כדורידענפים אחרים

בלי תמיכה מהעירייה: מכבי פ"ת שוב לא תעלה שנה שנייה ברציפות?

הקבוצה ממלאבס העפילה בפעם השנייה ברציפות לליגת העל, ועלולה שוב לא לממש אותה בשל תמיכה נמוכה מאוד מצד העירייה. אופיר פינס פנה לראש העיר כדי למנוע ''התבזות ספורטיבית מביכה וחסרת תקדים''

מכבי פתח תקווה זכתה באליפות הליגה הלאומית ובכרטיס העלייה לליגת העל בכדוריד, זאת השנה השנייה ברציפות, אבל לאחר שנאלצה לוותר על ההעפלה בקיץ שעבר – היא עלולה להודיע שוב כי לא תממש את הזכות לשחק בליגה הבכירה. הסיבה לכך, שוב – התמיכה המועטה מעיריית פתח תקווה. לאחר ניסיונות של המועדון לשנות את רוע הגזרה, ושיחה שהתקיימה בין מנכ"ל מכבי ישראל נאור גלילי לבין ראש העיר רמי גרינברג, פנה יו"ר מכבי ישראל, אופיר פינס פז, בבקשה לפגישה דחופה בעניין עם ראש העיר גרינברג – אבל טרם נענה לה.

חגיגות העלייה (לימור רפפורט, באדיבות מכבי פ"ת)

"נכבדי, אני פונה אליך לתת יד ותמיכה שתאפשר את רישום והופעת מכבי פתח תקווה בליגה הבכירה, ולמנוע התבזות ספורטיבית מביכה וחסרת תקדים – שהמועדון יאלץ לוותר שנה שנייה ברציפות על מימוש העלייה לאחר הזכייה באליפות הליגה הלאומית", כתב היו"ר פינס פז לראש העיר, במכתב שכותב גם אל שר הספורט מיקי זוהר, ליעל ארד יו"ר הוועד האולימפי, ולאיגוד הכדוריד.

"קבוצת הכדוריד של מכבי פתח תקווה רשמה עלייה מרשימה לליגת העל, זו העונה השנייה ברציפות. בקיץ שעבר, היא נאלצה שלא לממש את העלייה, עקב התמיכה העירונית הבלתי מספקת, והקיץ חוששני, שאנחנו עלולים לחזור על אותו התסריט. אם חלילה זה יקרה, זו תהיה בושה גדולה לכולנו", הוסיף פינס פז, שבעברו היה שחקן כדוריד והדגיש: "מכבי פת תקווה הוא מועדון בעל עבר מפואר, ובתקווה – גם עתיד מבטיח, שמפעיל קבוצת נשים ומחלקה צעירה – בבנים ובבנות, כיאה לעיר עם בעלת מסורת מפוארת בכדוריד (מכבי זכתה בעברה ב-3 תארי אליפות המדינה ובשני גביעי מדינה, מתוך 6 תארי אליפות בסה"כ שמדרגים את העיר פתח תקווה שלישית ברשימת ההישגים הלאומית – אחרי הערים ראשון לציון ורחובות, ולפני ערים כמו תל אביב, רמת גן, הרצליה, אשדוד ורמת השרון לדוגמא). רק שהעדר תמיכה עירונית מספקת מונעת מהקבוצה לשוב אל מקומה הטבעי בליגה הבכירה – שיהווה מקור גאווה לעיר והשראה לבני נוער".

חגיגות העלייה (לימור רפפורט, באדיבות מכבי פ"ת)

אז מה הסכומים? "המספרים מספרים על מציאות עגומה", הדגיש פינס פז. "קבוצת הבוגרים עצמה מתוקצבת בסכום מגוחך של כ-110 אלף שקל בלבד, ובקיזוז דמי השימוש באולמות – ב-80 אלף שקל בפועל! אני מוצא לנכון להביא לידיעתך נתונים על תקצוב מועדוני כדוריד ברשויות מקומיות בערים בסדר הגודל של פתח תקווה, ואף קטנות ממנה. בראשון לציון, רמת השרון, אשדוד והרצליה – מועדוני הכדוריד מתוקצבים בסכומים שנעים בין כ-1.5 לכ-2.5 מיליון שקל. בבאר שבע, משם העולה החדשה השנייה לליגת העל – מתקצבים בסכום שקרוב למיליון שקל. בערים קטנות יותר דוגמת נס ציונה או קריית מוצקין – מדובר בסכומים של 700 אלף שקל ועד מיליון".

יש לציין כי מכבי פתח תקווה קיבלה בעונה שעברה מענק עלייה כ-100 אלף שקל. "שלושה חודשים לפני מתן המענק, הודענו במפורש שאנחנו לא עולים – בגלל העדר תקציב ותמיכה מספקת מהעירייה", ציין יו"ר מכבי פתח תקווה, יותם אלעזרה. "העונה הוצע לנו מענק עלייה מגוחך של כ-30 אלף שקל. במספרים האלו אנחנו לא יכולים להעמיד קבוצה שתתמודד בליגת העל, ולבזות את עצמנו ואת העיר".

Back to top button
Isport

FREE
VIEW