דרום אמריקהכדורגל עולמי

בלתי ניתנת לעצירה: קולומביה בגמר הקופה עם 0:1 על אורוגוואי

הקפטרוס חזרו לגמר לראשונה אחרי 23 שנה לאחר שסגרו משחק 28 ברציפות ללא הפסד. חאמס רודריגס שבר את שיא הבישולים של מסי, לרמה כבש (39) והקפטרוס החזיקו מעמד ב-10 שחקנים. היריבה: ארגנטינה

נבחרת קולומביה חזרה הלילה (בין רביעי לחמישי) לגמר הקופה אמריקה לראשונה מאז 2001, לאחר שגברה 0:1 על נבחרת אורוגוואי. עם רצף היסטורי של 28 משחקים ללא הפסד שנמשך מאז פברואר 2022, קולומביה תתייצב בלילה שבין ראשון לשני לגמר במיאמי מול ארגנטינה – האחרונה שגברה עליה – בניסיון להפתיע ולזכות בגביע היבשתי בפעם השנייה בתולדותיה.

https://www.instagram.com/p/C9Q-7gntIut

השער שהכריע את המשחק נכבש בדקה ה-39, אז חאמס רודריגס הגביה כדור קרן לרחבה ומצא את ג'פרסון לרמה, שעם נגיחה גדולה הרעיד את הרשת. עבור חאמס מדובר בבישול שישי בטורניר – שיא כל הזמנים ואחד מעל השיא בו החזיק ליאו מסי מ-2021. בדקה ה-45 דניאל מוניוס קיבל צהוב שני והותיר את קולומביה ב-10 שחקנים, אך למרות זאת היא הצליחה להחזיק מעמד ולהשיג את הכרטיס המיוחל. בדקה ה-71 לואיס סוארס שעלה כמחליף הצליח להלחיץ את הקולומביאנים, אך ראה את הכדור שלו ננעץ בקורה.

המשחק עצמו, שהיה עצבני, אגרסיבי ומתוח לכל אורכו, הסתיים עם בלאגן גדול. מיד עם שריקת הסיום החלה קטטה גדולה על כר הדשא, אך השיא היה כשמספר שחקנים של אורוגוואי – בראשם דרווין נונייס מליברפול – עלו ליציע והתעמתו עם אוהדי קולומביה. שחקן נוסף שנראה בבירור מתקוטט ביציע הוא הבלם חוסה מריה חימנס שמאוחר יותר אמר על כך: "אוהדים שיכורים של קולומביה הטרידו את בני המשפחה שלנו, המשפחות של כולנו סובלות עכשיו מאיך שהם התנהגו. אני מקווה שבמשחקים הבאים ינהגו בדרך אחרת עם מי שמשתכרים ככה בזמן משחק כי מה שקרה היום זה פשוט מזעזע". כ-100 מחברי המשלחת של אורוגוואי, כולל שחקנים ואנשי צוות, נשארו באצטדיון עד שפונו כל אוהדי קולומביה.

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW