כדורגל ישראלינבחרת ישראל

בן שמעון: "אחרי הונגריה לא נבהלתי וגם עכשיו לא אצא מגדרי"

מאמן נבחרת ישראל הוסיף אחרי ה-0:4 על בלארוס: ''צריך להכניס לתוך ה-DNA שלנו את הווינריות, היה משחק מצוין שלנו''. רז שלמה: ''למדנו מהטעויות''. מלמד: ''שמח שהוכחתי''. ספורי: ''רואים את החברות פה''

שלושה ימים לאחר התבוסה 3:0 להונגריה במשחק ידידות, נבחרת ישראל סיפקה לנו אמש (שלישי) רגעים של חיוך כשבערב חג שבועות הביסה 0:4 את בלארוס במשחק הכנה אחרון לקראת פתיחת ליגת האומות מול בלגיה בספטמבר. זהו הניצחון הגדול ביותר של נבחרת ישראל מאז ה-0:4 על איי פארו בספטמבר 2021, כאשר בנוסף זו הפעם הראשונה שבה נבחרת ישראל כבשה שלושה שערים במחצית הראשונה מאז ה-2:5 על אוסטריה, באותו ספטמבר 2021. 

המאמן רן בן שמעון אמר לאחר ניצחונו הראשון על הקווים של הנבחרת: "זה היה משחק כדורגל מצוין בכל הנוגע לפרמטרים של כדורגל. הראינו מהדקה הראשונה שאנחנו באים לנצח. ברמות האלה אין משחקים קלים, אבל אנחנו הפכנו את המשחק הזה לקל. אחד הדברים שבונים ואופי וקבוצה זה שממשיכים ללחוץ, לשחק כדורגל ולפרגן גם ב-0:3. לא נבהלתי אחרי ה-3:0 להונגריה וגם עכשיו אני לא יוצא מגדרי. יש לנו עוד דרך ארוכה, אבל הסימנים היו טובים ותפקידי להמשיך לחזק אותם. אמרתי לכל השחקנים שהיה משחק טוב מאוד, צריך להכניס לתוך ה-DNA שלנו את הווינריות שהראינו היום".

בן שמעון הדגיש: "גם נגד הונגריה יכולנו להיראות הרבה יותר טוב, אבל מה שהכי מעודד אותי זה שיש תגובה. בלארוס עשתה 3:3 מול שוויץ ותיקו מול קוסובו, גם אנחנו ירקנו דם מולם בשני המשחקים במוקדמות. היום לא היה ספק מי תנצח מהרגע הראשון. השחקנים האלה שמעו ביקורות וגרמו להן לקחת אותם למעלה ולא למטה. רציתי להשיג נחישות והקרבה, בלי לאבד את היכולת. היינו מאוד נחושים, וגם מאוד שקטים עם הכדור. זה מה שיכול להוביל אותנו לשלב הבא וזה נותן לי הרבה חומר למחשבה. זה זהב טהור, ללמוד על תהליכים ועל השחקנים ועל הארגון הזה שנקרא נבחרת ישראל. נמשיך לעשות דברים שונה כדי לצרף גם את אלה שלא היו פה. ראיתי את הנבחרת מתנפלת על הכדור בדקה ה-80 וזה נתן לי סיפוק גדול. היה חשוב לנו שתהיה תגובה, והיא הייתה אפילו יותר מפתיעה ממה שרצינו. זה טוב, זה נותן ביטחון למשחקים הבאים. אני נרגש להמשיך את הדרך ולראות לאן אפשר לקחת את הנבחרת הזו".

על רמזי ספורי שהצטיין מול בלארוס, אחרי שכיכב אצלו גם במ.ס. אשדוד, אמר בן שמעון: "רמזי היה מצוין, אבל גם דן ביטון, נטע לביא, הבלמים – שחקנים שתפקדו פחות טוב לפני שלושה ימים הצליחו להרים את עצמם. כל החלקים של הקבוצה, מהשער ועד החוד, כולם שיחקו טוב מאוד". לסיום התייחס המאמן גם לביקורת על כך ששחקנים בכירים לא הגיעו ושבספטמבר יהיה סגל אחר: "אני זימנתי את כולם, אבל היו שחקנים שאחרי עונה שלמה היו צריכים את השבועיים האלה בחופש. גם עבורי כמאמן נבחרת, אקבל אותם יותר טריים. אני לא רודף אחרי אף אחד, אבל אני לא מרגיש שיש שחקן שהתחמק או עשה משהו. אסור לנו לברוח למחשבות שליליות וגם את הביקורת אני מקבל בהבנה, העיקר שיהיו תהליכים אמיתיים".

רמזי ספורי, שסיים עם שער ובישול, אמר: "היינו צריכים לקחת את הדברים הטובים מהונגריה ולשפר את הדברים הלא טובים וזה בא לידי ביטוי. כל השחקנים פה נתנו 100%. היכולת הקבוצתית? זה לא היה משחק טוב לשחקנים בודדים, כל הנבחרת הייתה טובה. שיחקנו מהתחלה משחק קבוצתי. לפעמים אתה כובש ומבשל וזה גורם לך לבלוט יותר מאחרים, אבל כנבחרת עשינו עבודה טובה. כל החבר'ה פה מאוד נחושים להיות בנבחרת, הם שחקנים טובים ואנשים טובים. שחקנים שהיו בנבחרת לפני ידעו להכניס את החדשים לאווירה של הנבחרת, רואים את כל החברות של הנבחרת והשחקנים".

כובש השער הראשון גיא מלמד אמר: "אחד השערים הקלים בקריירה, אבל אחד המרגשים. כן יירבו. אף פעם לא מאוחר לקבל את ההזדמנות, אני שמח שקראו לי ואעשה הכול בכל דקה על הדשא. אני בתקופה טובה, גם בקבוצה וגם בנבחרת. אני שמח שהוכחתי היום ואשמח אם יקראו לי שוב. בעיניי כל דבר הוא בר חשיבות, גם אימון וגם משחק. אנחנו רוצים ליצור דרך ולבנות זהות, וזה מתחיל במשחקים האלה וימשיך במשחקים הרשמיים. מאמן הכושר הראה לי שהמדדים משתפרים, גם בקבוצה עובדים איתי על זה ורואים את זה גם במספרים שלי. יש לי עוד מה לשפר".

כובש השער השלישי רז שלמה אמר: "אין ספק שקיבלנו בסטירה בתחילת המשחק מול הונגריה. אחרי החילופים נראינו אחרת, אבל היה קשה לחזור. למדנו מהטעויות והגענו מוכנים למשחק הזה, שהיה האחרון שלנו העונה. רצינו לסיים בצורה טובה, בריאים ומאושרים, ולצאת ככה לחג. הסגנון של רן בן שמעון מחמיא לי ואני שמח שעשינו את זה טוב מאוד. ניתחנו לעומק את הדברים שעשינו פחות טוב במשחק הקודם וזה בא לידי ביטוי בתוצאה היום. אנשים אולי יקטינו את הניצחון היום, אבל הם לא יבינו שקשה מאוד להרים את עצמנו ולנצח בלי קהל, במשחק חוץ אחרי הפסד צורם וגם אם זה משחק שלא מעניין אף אחד".

על המצב בארץ בעקבות המלחמה, אמר שלמה: "זו תקופה שאנחנו מקווים שתיגמר במהרה ושכל החטופים יחזרו. היה לנו מאוד כואב לשמוע הבוקר על החיילים שמגנים עלינו בגופם ושאחרים חיים בזכותם". על הציפיות לקראת המשך הדרך: "הדרישות של רן מאוד גבוהות ומי שלא יתאים את עצמו לא יהיה חלק מהנבחרת. אנחנו מנסים לייצר DNA ובעזרת השם שנפתח את הקמפיין הבא ברגל ימין".

אליאל פרץ סיכם: "אזה מסוג המשחקים שכיף לקחת חלק בהם, כיף להיות מעורב במשחק טוב ולקחת חלק בשערים, כיף גדול. יכול להיות שאם היו פה אחרים הייתי מוזמן, רן עקב אחרי מקרוב בקפריסין, אני שמח שאני פה ויכול להוכיח. מרגיש שמקומי פה והזמן יעשה את שלו". לגבי עתידו, אמר הקשר: "כרגע יש לי חוזה בקפריסין ואני נשאר שם עוד שנה אחת, נראה מה ואיך יהיה. יש סיכוי שאחזור לארץ".

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW