במגרש הפוליטי

בליכוד קוראים: "לא נכון להחליף שר חוץ בתקופה כה רגישה"

פוקדי הליכוד המובילים בתנועה - מרדכי שלו ויגאל מלכה, פנו היום ללשכת ראש הממשלה בדרישה לעצור את הרוטציה הצפויה במשרד החוץ: "אנו קוראים לכל המעורבים בנושא לשים את טובת המדינה לפני הכל''

בעת השבעת ממשלת ישראל ה-37 לפני כשנה, מונה אלי כהן לשר החוץ, ברוטציה עם ישראל כ"ץ, שמונה בינתיים לשר האנרגיה. סוכם כי כהן יכהן בתפקיד עד דצמבר 2023, אז יחליף אותו כ"ץ, ובדצמבר 2025 יתחלפו שוב תפקידיהם של השניים.

השר אלי כהן עם מרדכי שלו (צילום פרטי)

היום (שלישי) פנו פוקדי הליכוד המובילים בתנועה – מרדכי שלו ויגאל מלכה, ללשכת ראש הממשלה בדרישה לעצור את הרוטציה הצפויה במשרד החוץ: "לא נכון להחליף שר חוץ בתקופה כה רגישה. אנו קוראים למעורבים לשים את טובת המדינה לפני הכל".

במכתב כותבים השניים: "כידוע ובהתאם להסכמים הקואליציוניים, אמורה להתבצע רוטציה בין משרד החוץ למשרד האנרגיה. הסכמים כמובן יש לכבד, אך לאור המציאות הקשה שהתרגשה עלינו בחודשיים האחרונים, אנו מבקשים להביע בפני ראש הממשלה את דאגתנו מביצוע חילופים אלו בתפקיד כה רגיש כמו משרד החוץ, בנקודת זמן כה רגישה.

המכתב שנשלח (צילום מסך)

השניים הוסיפו בפניה ללשכת ראש הממשלה: "כידוע מדינת ישראל נמצאת כעת באחת משעותיה הקשות ביותר. מלחמת חרבות ברזל היא מלחמה קשה ומאתגרת, וכמו שראש הממשלה מיטיב לתאר, האשראי המדיני, הוא המצרך היקר ביותר לניהול המשך הלחימה".

עוד הם כותבים: "אנו מאמינים שהחלפת שר חוץ בשלב זה תהווה פגיעה קשה ביכולתה של ישראל להתמודד עם המצב ותגרום לכל הפחות לפגיעה מיידית באותו אשראי מדיני מפורסם. אנו קוראים לשרים כץ וכהן להישאר איש איש בתפקידו, לפחות עד להתייצבות המערכה, ולדחות את כל השאיפות האישיות ליום שאחרי".

''ראש הממשלה נתניהו? הוא לא קוסם, ביבי רק בן אדם''
אופיר מאנה דויטש, יגאל מלכה ומרדכי שלו (צילום פרטי)

השניים מסכמים: "כמו כן אנו מבקשים מראש הממשלה להפעיל את כל כובד משקלו כדי לעצור מהלך זה בשלב זה ולשים את טובתה של מדינת ישראל בראש סדר העדיפויות. כמו כן נוסיף קריאה לכלל חברי הכנסת להימנע מלהפיל את הממשלה בזמן מלחמה. זהו הזמן להראות אחריות ולהציב את טובת המדינה לפני טובתם האישית".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW