כדורגל ישראלינבחרת ישראל

בניון: "בלבול? שוחחנו והבנו שזה לא הולך לשום מקום"

חמישי | 17/03/2022 | 12:19    מאת אדי חליאבין

המנהל המקצועי הסביר מה הוביל לפיטורי המאמן: "אני רק יום וחצי בתפקיד ונקלעתי לסיטואציה. מרקו לא קיבל את ההחלטה ולצערי החלטתי שדרכנו ייפרדו. זהבי ייעדר משני המשחקים". ברומר יעמוד על הקווים

העידן החדש שאחרי העידן האוסטרי ייצא לדרך בשבת הבאה עם משחק הידידות של נבחרת ישראל מול נבחרת רומניה. אתמול אושר רשמית מינויו של המנהל המקצועי החדש, יוסי בניון, והיום (חמישי) הוא קיבל החלטה ראשונה והחליט לסיים את דרכו של מרקו בלבול, שהיה אמור לעמוד על הקווים מול רומניה וכן במשחק הידידות מול גרמניה ב-29 במרץ, על רקע ההחלטה להשאיר את דניאל פרץ כשוער הנבחרת הצעירה לקראת המשחקים הגורליים מול פולין וגרמניה.

בתוך כך, ההתאחדות הודיעה שבניון שוחח בצהריים עם המנהל הטכני של הנבחרות הצעירות, יילה חוס, והשניים החליטו על צירופו של גדי ברומר לצוות המקצועי שיוביל את נבחרת ישראל בצמד המשחקים מול גרמניה ורומניה, יחד עם אלון חרזי, פול גרובס, גיורא אנטמן מאמן השוערים וערן שדו מאמן הכושר. במקום שבלבול יתייצב למסיבת העיתונאים וידבר לקראת שני המשחקים הקרובים, היה זה בניון שהתיישב מול המצלמות והתייחס בהרחבה לסערה שנוצרה.

בניון אמר: "אני רק יום וחצי בתפקיד וכמובן נאלץ להתמודד עם הסיטואציה הלא פשוטה הזו. היו המון שיחות עם מרקו ורק בזה התעסקתי, רק בעניין הצעירים. ניסיתי להסביר כמה חשוב להתחשב בצעירה לקראת המשחקים מול פולין וגרמניה. מרקו הסביר את הצד שלו, ניסיתי לשכנע כמה שאפשר כי מרקו בנאדם מדהים שאימן אותי ושיחק איתי ואנחנו ביחסים מצוינים, אבל הבנו שזה לא הולך לשום מקום. בבוקר הסברתי למרקו סופית שדניאל פרץ יהיה בנבחרת בצעירה, וזאת אחרי אחרי שיחות עם יילה חוס ואורן חסון שגיבו את ההחלטה. מרקו אמר שהוא לא מקבל את ההחלטה וחושב שפרץ צריך להיות בבוגרת. אז כמה שניסיתי להסביר את ההחלטה, מרקו אמר שקשה לו לקבל אותה והחלטתי שדרכינו ייפרדו, כמה שזה כואב לי כי אני אוהב את מרקו".

המנהל המקצועי החדש, יוסי בניון (ההתאחדות לכדורגל)

המנהל המקצועי הוסיף: "בסוף, כמנהל מקצועי אני צריך לקבל החלטות ומבחינתי ההחלטה הנכונה היא שפרץ יהיה בצעירה ושניתן להם את כל הכלים להצליח לעלות לטורניר, כי לא זכינו להרבה רגעים שמחים מהנבחרת וכרגע יש הזדמנות כזו. בלבול טוען שהודיע כבר אתמול שהוא עוזב? אנחנו לא משחקים משחקי כוח. אני יום בתפקיד. באתי לקבל החלטות שיהיו קשות וכל אחד יחשוב מה שהוא רוצה. זו החלטה מאוד קשה כבר בהתחלה. דיברתי עם מרקו שעות וניסיתי להסביר. אמרתי למרקו שאם הייתי בתפקיד שבועיים לפני לא היינו מגיעים לסיטואציה הזו. דניאל יהיה חלק מהבוגרת בעתיד. מרקו אמר לי שהוא לא יכול להסכים עם זה, הוא באמת האמין שצריך את דניאל איתו. הסברתי שהוא חייב לקבל את ההחלטה שלי ושל כל הצוות".

בניון הדגיש: "אני לא יודע על שום שחקנים שהובטחו למרקו מהצעירה. דיברתי עם מרקו רק על פרץ והוא לא ביקש שום שחקן אחר. יכול להיות שאם היה מבקש שחקן כזה או אחר הייתי מסכים הייתי מעלה. לא יודע מה מרקו אומר על מה שהיה קודם. כשאני לוקח החלטה אני לא מתחשב במה יגידו, אלא רק חושב מה הכי טוב לנבחרת. מרקו מאמין בדרך שלו והתעקש וזה בסדר. בוא אמר לי שהנבחרת הבוגרת מעל הכל וגם אנחנו מאמינים בזה, אבל אני גם צריך להיות טיפש כדי לא להתחשב ברגע כזה חשוב של הצעירה. אף אחד לא מבטיח שנעלה אבל למה שלא נעשה הכל כדי שהצעירה תעלה לטורניר גדול. זו לא פגיעה בבוגרת. אני חושב שמרקו בסוף הלך רחוק מדי כי דניאל אולי יהיה שוער גדול, אבל יש שוערים מספיק טובים ומרציאנו הוכיח את עצמו. אני לא מתבייש להגיד שלמעט זהבי הוא היה הבולט אצל וילי רוטנשטיינר".

מרקו בלבול (אסף הופמן)

על הכניסה לתפקיד החדש, אמר המנהל המקצועי: "אני לא הבוס, אני חלק ממערכת. באתי כדי לקבל החלטות מקצועיות. זה מצב לא נעים אבל אין סיבה שזה ישפיע על הנבחרת. כולם ידעו שמרקו זמני ומאוד רציתי להיות לצידו בשני המשחקים כי באתי ללמוד ויש לי הרבה מה ללמוד והעתיד היה פתוח מבחינתי. זה לא יפגע כי הצוות שהיה אמור להיות עם מרקו, שזה אלון חרזי, גרובס ואנטמן, יישארו לנסיעה הזו ובשעות הקרובות נצרף עוד איש מקצוע לצוות. השחקנים צרכים להתרכז בהתכנסות ולעשות את המקסימום. יש קבוצות שפיטרו מאמנים וגם יום אחרי שיחקו".

עוד לפני פרסום הסגל, בניון הודיע כי ערן זהבי לא יגיע להתכנסות הפעם, והסביר את הסיבות לכך: "ערן זהבי לא יהיה חלק מהמשחקים הקרובים. בשיחות שנעשו עם הצוות של פ.ס.וו איינדהובן הגענו ביחד למסקנה שהוא חזר מפציעה לא פשוטה ואנחנו רוצים לקבל אותו במאה אחוזים ביוני ולא ליצור עליו עומס". על האפשרות שיעמוד בעצמו על הקווים: "אין סיכוי שזה יקרה, אפילו לא לדקה. אין לי שום כוונה להיות על הדשא. אני לא יכול לומר לכם שמות (של מועמדים), אנחנו נחשוב מה הדבר הכי נכון ואין ספק שנצרף אדם נוסף לצוות הקיים. מאמין שעד הערב תדעו על המאמן ועל הסגל".

סלע המחלוקת. דניאל פרץ (ישי נאמן)

על הצערת סגל הנבחרת, אמר בניון: "אני בסך הכל יום בטורניר. הייתי בטוח שלנסיעה הזו אצטרף בעיקר כצופה כדי לראות את ההתנהלות ודבר כזה נפל עליי הרבה יותר מהר ממה שחשבתי. אני רוצה לעבור את הנסיעה הזו בצורה חלקה, כרגע אני פחות מתייחס לגילים של השחקנים כי אם אחשוב ששחקן בן 17 או 34 ראוי להיות בנבחרת ויכול לתרום לה, יהיה פה. המאמן הבא של הנבחרת? אשב עם מאמנים ישראלים וגם עם זרים, ומי שאשחוב בסוף שהוא יתאים אז אין לי ספק שאשכנע את מי שצריך שהוא האדם המתאים. בעתיד אמליץ על מי שצריך, יש את הוועדה והמאמן ייקבע בהתאם".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Isport

FREE
VIEW