דרך יפה עם הרבה שחקנים צעירים. אנחנו ביחד ומאמין שנעשה את זה במרץ. אני שמח שבמשחקים הקודמים עזרתי לחברים שלי, היום זה לא כל כך הלך".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW