כדורגל ישראלינבחרת ישראל

בניון: "אין לי ספק שנעלה ליורו, הכי טבעי בעולם שזהבי איתנו"

דיווח מיוחד מבודפשט: המנהל המקצועי של נבחרת ישראל שיתף בתחושות אחרי ההפסד לקוסובו, כולל על חזרתו של החלוץ, האסיפה המרגשת והתמיכה בשחקנים. החבורה של חזן ערכה אימון ראשון על אדמה הונגריה

נבחרת ישראל נחתה לפנות בוקר (אור ליום שני) בהונגריה, לשם המריאה שעה קלה לאחר המשחק מול קוסובו שבו הפסידה ישראל 1:0 לנבחרת המקומית. לאחר שהשחקנים עשו את השעות שעד הצהריים בהשלמת שעות שינה בחדרים, בערב הם כבר יצאו למתקן האימונים בעיירה פלצ'וט 40 דקות נסיעה מבודפשט וערכו את האימון הראשון. מי שפתח בהרכב אמש לא התאמן כמובן, אלא קיים אימון שחרור וטיפולים במלון. לאלון חזן סגל שכולל לא פחות מ-30 שחקנים, כך שעל הדשא התאמנו לא מעט שחקנים.

המנהל המקצועי יוסי בניון אמר לקראת המשחק: "אני חושב שכולנו רצינו להיראות אחרת במשחק. יש את כל התירוצים מסביב, מגרש שלא ברור לי איך אישרו אותו, אבל עדיין ציפינו להיראות יותר טוב. מבחינתנו זה רק משחק ראשון מתוך ארבעה, וגם אם היינו מנצחים זה לא היה אומר שהיינו עולים ליורו. נתרכז בשלושת המשחקים שנשארו. עם כל המשחק הלא טוב, אין לי שום טענה לשחקנים. הם נלחמו כמו גברים במגרש קשה ונתנו הכל, יש ימים קצת פחות טובים וזה חלק מהמשחק, ואני בטוח שנעשה את זה במשחקים הקרובים".

על ההכנה למשחק, אמר בניון: "אני לא חושב שהיינו משנים שום דבר, ידענו מה החוזקות של היריבה, ידענו את מצב המגרש וגם ראינו את זה באימון המסכם. ניסינו לעשות דברים שפחות עבדו, ניסינו לשחק קצת יותר על כדורים ארוכים שאנחנו לא רגילים לזה. במחצית השנייה הגענו יותר לאזורים המסוכנים אבל היה חסר קצת ריכוז בחלק האחרון. כשאתה צופה מלמעלה אתה מבין אחרי כמה דקות שזה יהיה משחק של חפירות, משחק קשה. אחרי רבע שעה כבר אמרתי לאנליסטים לידי שזה משחק של 0:0 או גול אחד לכאן או לכאן".

המנהל המקצועי הוסיף: "האכזבה האמיתית היחידה שלנו זה שרצינו קצת להעלות חיוך לכל האזרחים במדינה, החיילים שצפו בנו, אבל אני מאמין במאת האחוזים שנהיה ביורו. זאת תקופה מאוד רגישה לכולם, אנחנו עוברים כל כך הרבה דברים. אין מישהו שזה לא נגע בו, אתה לא יכול להיות מנותק מהחדשות שמגיעות, הכאב לב על כל חייל שנהרג, כל פצוע. זאת מעמסה רגשית. האסיפה הייתה עם המון רגש, אני הייתי מאחורה, היה קשה. זה הרבה יותר גדול מכדורגל. מצד אחד אתה אומר מה זה מעניין עכשיו, קשה להתנתק מהכל ולהתרכז בכדורגל. אין לי שום טענה לשחקנים".

המנהל המקצועי יוסי בניון עם ערן זהבי (ההתאחדות לכדורגל)

בניון הדגיש: "אני בטוח שדברים ייראו הרבה יותר טוב מול שווייץ ורומניה. זה אמנם לא תירוץ, אבל קשה לשחק על המגרש כפי שהוא היה. יש לנו שחקנים מאוד מוכשרים עם הכדור, דווקא במשחקים שנותרו נוכל להביא את זה יותר לידי ביטוי, ואני באמת באמת מאמין שנעשה את זה. אני לא אוהב לדבר הרבה יחסית, יש לנו צוות מדהים, אלון חזן, כולם עושים את עבודת ההכנה הכי טובה שיכולה להיות, אבל אתמול היה חשוב לי לדבר עם השחקנים, ידעתי כמה כולם רצו לנצח עבור האזרחים במדינה".

המנהל המקצועי סיכם: "ידעתי שהם מאוכזבים והיה חשוב לי שהם ירימו את הראש, אמרתי להם שאנחנו נעלה ליורו ונגרום לכולם לחייך. אני בטוח שכולם ירימו את עצמם וניראה הרבה יותר טוב בהמשך". על החזרה של ערן זהבי: "זה מרגיש לי הכי טבעי בעולם שהוא איתנו. ברגע שאני והוא נפגשנו, שמנו את הכל בצד וניקינו. היינו חברים כל כך הרבה שנים, נמשיך להיות חברים לעוד המון שנים וזה המקום שהוא צריך להיות בו, ואין לי ספק שהוא יתרום עוד המון במשחקים הבאים".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button