כדורגל ישראליליגת העל

בן גביר: "דין אוהדי בית"ר צריך להיות כדין המוחים באיילון"

השר לביטחון לאומי קיים דיון בעקבות איומי אוהדי בית''ר לפוצץ את משחק הנבחרת: ''העונש היה מחפיר, אבל אירועי ספורט צריכים לעבור בשלום''. מנכ"ל ההתאחדות: ''בראשון נבחן את אפשרות חידוש מכירת הכרטיסים''

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר מקיים היום (חמישי) דיון מיוחד עם שר התרבות והספורט מיקי זוהר, מנכ"ל התאחדות לכדורגל, סמפכ"ל המשטרה ניצב אבשלום פלד, מפקד מחוז ירושלים במשטרה ניצב דורון תורגמן, המזכיר הביטחוני של השר בן גביר ניצב קובי יעקובי, נציגי משטרה ופרקליטות, להערכות למשחק נבחרת ישראל מול נבחרת אנדורה בשבוע הבא ובעקבות איומי אוהדים לפוצץ את המשחק.

הפריצה של אוהדי בית"ר ירושלים בגמר הגביע (ליאת אבשלומי)

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר אמר בפתח הדיון: "אנחנו בדיון חשוב. חשוב באופן כללי לתופעות של אלימות בספורט, לתרבות ולמה שמתרחש במדינת ישראל. התפקיד של כולנו הוא להעביר מסר חד וברור להגיד לא לאלימות. ספורט זה הנאה, אירועי ספורט צריכים לעבור בכיף ולא כמלחמת עולם. זה לא סוד שאני חושב שהעונש שהוטל על קבוצת בית"ר ירושלים הוא עונש לא הוגן, נעשה כאן עוול, לא אהבתי לראות במשחק על הגביע את התפרצות האוהדים למגרש. מצד שני אני גם זוכר בחצי שנה האחרונה שנתיבי איילון נחסמו עשרות פעמים וכבישים אחרים נחסמו מאות פעמים, אני זוכר גם את המדיניות של הפרקליטות שלא להגיש כתבי אישום, מדיניות מכילה, מכילה מחאות ואפילו חסימת כבישים".

בן גביר הדגיש: "אם חוסמים כבישים ולא מענישים אז אין סיבה להעניש את קבוצת בית"ר ירושלים ואת האוהדים שלה, דין אחד צריך להיות לכולם, דין אוהדי בית"ר ירושלים כדין המוחים באיילון. ואחרי שאני אומר את הדברים האלה, אנחנו מגויסים כאן במאה אחוז, כדי שהמשחק יעבור בשלום, כדי שלא יהיו תופעות של אלימות, כדי שאנחנו נוכל לראות בספורט כחוויה ולא כמלחמה, זימנתי היום לכאן את מפקד מחוז ירושלים, בכירים במשטרה, בכירים בהתאחדות ומנכ"ל ההתאחדות, הנסיון שלנו כאן הוא לעשות הכל כדי שהמשחק יעבור בשלום וכדי שההתאחדות תמכור כמה שיותר כרטיסים, תאפשר לכמה שיותר אוהדים להיכנס, שהצפייה תהיה מהנה, ושמדינת ישראל תנצח".

המנכ"ל ניב גולדשטיין (דוברות ההתאחדות לכדורגל)

מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל, ניב גולדשטיין: "הייתי חלק מדיון מקצועי וענייני שמטרתו אחת – הבטחת קיומו התקין של משחק הנבחרת בטדי מול אנדורה ביום שני הקרוב. התרשמתי כי שר הספורט מיקי זוהר, השר לבטחון הפנים איתמר בן גביר ונציגיה הבכירים ביותר של משטרת ישראל מודעים לאיומים, לסכנות ולפוטנציאל הנזק העצום שיגרם לנבחרת, לכדורגל הישראלי ולמדינת ישראל אם חלילה תהיה פעילות עבריינית של אוהדים. כל המשתתפים, בראשות שר הספורט והשר לבטחון הפנים, התייחסו ברצינות הראויה ומתוך אחריות מלאה, לחובה הלאומית לוודא כי המשחק יוכרע אך ורק על כר הדשא ולא יהיו בו חלילה אירועים שיעמידו את הכדורגל הישראלי ואת מדינת ישראל בפני משבר שטרם ידענו".

גולדשטיין הוסיף: "אני מאמין כי ההיערכות וניהול המשחק יוכיחו את היכולות של גורמי אכיפת החוק להתמודד עם מי שמבקשים להפר אותו. ביום ראשון בבוקר נבחן יחד עם משטרת ישראל את אפשרות חידוש מכירת הכרטיסים, בהתאם לאופן התקין ביותר בו יעבור משחק הנבחרת הצעירה הערב, כדי שכמה שיותר אוהדים, מכל הקבוצות, מכל גווני החברה הישראלית, יגיעו לתמוך בנבחרת של כולנו בדרך ליורו 2024".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Isport

FREE
VIEW