כדורסלליגת העל

בלאט: "למה הגעתי למכבי? זה אחד המועדונים הגדולים באירופה"

רכז מכבי תל אביב החדש התראיין לאתר הרשמי של המועדון: ''היה חיבור חזק. כילד הייתי צופה ביציע ואני זוכר את נס ז'לגיריס, זה משך אותי לרצות לשחק. נראה היה שהשחקנים נהנו ביחד, רוצה להיות חלק מזה''

תמיר בלאט חתם היום (שני) רשמית על חוזה לשנתיים כשחקן מכבי תל אביב, והוא מצטרף לג'יימס ווב כשחקן החיזוק השני שמצטרף לצהובים הקיץ. הרכז, בנו של יו"ר הוועדה המקצועית של מכבי דייויד בלאט, נוחת ביד אליהו אחרי שתי עונות מוצלחות באלבה ברלין, שבהן חווה על בשרו את היורוליג והוכיח שהוא שייך. מספר 45 החדש של מכבי שוחח עם האתר הרשמי של המועדון לראיון ראשון במועדון.

אתה מגיע אחרי שנתיים ביורוליג, למה בחרת במכבי?

"למה מכבי? קודם כל מכבי המועדון הכי גדול במדינת ישראל ואחד הגדולים באירופה. זה מאוד מרגש. הייתי בא למשחקים של מכבי כילד, צופה ביציע ועכשיו יש לי את ההזדמנות לשחק פה מול הקהל המדהים הזה. מאוד חיכיתי לזה".

אתה מסתובב פה במוזיאון של מכבי ומסבירים לך, אבל אתה למעשה גדלת במועדון.

"כמו שאמרתי לפני זה, הייתי בא, מגיע, צופה במשחקים, מעודד. מאוד מרגש לראות את כמות ההיסטוריה שיש פה, זה יוצא דופן. השחקנים שעברו פה, התארים, ההצלחות, החוויות. וכן, אני רוצה להיות חלק מזה".

מה תמיר בלאט השחקן מביא למכבי של עודד קטש?

"קודם כל אני מביא את עצמי. מה שהכי חשוב לי זה קודם כל להיות חבר טוב לקבוצה, להשאיר הכל על המגרש, גם באימונים וגם במשחקים, להביא את המנהיגות שלי. חלק ממי שאני זה להיות בארגונים מנצחים, ואני רוצה להיות גורם משמעותי, להביא את האיי.קיו של המשחק שלי. את עודד אני מכיר מקרוב, אני מכיר את סגנון המשחק שלו. יש פה שחקנים ששיחקתי איתם גם בנבחרת ישראל, ואת השחקנים האחרים אני אכיר. בוא נתחיל כבר, אני מחכה לזה".

מה השאיפות שלך לעונה הקרובה?

"השאיפות שלי זה להמשיך את הסיפור שלי, את הדרך שלי. אני מתחיל פרק חדש בסיפור שלי במכבי תל אביב ואני רוצה להיות הגרסה הכי טובה שאני יכול של עצמי. זה מתחיל בלהיות חבר טוב לקבוצה, ומשם הדברים האחרים של הכדורסל יבואו בהמשך".

ברוכים הבאים. תמיר בלאט (מכבי ת"א, האתר הרשמי)

אתה מצטרף לסגל רחב שנשאר מהעונה שעברה. במבט מהצד, מה ראית שייחד את הקבוצה הזו?

"קודם כל, אני חושב שבפן האישיותי הביאו שחקנים שכולם ברמה מאוד גבוהה. זה היה נראה שהם מאוד נהנים על המגרש ביחד ורוצים האחד והשני יצליחו. זה משהו שמאוד חשוב לי כשאני מגיע לקבוצות, הכי חשוב לי לראות את השחקנים שלידי שמחים ומרגישים טוב. באמת היה נראה שיש להם חיבור מאוד חזק וגם ראו את זה במשחקים, בניצחונות, שהם הגיעו רחוק. אני רוצה להיות חלק מזה, להביא את עצמי, ואני מאמין שאני יכול".

מה הזיכרון הכי מוקדם שלך כילד מההיכל?

"אני זוכר את נס ז'לגיריס, פשוט אנרגיה מטורפת. אני לא זוכר בבירור כי הייתי מאוד קטן, אבל אני זוכר אחרי הסל שהיה שיגעון במגרש, משהו שלא ראיתי לפני זה. כנראה שזה מה שמשך אותי לרצות לשחק כדורסל ברמה הזאת".

למה בחרת בגופיה מספר 45?

"45 כי נולדתי ב-4.5. זה היה נראה מספר מעניין, מספר כיפי, והלכתי עם זה".

מה המסר שהיית רוצה להעביר לאוהדים?

"זה הולך להיות מרגש, זה המסר. אני מחכה כבר להיות על המגרש, להרגיש את האנרגיות של האוהדים. תמיד הרגשתי את זה מהצד השני, ועכשיו אני הולך להיות בצד הזה, ואני לא יכול לחכות כבר".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button