כדורגל ישראלינבחרת ישראל

בניון: "לא צריך לדבר על מוטיבציה", זהבי: "לנתק את הרגשות"

יותר מיממה לפני המשחק הגורלי נגד רומניה, שחקני נבחרת ישראל נפגשו עם ילדי העוטף בהונגריה. זהבי הוסיף: ''לא צריך לשים לחץ על הכתפיים''. פרץ: ''התחושות מאוד חזקות''. קניקובסקי: ''נותנים לנו הרבה כוח''

שחקני ואנשי נבחר ישראל נפגשו היום (שישי) עם ילדי עוטף עזה ומשפחותיהם שנמצאים בהונגריה. כידוע, כמה מאות מתושבי עוטף עזה נמצאים בהונגריה והיו נוכחים במשחק של הנבחרת נגד שווייץ וכמובן יהיו במשחק מחר מול רומניה. שחקני הנבחרת שיחקו עם הילדים, חתמו להם והעניקו יחס חם, כל זאת 24 שעות לפני המשחק הגורלי במוצ"ש נגד הרומנים, כאשר בשיאו של האירוע הנוכחים גם שרו את ההמנון. המפגש, ביוזמתו של הוגה רעיון המשלחת, יגאל ניסל, היה מרגש מאוד, הן לילדים ולא פחות לשחקנים שאף ביקשו מהילדים הגיבורים שיחתמו להם על החולצות ולא להיפך.

המנהל המקצועי יוסי בניון אמר: "זה באמת הכיף הכי גדול לראות אותם פה. לא צריך לדבר על מוטיבציה ועל לעלות כך וכך. הם נותנים לנו את הכוחות ואני מאמין שיהיה בסדר. המקרה שעברנו אף מדינה לא עברה מקרה כזה, זה אירוע נורא וכואב. בסוף אנחנו חזקים וצריכים להתגבר על זה ולהתעסק בכדורגל. כולנו רוצים לעלות ליורו אבל יש דברים שהם מעבר. אם נצליח להעלות חיוך זה הדבר הכי גדול".

בניון הוסיף: "אני תמיד האמנתי שנעלה, גם אם זה יקרה זה לא יהיה הדבר הכי גדול אלא זה שיראו את דגל ישראל ויבינו שאף אחד לא יכול לנצח אותנו. אני מרגיש שזהבי איתנו כבר שנים. זה כיף גדול שהוא פה. אני חושב שהייתה לנו שיחה ושנינו מבינים שזה היה צריך לקרות גם לפני. עדיף מאוחר מאשר אף פעם. אני שמח שהוא פה, אחד השחקנים הכי גדולים שהיו לנו והוא יתרום המון".

ערן זהבי עם תמונות החטופים (רועי ינקלוביץ)

מלך שערי הנבחרת בכל הזמנים ערן זהבי אמר: "אנחנו מקווים להחזיר לילדים בשלוש נקודות. זה נכון שזה רגע היסטורי אבל לא צריך לשים לחץ על הכתפיים. זה כדורגל ונצטרך לנתק את הרגשות ל-90 דקות במטרה שכל מה שאנחנו רוצים שיקרה באמת יקרה. כשאתה חוזר למקום יש כמה שעות התאקלמות אבל בנבחרת אני מרגיש מצוין, כאילו לא עזבתי. אני מאוד מתרגש להיות פה ותמיד שמח".

השוער דניאל פרץ אמר: "זה אירוע מרגש, יש לנו זכות מדהימה לבוא ולשמח אנשים בתקופה לא פשוטה ולבוא ולראות שיש לנו כל כך הרבה כוח לבוא ולגרום להם לחייך רק מעצם זה שהגענו, זה נותן לך כל כך הרבה כוחות להמשיך. במיוחד עד כמה שהם אומרים לנו על החשיבות של המשחק וכמה שזה עושה להם טוב לראות אותנו, זה באמת תחושות מאוד מחזקות. אמנם יש פה כמה מאות אבל אנחנו באמת מרגישים את כל המדינה פה. אנחנו רוצים לשמח את כל המדינה בעזרת השם במוצ"ש וביום שלישי. בעזרת השם נעשה את זה. הגרמנית? אני לומד, היא משתפרת לאט לאט".

דין דוד ושון גולדברג קוראים לשחרור החטופים (יח"צ)

הקשר גבי קניקובסקי הוסיף: "מטורף לראות פה את הילדים האלה ולתת להם חיוך קטן אחרי מה שהם עברו ועוברים עדיין. אני, בתור שחקן כדורגל, זה הדבר הכי כיף והכי משמח. מקווה שנמשיך לתת להם אפשרות להעלות חיוך גם מחר. אני חושב שלפעמים זה יותר טוב מאימון כי מחר נצטרך לתת יותר בפן המקצועי. הדבר הזה יותר חשוב מכדורגל. לשמח מדינה שלמה אחרי אירועים לא פשוטים. עמדת המדן? כל מה שצריך אותי בנבחרת ויעזור לנצח, אתן את המקסימום שלי – בכל תפקיד ובכל עמדה. חשוב לשמח את הילדים, הם נותנים לנו כוח במקום שאנחנו ניתן להם. מקווה שנמשיך מחר את המשימה".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button